Молодь діє(ва): враження від Форуму активної молоді-2018

20 лютого 2018
Roksolana Zharkova
17 лютого у конференц-залі львівського готелю "Дністер" за сприяння Української галицької партії відбувся грандіозний культурно-просвітницький захід "Форум активної молоді", на який з'їхалося більше 250 учасників з шести областей України. Це діяльні молоді люди, представники міст, містечок і сіл нашої країни, які готові працювати на благо громади та на розвиток держави. Ініціативність – одна з ключових ідей цього Форуму, адже саме з ентузіазму, свідомого бажання творити своє майбутнє і починаються великі справи.
 

Відкрив Форум вітальним словом Мирослав Маринович, відомий громадський діяч, правозахисник, публіцист, проректор УКУ, розповівши присутнім про те, як же бути лідерами змін у сучасному суспільстві. Позаяк зміни починаються в кожному з нас, тільки ми можемо змінити своє "завтра". Треба вміти творити разом, творити "осередки довіри" – наголосив М. Маринович.
 Потім своїм досвідом змін з присутніми поділилися спікери-натхненники: Ірина Моряк, Іван Вережак, Тарас Матвіїв, Олег Дьорка, Наталія Піпа, Наталія Сербин, Ірина Яремчук, Роман Лозинський, Ярина Сорока, Галина Батюсь і Дмитро Зазуляк. Вони розказали про те, як впроваджувати зміни на місцях, у великих містах та маленьких селах, адже всюди однаково важливо діяти і спонукати до дій інших, тих, що поки вагаються чи бояться змінюватися і змінювати світ навколо. Ідейниця і координатора проекту Ірина Моряк у своєму виступі наголосила на важливості ідеї, яка іскрою запалює однодумців, адже "ідеї лежать там, де болить", ідеї живуть там, де люди об'єднуються, де люди готові діяти разом, бути командою.
 

Учасники Форуму захоплено слухали практичні поради Наталії Бордун, керівниці Інституту лідерства та управління УКУ, яка окреслила рух "від ідеї – до проекту", розкривши особливості реалізації проектних ініціатив. Кожна ідея – це коло труднощів в її розвитку, але не варто зупинятися перед проблемами, опускати руки. Треба шукати альтернативні шляхи досягнення своїх цілей, розкривати прихований потенціал, шукати внутрішні та зовнішні ресурси. "Якщо ви справді хочете здолати проблему, ви маєте бити у причину" – підкреслила Н. Бордун.
 
Форум завершився... Стільки нових вражень та хвилюючих емоцій! Стільки нових думок і планів! Насправді, молодь нині реально дієва сила в Україні.
 

І хай нам говорять, що гроші вирішують все, що обставини визначають наше місце, ми все ж віримо в ідею, яка живить нашу душу і рухає наше тіло. Звичайно, можна сидіти і скиглити, нарікати на владу чи реалії буття, песимістично роздумувати про нездоланність перешкод. А можна чесно і якісно робити свою справу.
І перемога прийде. Головне – чесність із собою і з іншими. Адже, як слушно говорив Теодор Рузвельт, нагороджений Нобелівською премією миру: "Роби, що можеш, з тим, що маєш, там, де ти є".

Роксолана Жаркова 
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

5 книг, які будуть варті вашої уваги на Книжковому Арсеналі
Розпочався ювілейний Книжковий Арсенал, на якому представлені новинки усіх жанрів. Утім саме зараз вже бажано знати, за чим варто вирушити і які саме книжки шукати у розмаїтті цього інтелектуального свята.
Читати більше
Ігри для дітей англійською: користь чи шкода
Безліч досліджень присвятили тому, як відеоігри впливають на розвиток дітей. Існує багато різновидів ігор. Деякі просто розважального характеру, інші ж є складним викликом, змушуючи мозок працювати.
Читати більше