Цей предмет гардеробу – так само, як, наприклад, маленька чорна сукня, – щоразу входить до різноманітних списків речей, котрі ніколи не вийдуть з моди. Тренч або тренчкот – легкий та універсальний верхній одяг, здатний не лише захистити від негоди, але й додати завершеності будь-якому образу. Світлі тренчі полюбляли Жаклін Кеннеді, Софі Лорен, Меріл Стріп, Катрін Деньов, леді Діана, а зараз такий одяг залюбки обирає її наступниця – нова «принцеса сердець», герцогиня Кетрін. Тобто – тренч був і є в гардеробі майже всіх ікон справжньої витонченості та вишуканого стилю, що з’явилися у другій половині ХХ сторіччя та пізніше.
Та його полюбляють не лише зірки, а тому він є в лінійках багатьох брендів мас-маркету. І українські, звісно, не виключення. Подивитися, приміряти та придбати тренчі, які пропонують носити цієї осені наші дизайнери, можна буде вже цими вихідними в Києві на Десятинній, 12, де відбудеться «
Взуттєвий маркет» від проекту «Всі. Свої». Незважаючи на назву, він збере не лише взуттєві бренди, але й також виробників жіночого та чоловічого одягу, аксесуарів, прикрас. Ми вивчили їхній асортимент і виокремили 3 стилі тренчів, на які варто звернути особливу увагу у новому сезоні.
Тренч, як у Одрі Хепберн
Тренчкот – двубортний плащ з габардину – був створений британською компанією Burberry понад 100 років тому. Спочатку тренч був чоловічим одягом, більш того – одягом військових, що набув великого поширення у роки Першої світової (звідти і його назва: від англійського слова trench – траншея). Коли 1918 року війна скінчилася, армія перестала закуповувати тренчі. Проте на складах Томаса Берберрі – засновника бренду та особистого кравця британської королівської родини – лишалося ще багато готових виробів, які він вирішив продати цивільному населенню. І це було геніальним рішенням! На хвилі патріотизму тренчі Burberry купляли та носили не лише чоловіки, але й жінки. І саме для останніх модний дім розробив спеціальну жіночу модель, котру доповнив підкладкою у фірмову клітинку з чорних, білих, червоних та бежевих смужок. Так з’явився легендарний світлий тренч Burberry. Справжня популярність прийшла до нього у 1950–1960 роках завдяки зіркам кіно: наприклад, його носила Одрі Хепберн у «Сніданку у Тіффані», Деньов – у «Шербурських парасольках», Стріп – у «Крамер проти Крамера».
Згодом світлий плащ перестав бути монополією Burberry. Сьогодні такі моделі можна знайти у багатьох світових брендів. Зокрема – українських.
Берлін 1980-х
Якщо продовжувати паралелі з кіно, то, аби зрозуміти контекст цього стилю, варто передивитися старий фільм Віма Вендерса «Небо над Берліном» або переглянути нову «Атомну білявку» Девіда Літча (якщо ви, звісно, її ще не бачили). Берлінський стиль – це свобода, невимушеність, поєднання непоєднуваного; речі, що виглядають так, наче їх зняли з манекенниці, котра щойно зійшла з подіуму, та водночас – відібрали у безхатченка на вулиці. І зараз такий стиль є дуже популярним серед київської молоді, адже недарма українську столицю все частіше називають «новим Берліном».
Тренч «а-ля Берлін 1980-х» може бути будь-якого кольору, головні його особливості – унісексуальність та oversize.
Neutral Gray
Ще один шлях обирати актуальні речі нового сезону – орієнтуватися на рекомендації Інституту кольору Pantone. Для осені–зими 2017–2018 тоном №1 експерти назвали гранатово-червоний Grenadine. Але розуміючи, що далеко не всі зважаться у гардеробі на такий яскравий відтінок, доповнили модну палітру більш спокійними позиціями. Зокрема – «Нейтральним сірим» (Neutral Gray). Від інших відтінків сірого його відрізняє особливий темний підтон кольору пилу.
Сірий тренч, по-перше, є дуже практичним, а по-друге – прекрасно поєднується з речами майже будь-якого кольору.
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.