Михайло Романишин: як доброта і патріотизм стали сенсом творчості українця

17 серпня 2017
Редакція
Михайло Романишин (1933-1999) - художник, який все життя оспівував Україну - дуже яскрава фігура на скрижалях української історії живопису.
 
ukraineartnews.com
 
В його творчості з'єдналися дві своєрідні та яскраві школи живопису: закарпатська і київська. Від батьківського порога та від аудиторій і майстер-класів Ужгородського училища прикладного мистецтва (1948-1953 рр.) беруть початок життєві й творчі шляхи художника.
 
ukraineartnews.com
 
Карпати виховали Михайла щирим українцем і були для нього невичерпним джерелом художнього натхнення. А з Києвом його зріднили студентські роки в художньому інституті (1953-1960 рр.) І понад сорок років життя і праці. "Між Карпатами і Києвом, - підкреслював він, - багато спільного в структурній побудові рельєфу. Крім того, Київ ніби моноліт і в історичному сенсі. І доля у нього сувора, бурхлива і прекрасна, як і в Карпат". Цим пояснюється зображення художником київських сюжетів переважно з висоти пташиного польоту, немов з гірських вершин.

Синтез закарпатської та київської живописних шкіл визначив індивідуальний стиль Михайла Романишина - переконливе постійність і дбайливе ставлення до традицій українського живопису.
 
ukraineartnews.com
 
Загострене почуття обов'язку змусило Михайла Романишина займатися суспільно-культурною та адміністративною діяльністю, обмежуючи свою заповітну пристрасть - малярство. Визнаний художник працював у Міністерстві культури, неодноразово обирався відповідальним секретарем Спілки художників України, був членом правління Спілки художників СРСР, членом комісії у справах ЮНЕСКО, публікував статті та рецензії, був організатором численних виставок українського образотворчого, народного та декоративного мистецтва в Україні, Європі та світі. Останні 11 років життя Михайло Романишин очолював найбільшу мистецьку скарбницю України - Національний художній музей.
 
ukraineartnews.com
 
Михайло Миколайович був людиною незрівнянної духовної краси, благородства і любові. Своє життєве і творче кредо він сформулював в одному з останніх інтерв'ю: "Для кожного творця - письменника, композитора, актора або художника - найважливіше любити те, що становить суть його творчості, те, що ти стверджуєш прикладом свого життя. Це - думи про Батьківщину, високі ідеали і сумлінна праця. Все інше, на мою думку, тільки доповнює, поглиблює, розкриває ту тріаду. З тієї ж любові виникає і прагнення високого професіоналізму - прояв чесності й честі кожної людини, а не тільки художника".

(via)
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Як обрати кондитерські товари для випічки
Готувати різноманітні десерти, які потребують випікання, набагато простіше при наявності спеціального інвентарю. Щоб процес був доволі простий та приємний, рекомендуємо заздалегідь запастись основним кондитерським приладдям.
Читати більше
Новітні технології на службі краси та здоров’я
Сучасна косметологія пропонує вирішувати свої проблеми за допомогою лазерних технологій. Вони допомагають назавжди забути про необхідність регулярного проведення епіляції, небажані татуювання, пігментні плями, судинні сіточки та зірочки.
Читати більше
Види тростин для ходьби
Хронічні патології опорно-рухового апарату, реабілітація після травми або операції, вікова фізична ослабленість тіла - все це перелік показань до того, щоб купити тростину для ходьби, спеціальний реабілітаційний пристрій, який надає підтримку під час руху.
Читати більше