Мрій, плануй, роби

11 квітня 2018
Smart Life

Озирніться навколо, більшість з того, що нас оточує, було колись чиєюсь мрією. Однак воно пройшло цю фазу, потім все це спланували і зробили. Над чимось працювала велика команда, а щось було зроблено однією людиною... "О, а це що на полиці? ... Так, так, зверху на полиці". Цей макет кораблика я мріяв зробити в 16. Ох і часу та сил на нього пішло, але, все ж, це одна з тих мрій, яка збулася. Але цей кораблик я зробив не сам, мені допомогли 2 друга (дуже допомогли). Зараз і час інший, і мрії, але думаю, що тоді почало формуватися розуміння важливості оточення і контактів для реалізації мрій.

Є у мене співробітник, в якого щотижня виникають нові ідеї. Зараз його цікавлять голограми, завтра - вітрогенерація, післязавтра - планеризм. У нього так багато ідей, що він нічого не доводить до кінця. Я називаю його мрійником. Інший співробітник - справжній трудоголік. Якщо йому описати завдання, він зробить його дуже точно, якісно і до часу. Але він зовсім не вміє вигадувати щось нове. Ще є співробітниця, яка дуже добре малює, вміє працювати з різними програмами і любить пробувати все нове. Вона дуже хороший практик.

З мрійником ми іноді ходимо обідати. Він ділиться ідеями, що змушує мене поміркувати над своїми. Іноді я ділюся, а він доповнює їх, підказуючи нові можливості й напрямки. Трудоголік допомагає в реалізації. Він надійний, і якщо пообіцяє щось зробити, можна не сумніватися, що він це зробить. Практик ділиться технічними новинками і допомагає тримати ніс за вітром. Допомагає впорядкувати і спланувати мої ідеї. Одна з її знахідок - це додаток iSmartLifeДодаток допомагає мені мріяти, планувати, робити...

Мрій

Мрії формують не тільки контакти та оточення, а й те, що ми читаємо, дивимося, де буваємо і багато іншого. У мріях є можливість переступити стереотипи, придумати щось нове, неординарне.

Нещодавно їхав у метро і звернув увагу на людей, які мене оточували, на їхній одяг. Вони були одягнені добре, але дуже одноманітно. Ні, є звичайно й унікальні, але в більшості - всі схожі. І мене відвідала думка: зробили б штани з окремою лівою і правою половинами (з'єднати, думаю, зараз не проблема). Прокидаєшся вранці, заходиш в гардеробну і думаєш не які штани одягнути, а яку ліву і праву штанину. Можна комбінувати різні кольори, фасони, малюнки, замінювати старі та зіпсовані половинки. Ну і в громадському транспорті, думаю, стане яскравіше і веселіше.

А тепер, на секунду відірвіться від статті та придумайте свою ідею ... Придумали? Думаю, вона точно не дурніша, ніж моя, а, можливо, вона навіть геніальна і може переродитися в мрію. Щоправда, швидше за все, ви її забудете. Ідеї ​​приходять спонтанно, але також швидко забуваються, як сновидіння після ранкового погляду у вікно. Деякі можуть бути корисними, тому я використовую примітки в додатку, щоб їх запам'ятати. Також сюди я вношу важливі посилання на статті, моменти (фотографії), роздуми і все, що вважатиму цікавим. Іноді я переглядаю примітки і видаляю ті, що стали для мене неважливими. Деякі з цих записів можуть сформувати мрію, і коли я вважаю, що готовий її досягти, примітки перетворюються в ціль.

Ціль - це та ж мрія, тільки вона має кінцеву дату, поверхнево вивчена предметна область, і є розуміння, що потрібно зробити, щоб її досягти. Примітки і цілі допомагають мені сформувати і візуалізувати мрії. А далі йде планування...

Плануй

Одна моя знайома постійно скаржиться на те, що у неї дуже багато роботи, і зовсім не вистачає часу. Коли я їй порадив записати всі задачі, вона сказала, що немає на це часу, їх потрібно робити. Грамотне планування - це 50% зробленої роботи. Коли ми записуємо задачу, то більш детально її продумуємо, виділяємо складності, які можуть виникнути. Такі задачі швидше виконуються. Планування допомагає переосмислити і продумати задачі, розподілити час, підвищити якість.

Отже, я "намріяв" собі ціль і готовий її досягти. На цьому етапі я вже уявляю, що хочу зробити, розумію, як і хто буде робити, і приблизно - скільки грошей мені потрібно буде витратити. Якщо ціль велика, то я розбиваю її на проекти. Вони дозволяють згрупувати задачі та спланувати поверхнево. Якщо ціль маленька, то я створюю задачі.

Задачі я намагаюся описувати просто і зрозуміло, щоб інша людина могла їх виконати, або через певний період часу я зрозумів, що було зроблено. В деякі задачі вношу вартість - це допомагає спланувати бюджет. Іноді записую корисні посилання, картинки або доповнюю повідомленнями. Задачі я намагаюся планувати дуже короткими, щоб їх можна було зробити за один раз.

Мені подобається планувати задачі на тиждень, так як я добре розумію, в який день що зможу зробити. Планування роботи на тиждень допомагає мені зосередитися на тих задачах, які я збираюся зробити, і краще їх продумати.

Взагалі у мене є 3 стадії планування задач. Поверхнева - я уявляю їх під час створення цілі або проекту. Детальна - коли я створюю фізично задачу. Спонтанна - коли я покращую або змінюю її. Я не раз помічав, що придумую більш просте або краще рішення тим завданням, які збираюся зробити на наступний день. Іноді я видаляю їх. Зазвичай це відбувається з 2-х причин: задача втратила свою актуальність, або відкладаю її більше 2-х разів. При тижневому плануванні - це дуже рідко відбувається.

Ще одна дуже важлива частина при плануванні - делегування. У моєму списку контактів я зібрав багато корисних людей, які іноді роблять частину моїх завдань. Це підвищує продуктивність і дає можливість швидше досягти поставленої цілі. Отже, мої мрії спочатку з'являються в примітках, потім формуються цілі, далі розбиваються на проекти, які наповнюються задачами. Залишилося небагато, зробити ...

Роби

Іноді я використовую метод "Помодоро". Це допомагає зосередитися на задачі і зробити її швидше. Також мені подобається чергувати фізичні й розумові завдання. Наприклад: я можу постригти газон, а після цього сісти в саду і написати частину статті. Чергування допомагає не втомлюватися від однотипних задач.

Бувають не надто цікаві задачі, які я постійно відкладаю. Деякі з них не створюють нічого нового, а покращують якість. Їх обов'язково потрібно зробити, але, щоб змусити себе взятися за таку роботу, потрібно чимало зусиль. Такі задачі я розбиваю на більш дрібні, й тоді вони виконуються легше. При роботі над задачами завжди потрібно стежити за якістю. Не жертвуйте нею на догоду швидкості, це обов'язково призведе до переробок і додаткової роботи.

Якщо задачу робить хтось із моїх контактів, і він не справляється, або мені не подобається якість виконання, я даю йому іншу задачу на перевірку. Якщо результат роботи над 2-м завдвнням мене не влаштовує, я видаляю цю людину зі списку своїх контактів і більше не доручаю їй ніяких справ. Коли я закінчую завдання, я позначаю його як виконане. Іноді я роблю фото результату (або фото робить той, хто виконував роботу для мене) і прикріплюю його до задачі. Це допомагає проаналізувати виконане.

Кожна закрита задача наближує мене до цілі, і це є вагомим мотиватором, щоб взятися за нову. За завданнями, прив'язаним до проекту, я відстежую прогрес. У проекті для цієї статті в мене було 8 задач, і зараз я закінчую 5-у. О, думаю через 2 дні я закінчу цей проект :). Те ж і з метою: коли я бачу прогрес - це мене мотивує продовжувати і закінчувати все заплановане.

Періодично я аналізую звіти, які допомагають обміркувати виконану роботу за певний період і вирішити, що можна поліпшити. Так, крок за кроком, задача за задачею, я виконую все що замислив.

Отже,

  • примітки і цілі допомагають сформувати і візуалізувати мрії;
  • проекти, задачі, бюджет допомагають спланувати роботу;
  • звіти допомагають покращувати процеси;
  • контакти допомагають мріяти, планувати, робити.

Як я писав на початку: більшість з того, що нас оточує, було колись чиєюсь мрією. Можливо, завтра я буду дивитися на вашу мрію, яку ви спланували і зробили.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Закохатися за 4 хвилини: 36 запитань, які змінять вас
20 років тому психолог Артур Арон провів експеримент, завданням якого було виникнення любові в лабораторних умовах між абсолютно незнайомими чоловіком і жінкою. Інгредієнтами формули кохання були 36 запитань. Ви будете здивовані!
Читати більше
Яніна Соколова: «Коли з тобою щось стається – це сигнал, що треба щось віддати»
Телеведуча розповіла про те, що найбільш обурює в реакції суспільства на людей із онкологічною хворобою, що має змінитися в країні у сфері лікування таких пацієнтів та чи важко було викладати на загал історію власної боротьби.
Читати більше