Мислення, яке веде до успіху

Психолог Керол Двек (Carol Dweck) протягом всієї своєї кар'єри займається вивченням продуктивності та способу мислення, і її останнє дослідження показало, що схильність до успіху в більшій мірі залежить саме від ставлення до проблем, а не від високого IQ.

Двек виявила, що можна виділити два типи мислення: фіксоване і мислення зростання.

Якщо у вас фіксоване мислення, то ви впевнені, що ви такі, які є, і не можете це змінити. Це створює проблеми, коли життя кидає вам виклик: якщо вам здається, що треба зробити більше, з чим можете впоратися, ви відчуваєте безнадійність цієї затії.

Люди з мисленням зростання вірять, що вони можуть стати кращими, якщо докладуть зусиль. Вони перевершують людей з фіксованим мисленням, навіть якщо інтелект у них нижчий. Люди з мисленням зростання зустрічають випробування як можливість навчитися чомусь новому.

Здоровий глузд підказує, що людина, наділена високим інтелектом, впевнена в собі. Це так, але тільки до тих пір, поки все дається легко. Вирішальним фактором є те, як ви зустрічаєте проблеми і невдачі. Люди з мисленням зростання з розпростертими обіймами вітають життєві перешкоди.

Для людей з мисленням зростання невдача — це інформація. Ми називаємо те, що відбулося, невдачею, але вони сприймають це так: "не спрацювало, але я вмію вирішувати проблеми, тому спробую зробити щось ще".

Незалежно від того, який у вас тип мислення, ви можете розвинути мислення зростання. Ми розповімо про декілька стратегій, які допоможуть вам перебудувати його.

Не залишайтеся безпорадними

Кожен з нас потрапляє в ситуації, коли відчуває себе безпорадним. Питання в тому, як ми реагуємо на це почуття. Ми можемо або винести урок і рухатися далі, або зациклитись і топтатись на місці. Безліч успішних людей не стали б такими, якби піддалися почуттю безпорадності.

Уолта Діснея (Walt Disney) звільнили з газети Kansas City Star за те, що у нього "не вистачало фантазії і не було хороших ідей", Опру Уїнфрі (Oprah Winfrey) звільнили з посади телеведучої в Балтіморі, тому що вона була "занадто емоційно залучена у свої історії", у Генрі Форда (Henry Ford) були дві невдалі автомобільні компанії до відкриття Ford, а Стівен Спілберг (Steven Spielberg) був кілька разів відрахований зі Школи кінематографічного мистецтва при Університеті Південної Каліфорнії.

Уявіть, що сталося б, якби всі ці люди мали фіксоване мислення. Вони б змирилися з невдачею і втратили надію. Люди з мисленням зростання не відчувають себе безпорадними, вони розуміють: щоб досягти успіху, потрібно потерпіти крах, але потім почати все знову.

Пам’ятайте про своє захоплення

Натхненні люди безперестанку слідують за тим, до чого лежить їхнє серце. Завжди може з'явитися людина більш талановита, ніж ви, але недолік таланту можна компенсувати пристрастю. Завдяки цьому прагнення до досконалості у натхненних людей не слабшає.

Уоррен Баффет (Warren Buffett) радить шукати свою пристрасть за допомогою техніки 5/25. Складіть список з 25 речей, які для вас важливі. Потім викресліть 20, починаючи знизу. Решта 5 і є ваші справжні пристрасті. Все інше — лише розвага.

Дійте

Відмінність людей з мисленням зростання не в тому, що вони сміливіші та здатні подолати свої страхи, а в тому, що вони розуміють: страх і занепокоєння паралізують, і найкращий спосіб впоратися з цим "паралічем" — робити щось. У людей з мисленням зростання є внутрішній стрижень, вони усвідомлюють, що не потрібно чекати ідеального моменту, щоб рухатися вперед. Здійснюючи дії, ми трансформуємо занепокоєння та тривогу в позитивно спрямовану енергію.

 

Пройдіть зайвий кілометр або два

Сильні люди роблять все можливе навіть в найважчі дні. Вони завжди підштовхують себе пройти ще трохи. Учень Брюса Лі (Bruce Lee) кожен день пробігав з наставником 5 кілометрів. Одного разу після пробіжки Брюс запропонував пробігти ще 3 кілометри. Втомлений учень заперечив: "Я помру, якщо пробіжу ще 3 кілометри", - на що Брюс відповів: "Ну так зроби це".

Його учень так розлютився, що пробіг ці 3 кілометри, а потім, змучений і лютий, накинувся на Брюса, сердячись на нього за цей коментар. А вчитель пояснив свою відповідь так: "Зупинка рівнозначна смерті. Якщо будеш встановлювати межі своїх можливостей, фізичним або будь-яким ще, вони поширяться на все твоє життя. На роботу, мораль, на все інше. Меж немає. Є тимчасові зупинки, але не можна затримуватися на них, потрібно йти далі. Якщо це вб'є, значить, вб'є. Людина повинна постійно підвищувати свій рівень".

Якщо ви кожен день не стаєте кращими, значить, стаєте трохи гіршими — а що ж це за життя?

Чекайте результатів

Люди з мисленням зростання розуміють, що час від часу їх чекає провал, але це не зупиняє їх від очікування результатів. Очікування результатів дозволяє вам залишатися мотивованим і підштовхує до поліпшень. Зрештою, якщо ви не збираєтеся досягти  успіху, навіщо взагалі все затівати?

Будьте гнучкими

Кожен стикається з непередбаченими труднощами. Натхненні люди з мисленням зростання бачать в цьому можливість стати кращими, а не привід відмовитися від мети. Коли життя кидає виклик, сильні люди будуть шукати варіанти, поки не отримають результат.

Не скаржтеся, коли справи йдуть не так, як ви планували

Скарги — очевидна ознака людей з фіксованим мисленням. Люди з мисленням зростання шукають можливості в будь-якому результаті справ, у них немає часу на скарги.

Дотримуйтесь всіх вище перерахованих пунктів

Кожен день стежте, як ви реагуєте навіть на дрібні події. І постійно намагайтеся реагувати правильно. Так, як це зробила би людина з мисленням зростання.

А також пам’ятайте, що ваші позитивні думки — це ще один крок до досягнення успіху!

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

20 татусів, які крутіші за будь-яких супергероїв
Не у всіх татусі — відомі спортсмени, успішні бізнесмени, культові актори. Але є такі, яким немає рівних не тільки в крутості, але ще і в любові до своїх дітей. Саме про таких піде мова в цій статті.
Читати більше