Модест і його наука вчать жити безпечно

10 листопада 2017
Тетяна Виговська
Модест зі своїми порадами продовжує мандрівки бібліотеками країни. Звичайно, вигаданий Галиною Невінчаною персонаж не може зійти зі сторінок книги, але зустріч з автором дуже цікавої історії створює ефект присутності Модеста. Так і сталося на презентації книги "Модестова наука або Де чатує небезпека" в Центральній дитячій бібліотеці Білої Церкви.

Цей мудрий домовик, разом зі своїми компаньйонами, вчить дітей безпечної поведінки тоді, коли вони залишаються вдома без нагляду дорослих. "День незалежності" - так починається розповідь про перший день на господарстві Оленки та Івася. Це двійко гіперактивних дітлахів наче випробовує міцність нервів справжнього господаря будинку, роблячи все, що в жодному разі робити не можна. Проте історія закінчується щасливо, а от у житті…
 
"Всі небезпечні ситуації, які трапляються з героями книги, реальні. Просто ми ніколи не задумуємося про наслідки легковажного поводження з побутовими електроприладами, інструментами, механізмами. А ціна цій легковажності – здоров'я, а то й взагалі життя дитини. – Розповідала присутній на презентації дітворі Галина Невінчана. – Тому книга не просто про дітей і для дітей, а й взагалі рекомендована для сімейного читання. Батькам теж буде корисно дізнатися, які небезпеки чигають на їхніх чад".
 
Варто сказати, що діти, які завітали на презентацію, виявили неабияку обізнаність із небезпечними ситуаціями. Хлопчики та дівчатка розповіли Галині Невінчаній і видавцю Костянтину Климчуку багато історій, пов'язаних з використанням петард, іграми з сірниками та бешкетами в дворі й біля зграй дворових псів. Проте, потрібно зазначити, що, послухавши автора книги і віршовані застереження Костянтина Климчука, вони пообіцяли поводитися більш обачно й не ризикувати даремно собою.
 

"Ваше уявне геройство нікому не потрібне, – запевняла Галина Невінчана, вислухавши розповідь про пригоди непослухів на даху дев'ятиповерхівки. – Ваші батьки будуть раді живій і здоровій дитині. Це набагато важливіше, ніж довести своїм друзям, який ти "крутий". Тим паче, що та "крутість" просто дурість!"
Дітлахи просили не затримувати роботу над продовженням пригод домовика Модеста, кота Тимофія та братика з сестричкою, а потім фотографувалися біля мінігалереї із зображенням Модеста. Якби Модест був реальним, то йому б сподобалася фантазія школярів і він ще багато чому навчив би дітлахів. Хоча, чому міг би? Автори обіцяють, що "Модестова наука" першим сезоном не обмежиться. А поки на домовика чекають і в інших бібліотеках.
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

8 занедбаних місць на планеті, від яких стає моторошно
У світі багато занедбаних місць, і кожне з них має свою історію. Якісь місця вселяють страх, якісь – почуття захоплення. У статті ми зібрали для вас наймоторошніші місця на Землі, від яких перехоплює подих.
Читати більше
XVII СТ. : ПОЛОНІЗАЦІЯ, ВІДРОДЖЕННЯ, ПОЧАТОК РУСИФІКАЦІЇ
Особлива важливість цієї епохи для долі українства та його питомої мови не підлягає жодним сумнівам, хоча в різні її періоди в різних куточках української ойкумени відбувалися відмінні навзаєм, не раз "протилежні за знаком" процеси.
Читати більше
Як слов'янки прикраси носили
Яскравим та виразним наповненням до українського народного одягу виступали прикраси. Вони виконували захисну функцію амулетів, талісманів, оберегів, які супроводжували людей упродовж життя. Основним призначенням ювелірних виробів було доповнення до костюма. Звідси і їхня художня виразність, багатство форм і технічних прийомів, які збереглися і зараз.
Читати більше