Мовою ніжності. Тіакі та Ко Акада

8 лютого 2016
Olena Kolyada

Японське подружжя художників-ілюстраторів Тіакі та Ко Акада вже давно відомі на батьківщині своїми зворушливими і ніжними малюнками. Основні мотиви їхньої творчості — повсякденний домашній побут і переживання малюків. Тіакі — лауреатка Міжнародної виставки дитячої книги в Болоньї 2010-го року. А її чоловік Ко декілька років тому почав писати тексти для дитячих книжок.


Першою книгою, де автором текстів став Ко, а автором ілюстрацій — Тіакі, була "Кролик і Веснянка". Розповідь про маленьку дівчинку та кролика, що гостює в її домі, стала бестселлером у Японії, була відмічена кількома престижними міжнародними нагородами у сфері дитліту, й переведена китайською, іспанською, французькою та російською мовами.
 


Услід за "Кроликом і Веснянкою" вийшла наступна книга творчого дуету "Скоро-скоро", що тільки підтвердила талант митців, і стала приводом говорити про особливий стиль подружжя Акада, який би я сама назвала "мовою ніжності".
 


Обидві книги, що вийшли друком у петербурзькому видавництві "Поляндрія", дісталися нам у подарунок і, ох, як би хотілося, аби вони були видані і в Україні та потрапили на книжкові полички наших маленьких читайликів. Хоча б тому, що українську дитячу аудиторію давно пора познайомити з азіатськими виданнями, а тим більше з такими чарівними.

Кролик і Веснянка

Сюжет книжки досить невигадливий: маленький Кролик вперше в житті відправляється в гості. В чужому домі його зустрічає привітна дівчинка Веснянка, яка готова гуляти і гратися з ним, але Кролик відчуває себе некомфортно, і все, що може — це обіймати свого улюбленого іграшкового крокодильчика, бо ж він пахне рідним домом.
 


Вухастик сумує за мамою, і ніщо його не розважає, та ще й, на додачу до всього, його крокодильчик рветься. Однак добра й терпляча Веснянка допомагає зашити іграшку — лід розтоплено, Кролик проникається теплотою і довірою до нової подружки. Разом вони граються, роздивляються книжки з картинками, гуляють в парку, здувають пух з кульбабок. А коли Кролику час повертатися додому, йому вже сумно розлучатися з Веснянкою.
 


У цьому символічному сюжеті автор передає враження малюка, що вперше надовго опинився поза зоною комфорту: в гостях чи дитячому садочку. Минає деякий час, поки він звикне, але все, зрештою, буде добре.

Скоро-скоро

Якщо "Кролик і Веснянка" — сповнена сонця, літнього настрою і домашньої атмосфери, то "Скоро-скоро" — це чудесна зимова історія, яка відбувається у лісі. У ній знову з’являються маленькі вухастики — тільки на цей раз це зайченята, одному з яких судилося подружитися з величезним білим ведмедем.
 


Чарівна родина зайчиків з нетерпінням чекає на весну, навколо сніг, але вже скоро прийде потепління та з’явиться весняна зелень. Для зайченяти Бубу ця весна буде першою, і він перебуває в особливому передчутті, бо нарешті навчиться високо стрибати, й залазити на гілки дерева, як інші зайченята. А згори, нарешті, зможе побачити далеке море.
 


Гуляючи лісом, Бубу зустрічає білого ведмедя. В його великих лапах тепло, а з висоти його зросту дуже добре видно море. Може, цей добродій і є весна, адже здійснює заповітне бажання Бубу?
 


Симпатичні герої: і зайченята, і великий білий ведмідь обов'язково сподобаються маленьким читачам. І, безумовно, кожен малюк, котрий мріє якнайскоріше підрости, асоціюватиме себе з мімішним Бубу.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Який матрац обрати при болю в спині
Турбота про власне здоров’я завжди має бути в пріоритеті, особливо, якщо справа стосується стану спини. Для відновлення сил та здорового стану хребта й м’язів дуже важливо правильно відпочивати, користуючись усіма перевагами сучасних якісних матраців.
Читати більше
З чого почати навчання гри на гітарі
Вивчення нового музичного інструменту розширює кругозір та допомагає відкрити в собі нові таланти. Бажання освоїти гітару на початковому рівні легко реалізувати навіть при самостійній роботі, без звернення до викладачів. Розглянемо первинні етапи, що передують впевненому відтворенню кількох улюблених мелодій.
Читати більше