Мрій, плануй, роби

11 квітня 2018
Smart Life

Озирніться навколо, більшість з того, що нас оточує, було колись чиєюсь мрією. Однак воно пройшло цю фазу, потім все це спланували і зробили. Над чимось працювала велика команда, а щось було зроблено однією людиною... "О, а це що на полиці? ... Так, так, зверху на полиці". Цей макет кораблика я мріяв зробити в 16. Ох і часу та сил на нього пішло, але, все ж, це одна з тих мрій, яка збулася. Але цей кораблик я зробив не сам, мені допомогли 2 друга (дуже допомогли). Зараз і час інший, і мрії, але думаю, що тоді почало формуватися розуміння важливості оточення і контактів для реалізації мрій.

Є у мене співробітник, в якого щотижня виникають нові ідеї. Зараз його цікавлять голограми, завтра - вітрогенерація, післязавтра - планеризм. У нього так багато ідей, що він нічого не доводить до кінця. Я називаю його мрійником. Інший співробітник - справжній трудоголік. Якщо йому описати завдання, він зробить його дуже точно, якісно і до часу. Але він зовсім не вміє вигадувати щось нове. Ще є співробітниця, яка дуже добре малює, вміє працювати з різними програмами і любить пробувати все нове. Вона дуже хороший практик.

З мрійником ми іноді ходимо обідати. Він ділиться ідеями, що змушує мене поміркувати над своїми. Іноді я ділюся, а він доповнює їх, підказуючи нові можливості й напрямки. Трудоголік допомагає в реалізації. Він надійний, і якщо пообіцяє щось зробити, можна не сумніватися, що він це зробить. Практик ділиться технічними новинками і допомагає тримати ніс за вітром. Допомагає впорядкувати і спланувати мої ідеї. Одна з її знахідок - це додаток iSmartLifeДодаток допомагає мені мріяти, планувати, робити...

Мрій

Мрії формують не тільки контакти та оточення, а й те, що ми читаємо, дивимося, де буваємо і багато іншого. У мріях є можливість переступити стереотипи, придумати щось нове, неординарне.

Нещодавно їхав у метро і звернув увагу на людей, які мене оточували, на їхній одяг. Вони були одягнені добре, але дуже одноманітно. Ні, є звичайно й унікальні, але в більшості - всі схожі. І мене відвідала думка: зробили б штани з окремою лівою і правою половинами (з'єднати, думаю, зараз не проблема). Прокидаєшся вранці, заходиш в гардеробну і думаєш не які штани одягнути, а яку ліву і праву штанину. Можна комбінувати різні кольори, фасони, малюнки, замінювати старі та зіпсовані половинки. Ну і в громадському транспорті, думаю, стане яскравіше і веселіше.

А тепер, на секунду відірвіться від статті та придумайте свою ідею ... Придумали? Думаю, вона точно не дурніша, ніж моя, а, можливо, вона навіть геніальна і може переродитися в мрію. Щоправда, швидше за все, ви її забудете. Ідеї ​​приходять спонтанно, але також швидко забуваються, як сновидіння після ранкового погляду у вікно. Деякі можуть бути корисними, тому я використовую примітки в додатку, щоб їх запам'ятати. Також сюди я вношу важливі посилання на статті, моменти (фотографії), роздуми і все, що вважатиму цікавим. Іноді я переглядаю примітки і видаляю ті, що стали для мене неважливими. Деякі з цих записів можуть сформувати мрію, і коли я вважаю, що готовий її досягти, примітки перетворюються в ціль.

Ціль - це та ж мрія, тільки вона має кінцеву дату, поверхнево вивчена предметна область, і є розуміння, що потрібно зробити, щоб її досягти. Примітки і цілі допомагають мені сформувати і візуалізувати мрії. А далі йде планування...

Плануй

Одна моя знайома постійно скаржиться на те, що у неї дуже багато роботи, і зовсім не вистачає часу. Коли я їй порадив записати всі задачі, вона сказала, що немає на це часу, їх потрібно робити. Грамотне планування - це 50% зробленої роботи. Коли ми записуємо задачу, то більш детально її продумуємо, виділяємо складності, які можуть виникнути. Такі задачі швидше виконуються. Планування допомагає переосмислити і продумати задачі, розподілити час, підвищити якість.

Отже, я "намріяв" собі ціль і готовий її досягти. На цьому етапі я вже уявляю, що хочу зробити, розумію, як і хто буде робити, і приблизно - скільки грошей мені потрібно буде витратити. Якщо ціль велика, то я розбиваю її на проекти. Вони дозволяють згрупувати задачі та спланувати поверхнево. Якщо ціль маленька, то я створюю задачі.

Задачі я намагаюся описувати просто і зрозуміло, щоб інша людина могла їх виконати, або через певний період часу я зрозумів, що було зроблено. В деякі задачі вношу вартість - це допомагає спланувати бюджет. Іноді записую корисні посилання, картинки або доповнюю повідомленнями. Задачі я намагаюся планувати дуже короткими, щоб їх можна було зробити за один раз.

Мені подобається планувати задачі на тиждень, так як я добре розумію, в який день що зможу зробити. Планування роботи на тиждень допомагає мені зосередитися на тих задачах, які я збираюся зробити, і краще їх продумати.

Взагалі у мене є 3 стадії планування задач. Поверхнева - я уявляю їх під час створення цілі або проекту. Детальна - коли я створюю фізично задачу. Спонтанна - коли я покращую або змінюю її. Я не раз помічав, що придумую більш просте або краще рішення тим завданням, які збираюся зробити на наступний день. Іноді я видаляю їх. Зазвичай це відбувається з 2-х причин: задача втратила свою актуальність, або відкладаю її більше 2-х разів. При тижневому плануванні - це дуже рідко відбувається.

Ще одна дуже важлива частина при плануванні - делегування. У моєму списку контактів я зібрав багато корисних людей, які іноді роблять частину моїх завдань. Це підвищує продуктивність і дає можливість швидше досягти поставленої цілі. Отже, мої мрії спочатку з'являються в примітках, потім формуються цілі, далі розбиваються на проекти, які наповнюються задачами. Залишилося небагато, зробити ...

Роби

Іноді я використовую метод "Помодоро". Це допомагає зосередитися на задачі і зробити її швидше. Також мені подобається чергувати фізичні й розумові завдання. Наприклад: я можу постригти газон, а після цього сісти в саду і написати частину статті. Чергування допомагає не втомлюватися від однотипних задач.

Бувають не надто цікаві задачі, які я постійно відкладаю. Деякі з них не створюють нічого нового, а покращують якість. Їх обов'язково потрібно зробити, але, щоб змусити себе взятися за таку роботу, потрібно чимало зусиль. Такі задачі я розбиваю на більш дрібні, й тоді вони виконуються легше. При роботі над задачами завжди потрібно стежити за якістю. Не жертвуйте нею на догоду швидкості, це обов'язково призведе до переробок і додаткової роботи.

Якщо задачу робить хтось із моїх контактів, і він не справляється, або мені не подобається якість виконання, я даю йому іншу задачу на перевірку. Якщо результат роботи над 2-м завдвнням мене не влаштовує, я видаляю цю людину зі списку своїх контактів і більше не доручаю їй ніяких справ. Коли я закінчую завдання, я позначаю його як виконане. Іноді я роблю фото результату (або фото робить той, хто виконував роботу для мене) і прикріплюю його до задачі. Це допомагає проаналізувати виконане.

Кожна закрита задача наближує мене до цілі, і це є вагомим мотиватором, щоб взятися за нову. За завданнями, прив'язаним до проекту, я відстежую прогрес. У проекті для цієї статті в мене було 8 задач, і зараз я закінчую 5-у. О, думаю через 2 дні я закінчу цей проект :). Те ж і з метою: коли я бачу прогрес - це мене мотивує продовжувати і закінчувати все заплановане.

Періодично я аналізую звіти, які допомагають обміркувати виконану роботу за певний період і вирішити, що можна поліпшити. Так, крок за кроком, задача за задачею, я виконую все що замислив.

Отже,

  • примітки і цілі допомагають сформувати і візуалізувати мрії;
  • проекти, задачі, бюджет допомагають спланувати роботу;
  • звіти допомагають покращувати процеси;
  • контакти допомагають мріяти, планувати, робити.

Як я писав на початку: більшість з того, що нас оточує, було колись чиєюсь мрією. Можливо, завтра я буду дивитися на вашу мрію, яку ви спланували і зробили.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

УКРАЇНСЬКІ РОБІН ГУДИ
В історії України відомо чимало славетних імен народних месників та благородних розбійників, які намагались відновити соціальну справедливість, грабуючи багатих та роздаючи награбоване бідним. То чиї це імена та що відомо про цих персон?
Читати більше