Між хлібом і свободою. Степан Бандера

2 січня 2018
IntoNation.Kyiv

Коли поміж хлібом і свободою народ обирає хліб, він зрештою втрачає все, в тому числі і хліб. Якщо народ обирає свободу, він матиме хліб, вирощений ним самим і ніким не відібраний.

Степан Бандера


Степан Бандера, його друзі та побратими обрали свободу. Та чи отримали вони хліб? Можу з впевненістю сказати, - отримали. Хлібом для них стала боротьба, сенсом життя – УССД (Українська самостійна соборна держава), чином – героїчна смерть та полум'я пам'яті, честі та, найголовніше, – наслідування і продовження змагань та боротьби!

Чому Україні не вдалося подолати більшовицьку машину та здобути незалежність 100 років тому? Причин і факторів, насправді, сила-силенна, але головне, як на мене, - відсутність підтримки серед загальної маси населення. Боротьба тривала, точилися бої, тисячі стали у ряди повстанців, однак більша частина населення залишилася байдужою, продовжувала боятися, вірила більшовицькій пропаганді або ж корилася народному менталітету й ідеї: "моя хата скраю я нічого не знаю". До чого це призвело? Ми були позбавлені свободи і власного хліба! Історія нам дала надто болісний та кривавий урок. А тепер здається, що вона пішла колом і роки Української революції, а згодом і війни повернулися до нас знову. Чи зробили ми правильні висновки, не наступимо цього разу на ті ж самі граблі та, врешті-решт, здобудемо Українську державу – покаже час.
   

Без власної держави, без визволення, отже і без визвольної боротьби, Україна не може мати ані свободи, ані добробуту, ані якої-небудь тіні демократії.

Степан БандераБоротьба українського народу хоч і була масовою, однак у співвідношенні загального населення та повстанців останні залишаються в очевидній меншості. Боротьба, незважаючи на це, тривала допоки це було можливо, а послідовники продовжували її усіма можливими методами й засобами. Проте вистояти не вдалося. Репресії, утиски, голодомори, розстріляне відродження, переслідування… Тоталітарна машина здавила українську націю, міцно скувавши її кайданами. Тож я кланяюся до землі тим, хто не захотів з цим миритися й продовжував свою боротьбу, не дивлячись на розуміння своєї приреченості, однак усвідомлюючи свою роль для можливості подальшої боротьби та перспектив Української революції, для втілення її в життя та відвоювання незалежності.

Нашим природним середовищем стало вже змагання, змістом нашого життя — боротьба.

Степан Бандера

У цих словах перед нами відкривається Степан Бандера: яким він став за життя, до чого прийшов, за що відчайдушно боровся та, врешті-решт, віддав своє життя. На терези боротьби за Україну він поклав своє життя.

Рішучий, принциповий, безжальний до ворогів своїх, вірний ідеї та побратимам.

Тільки насправді видатні люди, котрі назавжди вписали своє ім'я у світову історію, завжди викликають у людей полярні думки та власне ставлення до них. То хто він: герой чи злочинець, переконаний націоналіст чи німецький колабораціоніст? Питання риторичне! Усі дискусії, суперечки довкола його постаті, - наслідки багаторічної радянської та антиукраїнської пропаганди, - ось і все.

Степан Бандера – ідеолог і теоретик українського націоналізму, повстанець проти більшовицької саранчі, провідник. Усе його життя – безкінечна боротьба: з ворогами, зі зрадниками, з байдужістю, страхом, слабкістю та з самим собою. Своїм життям, ділом та смертю він отримав право золотими буквами вписати свою постать в історію України!
 
Автор - Хорт
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Золочівський замок
Усім без винятку відоме висловлювання: краще один раз побачити, аніж десятки разів почути. І це саме той випадок, коли мова йде про величну архітектурну пам'ятку Львівщини та України в цілому, яка дійсно вражає своїми масштабами, неперевершеною красою та історичністю.
Читати більше