Міждисциплінарний міждискурс

3 січня 2016
Roman Bonchuk
Дослідження у сфері розвитку самого міркування з позицій трьох геніїв Нового світу, а саме Лакана, Дерріди та  Фуко чи того ж таки Хайдеггера унеможливлене без філософії Дельоза. Дельоз, як і свого часу Вагнер, був таким "Затіненим" генієм, хоча, хтозна, як крутитиметься колесо фортуни, чи карми, чи простого Кола, великого, малого або ж середнього – сутність залишається усамітненою у своїй метанаративній метафізичній каузальності. І які б редуктивно-репродуктивні методи не застосовувались, результат завжди не прогнозовано закономірний. Чи незакономірно логістичний, чи спадкового не прогнозований. Дельоз вніс трохи Позитиву.

Позитиву бракувало, бо вся філософія є заграванням зі смертю, можливістю її суттєвого розуміння й заперечення, або ж простим варіантом твердого "стрітення із глибокою безоднею". Філософія є смертю, смерть є проміфом Ніщо, ніщо є символом Буття, буття є сферою атомів, атоми детериторизуються в Порожнечах, ну а сама Порожнеча є знову ж таки тою Реальністю, чи наявністю, ірреальною, реальною, міфічною, тим самим Da ZEIN, про який довго й наполегливо декларував Хайдеггер, ну а реальність є запереченням лінеарної реальності, бо все є на межі різних Динамік та СИНТЕЗІВ.

Ось тут і криється сама сутність й вагома відмінність філософії Дельоза: саме в нових мутагенних синтезах окремих метафоричних суб´єктів, появі Машин та Проапаратів, зокрема синтетичних машин Війни чи Любови, Машина мистецтва; все є певним Механізмом. Це свого роду знову ж таки повернення (глибинно-ретроспективне) до пошуків та вчення великого Рене Декарта, який все в природі зводив до Механік, окремих чи групових, чи каузально не програмних.

Дельоз співпрацював із Гваттарі, теж надзвичайно аналітичним вченим (на штиб Гуссерля, котрий хотів все раціоналізувати й зрозуміти через Чисту математику) та у своєму  різносторонньому розумінні апофеозу самого Мислення та його градаційних підвидів та форм. Дельоз був мегауніверсальним: він цікавився всіма варіантами прояву та декларації Пошуків й спроб віднайдення Сутностей – Лейбніца, Спінози, Кафки, Френсіса Бекона, Пруста, Фрейда, античними формами, парапсихології, кінематографом – майже всім й багато в чому  сягнув Тотального Заперечення. Сміливо й по-лицарські, нічого не додати й не забрати….

А закінчив життя знову ж таки через прояв Волі, як наслідком Свого ж Вчення – скинувся з вікна, казали мав страшне запалення легень й не міг терпіти біль. Воля до свідомого самогубства – прояв найвищої Волі. Християнство, звісно, це засудить, але такі люди, як Фуко дають зовсім інакшу інтерпретацію відходження-переродження… Життя жорстоке, як у своєму початку, так й у подальшій пролонгації. Фуко декларував Буття, як Тюрму, якщо метафізика Вищого вчення не дає можливостей звільнення, є завжди варіанти суто механістичного припинення цього цирку й Гри.

Дельоз позитивний в тому, що заперечив свого часу діалектику Гегеля й Адорно (із природженою дисгармонією) й розставив все на своє логістичне місце й локацію. Відійшов від Гуманізації, називаючи її патрокловим тілом із змертвілими тканинами, мервими тканинами Відроджень, епох бюрократизацій й окультної містифікації сьогодення. Браво Маестро. Й церковну Машину. Із синтетичними прообразами різнопланових підформ.. та маніпуляцій свідомостями. Психосвідомостями.

Дельоз заперечив Еволюцію, вказавши  на Тіла без органів (Буддизм) й Вічний синтез (зокрема мій зараз особистісний : вербально-техносітковий). Синтез суб´єкта із об´єктами (митець: автор-пензель-полотно-мольберт- об´єкт) та подальше життя тих самих об´єктів та їхнього контакту із іншими об´єктами-суб´єктами. Цим вже займались екзистенціоналізм та його яскраві представники, зокрема Сартр й Мерло-Понті. Доречі, Мерло-Понті  більше закцентовувся на мистецьких  дослідженнях, зокрема Ван Гога й Гогена, чи Сезанна, чи Пікассо. Пікассо визнаний всім світом через трансавангардну непрослідковану опосередкованість (мій термін), в цьому йому допомогли свого часу Лакан й Дерріда – майстри Деконструкцій.

Дерріда свого часу тим Сміливим Ламанням Форм й пошукам Новітнього так всіх дістав, що одного разу, коли він летів в Англію, йому підкинули наркотичне зілля й тягали відділками поліцейським із прихованим моментом Залякування. Мерло-Понті  все звів до Ока та його структури, до самої лінзи. Можливо йому б допоміг свого часу Спіноза. Котрий займався поліруванням лінз, замість їхнього структурного дослідження в стилістиці Ньютона. Краще щось зламати, ніж копирсатись  в Атомах…

Якщо історія Ван Гога більш менше зрозуміла із бібліографій Моема, тоді з Гогеном взагалі все Темно й по-гераклітовські загадково: стати художником без освіти й закинувши банківську справу (Гоген був дуже багатим банкіром й мав чудову родину з трьома дітьми) й поїхати на острів й осліпнути в якійсь хатинці, розписуючи стіни із фресками Адама та Єви… Й магія абсенту. Я, коли згадую цю Історію, моє серце переповнюється дивним сонячним теплом. Це Магія творення.

Дельоз вивчав Бекона, він був надзвичайно крутим  й магічним, як свого часу був Босх, але, якщо зайнятись реструктуризацією полотен Бекона – там є все і від філософій Фуко, й Дерріди, Хайдеггера й Лакана. Зокрема Камерність. Проблема самої Проблемності Перспективи. Перспектива – це зведення усього Сущого до Окремої Кінцевої Крапки. Хіба це правильно – не факт, але дуже Просто.  А все просте не Є ГЕНІАЛЬНИМ, як нас вчили . Просте не випереджує Складне. Доречи, це також одне із вагомих тверджень Дельоза  - , що Хаосу завжди Більше апріорі, бо сам хоас є диструкитивом  Порядку. Так і все складне є мутагенезом простого.  Його просто більше.

Життя без Бога – це життя тотального СУМУ та печалі.

Досвід нестачі компенсується про досвідом НАЯВНОГО. Це проблема нашого часу : в формах телефонів, автівок, квартир тощо.

Думки про Дію  нейтралізують саме Діяння. (Слабкість Волі???) Я би не був таким Категоричним на його місці, бо це прояв суб´єктивної волі  не більше, а суб´єктивного менше, бо об´єктивне випереджує суб'єктивне – дійсно, математика Чистої води, води, яка наповнить Ріки, гераклітові чи Океани Ніцше та Пустелі із голодними тарантулами…

Бог – трансцендентально Жорстокий. Погоджуюсь й не обов´язково  заглядати в мікроскопи, щоб побачити Вічні Війни й міждисциплінарні баталії в Пошуках прихованих Змістів. Католицька метафізика. Скажете Ви, як варіант, не заперечую.

Вся Метафізика – це Біль й Страждання. Дуже влучно, й по-кантівські логістично класично. Не маєш розуміння – ретранслюй в потаємну Метафізику й годі.

Вчення – це пам´ять Поранень та подряпин. Вчення отримається через Біль й страждання – повторення тез Морального силового становлення за Ніцше). Вчення  є Біллю ( хіба, якщо окремі підкастові жерці тобі насильно закачують, як 17-річному Крішнамурті).  Зокрема це Повна Правда, бо Головним болем мучився все життя Шпенглер – не факт, що це була мігрень.  

Вічне Повернення. Повернення Фуко й Умберто Еко. Сама цікава теза, з огляду на те, що все синусоїдально розвивається за певним алгоритмом, це прояви Великого та Малого Кола Повторень. Про це можна детально ознайомитись у вченні Заратустри; в Велике Коло Повторень потрапляють ті, котрі не впорались із Моральною Вичепністю окремих місій й ситуацій. Ніцше про цн знав, бо був шизофренічно хворий 11 років й його порвернення тривали Вічно й нескінченно.

Ось такий цікавий Дельоз, не дивлячись на трагічність його буття, хоча в чому сіль Океанів?
Чи кому посміхається розрізаний гарбуз???

Це все поезія: немає нічого насправді – ані філософіЇ, ані буття, ані смерті. Є наша посуха Деградована нехлюйна реальність.

Всіх з Новим роком!
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Краса та практичність: які матеріали використовують для оббивки м’яких меблів
Від того, наскільки вона буде практичною та міцною, залежатиме тривалість її «життя» та привабливого вигляду меблів, тож це варто враховувати, вибираючи диван чи крісло.
Читати більше
Чи можна займатися спортом під час місячних і як це впливає на організм
Останнім часом ставлення до особливостей жіночого організму змінилося на більш помірковане. Водночас оновились рекомендації щодо занять спортом під час місячних. Сьогодні ми розповімо про них.
Читати більше