Ми з тобою, Україно!

20 лютого 2014
Galyna Ugryna

 Ми з тобою, Україно!

Мітинг протесту проти звірячого оскалу януковичевщини відбувся навпроти Генерального консульства України у Чикаґо сьогодні, 19 лютого 2014 року. Силами громадських активістів зі всіх організацій, які  забули на час про амбіції належності до них, був організований цей мітинг. Ваги додавало те, що, навіть при нульовому результаті спілкування з представниками влади у Чикаґо - працівниками консульства - розголос про подію буде абсолютний: найбільші телекомпанії делегували журналістів  на мітинг української громади.

Молитву за Україну в англійській мові провадив о. Іван Лимар.

Виступили з відповідними моменту доповідями заступник голови УККА (відділ Іллинойс) Павло Бандрівський, конгресмен, представник демократичної партії Bobby Ruch, голова УГО “Помаранчева Хвиля” Юрій Сорока, член цієї ж організації Юрій Мельник, голова фундації “Спадщина”  Юліан Куляс. Зі зверненням до Генерального консула Андрія Праведника,  який не вийшов до людей на мітинг, а тільки після довгого дзвінка у двері консульства, звернувся громадський лідер Ігор Худик.

Надзвичайному і Повноважному Послу України в США п. Олександру Моцику

Генеральному Консулу України в м. Чікаго п. Андрію Праведнику 

ЗВЕРНЕННЯ ДО ПРЕДСТАВНИКІВ ПОСОЛЬСТВА УКРАЇНИ В США

Ми, представники української діаспори в Америці, з болем і жахом спостерігаємо за подіями які відбуваються цими днями в нашій Україні. Сьогодні на наших очах і очах цілого світу в найбільшій державі Європи постала нова диктатура, яка намагається втопити в крові прагнення народу до волі і справедливості! На сьогодні в Україні остаточно зруйновано останні залишки демократії. Парламенту як такого не існує. Суди чинять нечувані беззаконня. Всі три гілки влади нагло захоплені і остаточно керуються злочинною виконавчою верхівкою на чолі з президентом Януковичем. Три місяці мирного протесту не принесли ніякого результату. Вчора внаслідок брутальних дій силовиків, загинули десятки наших братів і сестер, тисячі отримали поранення. В підсумку країна отримала цинічне і зухвале звернення диктатора-президента Януковича, який звинуватив у всьому опозицію і тисячі протестуючих громадян.

Абсурдність і безсовісність цього звернення як і всіх дій злочинної влади в Україні не має меж і не піддається жодній логіці тверезомислячої людини. На жаль МЗС, як і весь КМ, стали ганебними прислужниками режиму Януковича, який давно узурпував всі гілки влади в країні, включно із судовою, виконавчою і законодавчою.У звязку з цим, звертаємося до Надзвичайного і Повноважного Посла України п. Олександра Моцика, а також до всіх представників Посольства України в США і відповідних Генеральних Консульств, зокрема Генерального Консула України в м. Чикаго п. Андрія Праведника:
Українські дипломати, ми усвідомлюємо що Ви, будучи державними службовцями, до певної міри стали заручниками ситуації . Віримо, що серед Вас є багато порядних, професійних спеціалістів. Памятайте, ваш професіоналізм, знання і досвіт може служити на благо нової України її нового Уряду, який неодмінно прийде на зміну цій прогнилій, корумпованій і злочинній владі. В ситуації коли державна влада країни яку ви репрезентуєте, місяцями проливає на вулицях невинну кров мирних студентів, розстрілює журналістів, викрадає і вбиває мирних людей і залучає до цього відверті кримінальні прошарки суспільства керуватися кодексом державного службовця замало. Зверніться до глибин своєї совісті і подумайте про те, якими очима дивитимуться на Вас ваші нащадки… Ваше майбутнє залежить від Вас самих. Досить мовчати і вичікувати подальший розвиток подій. Памятайте, що своєю мовчазною згодою Ви все далі відгороджуєте себе від народу України і стаєте співучасниками страшних злочинів. Ваше мовчання коштує вже десятки життів і тисячі скалічених українців! Не стягуйте на себе невинну студентську кров і втрачені життя полеглих новітніх Героїв України.

Сьогодні на барикадах Києва і інших міст України вирішується майбутнє української нації і ваше теж. Пригадайте мужній вчинок великої кількості ваших колег у 2004 р., коли вони написали спільне звернення і відмежували себе від тодішнього злочинного режиму президента Кучми це зупинило можливе кровопролиття. Їхній вчинок мав дуже вагому роль в подальшій розбудові демократичних цінностей України. На сьогодні вже більше сотні ваших колег написали відкрите звернення в якому стали на сторону Майдану. Але серед них немає вас. Натомість, саме ви надаєте тут прихисток тим, у кого вже «руки по лікоть у крові». 

Ви і далі продовжуєте стояти по іншу сторону барикад. Це ваш вибір. Але памятайте, праведного гніву народного, як і гніву Божого вам не оминути. Український народ повстав. І його вже не спинити! У Вас ще є останній шанс - проявіть свою мужність і громадську позицію! Станьте на сторону Правди і Справедливості. Збережіть українські життя і свою честь. Режиму Януковича приходить кінець! Перемога буде за народом України бо з нами Правда і з нами Бог!

Слава Україні! Героям Слава!

19 - го лютого 2014р. м. Чікаго, США

Перед силою народу, перед страшними фотографіями убитих і скалічених на Майдані в Україні, з передчуттям  покарання за бездію, а то й протидію волі народу, консул стояв з обличчям кольору воску, не підступив до краю ґанку, щоби відверто поговорити з народом. А натовп чекав. Та, не дочекавшись вибачень, скандував: “Геть - у відставку!”

Хвилиною мовчання вшанували присутні пам'ять уже десятки загиблих від рук провладних маріонеток в Україні.

Зі зверненням до колег, американських журналістів, виступила Світлана Іванишин-Угрина. Вона застерігає проти дезінформації з України, де подається сьогоднішній стан як громадянська війна. А це - протистояння злочинному режиму влади. Ширше про аналіз ситуації можна буде прочитати у газеті “Chicago Tribune”, журналістка з якої розмовляла зі Світланою, власником вебплатформи за адресою www.uamodna.com

На завершення мітингу, місцева українська співачка Тетяна Кулинич заспівала Гімн України разом з присутніми.

Частина активістів рушила до консульств Німеччини і Греції. Звернення вдалося вручити тільки працівникові грецького консульства, у німецькому залишили у поштовій скриньці. Хай знає світ, як бореться українець, близько й далеко,  за волю свою, як вміє бути найдобрішим другом, чесним господарем, суворим воїном - захисником...
 

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Сучасні українські фільми: добірка 2023 року
Український кінематограф попри всі труднощі продовжує розвиватися. Розважає, смішить і змушує задуматися. Про такі картини сьогодні піде мова. Зібрали для вас 5 фільмів 2023 року, котрі радимо до перегляду.
Читати більше
Жіночі джинси для будь-якого типу фігури: як обрати ідеальний крій
Для більшості жінок джинси — це базовий елемент гардероба, з яким за умови вибору правильного крою, можна створити десятки образів. Однак некоректний вибір розміру, посадки чи фасону здатний спотворити навіть ідеальну фігуру.
Читати більше