Міста-примари, від яких ви затамуєте подих

23 серпня 2018
Редакція

Міста-примари, локації, назавжди покинуті людьми. Раніше тут чувся дзвінкий сміх дітей і виднілася надія на майбутнє. Зараз - порожньо і моторошно.

1. Прип'ять, Україна.

Сумнозвісне місто Прип'ять. Вибух на атомній станції в Чорнобилі змусив людей покинути ціле місто. Жителям дали лише дві години, щоб зібрати свої речі. Було евакуйовано 43 000 осіб за 3,5 години, на 1100 автобусах. Людям сказали, що це всього на три дні, з того часу минуло вже 30 років, а місто все ще не придатне до життя.

2. Вароша, Кіпр

У минулому досить перспективне курортне місто Вароша на Кіпрі, у наш час - лише покинуті сірі будинки. Тут навіть залишилися пляжні шезлонги і похмурі стіни недобудованих готелів.

Причиною тому - територіальний конфлікт між Кіпром і турками, які захопили Варошу в 1974 році. Усі місцеві жителі були евакуйовані. Наразі місто є заручником політичних чвар. Турки були вигнані з міста, а ООН дозволяє оселитися тут тільки корінним жителям, хоча ніхто з них не виявляє такого бажання. Через це Вароша виглядає застиглою в часі: у вітринах магазинів все ще речі зразка 1974 року, а старовинні машини іржавіють в автосалонах. Дерева ростуть через тріщини в асфальті, а черепахи відпочивають на спустошених пляжах.

3. Сан-жи, Тайвань

Місто Сан-Жи планувалося, як розкішний курорт, але в підсумку все вийшло зовсім по-іншому. Причина, по якій воно перетворилося в місто привид, так і залишилася невідомою, а історія міста оповита таємницею. Можливо, місто покинули через велику кількість нещасних випадків на будівництві, і тому Сан-Жи вважається проклятим.

4. Орадур-сюр-Глан, Франція

10 червня 1944 року німецький загін вторгся в невелике французьке містечко Орадур-сюр-Глан, розстрілявши всіх місцевих жителів і зруйнувавши місто. Тут більше ніколи і ніхто не жив, це привид війни, який нагадує про її нещадність та непотрібність.

З моменту масового вбивства містечко залишається безлюдним. Нове поселення було побудовано неподалік. У ньому проживає понад 2000 осіб.

5. Гамберстовн, Чилі

На початку XX століття Гамберстовн був найбільшим містом легендарної чилійської пустелі Атакама. Місцеві жителі займалися добуванням корисних копалин і мінералів, які через кілька десятиліть знецінилися. Люди почали виїжджати звідси, і незабаром тут взагалі нікого не залишилося. Самотні будівлі засипані піском.

6. Віттенум, Австралія

Перемістимося на Австралійський континент. Місто Віттенум в одній з численних пустель Австралії було населене шахтарями і гірничовидобувними компаніями. З незрозумілих причин тут почали вмирати люди. В результаті досліджень з'ясувалося, що причиною став негативний вплив парів азбесту. Мешканці, які вижили, покинули місто, шар азбесту покрив практично всі вулиці покинутого Віттенума.

7. Централія, США.

Диявольський вогонь розгорівся під землею міста. У 1962 році почалася пожежа на одній з вугільних шахт Централії і поширилася по безлічі покинутих шахт під містом. Незважаючи на те, що величезні кошти були кинуті на гасіння пожежі, вона тривала протягом 60-х і 70-х років.

У 80-х роках наслідки пожежі стали нестерпними - нестача кисню, небезпечний рівень вуглекислого і чадного газу, карстові воронки, які з'являлися на вулицях міста. Але лише в 2009 році влада вивезла місцевих жителів і закрила поштовий індекс Централії.

8. Спиналонга або Калідон, Греція.

Це місто-острів пережило безліч перероджень, але його останньою роллю стала колонія для прокажених. Починаючи з 1903 року, прокажених відправляли в огороджене стіною місто, де їм давали їжу, воду і надавали медичну допомогу. Умови тут, звичайно, були не найкращі, але в порівнянні з тими печерами, в яких ховалися прокажені в ті часи, це був просто курорт.

У 1957 році було відкрито ліки від прокази і зцілені жителі покинули місто. Зараз це популярна серед туристів історична пам'ятка.

Фото - lastday.clubbbc.co.ukparanormal-newsparis.zagranitsa.comfishki.netsites.google.commeteoprog.uaмысли.net, pinterest.com.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

ФОТОДОБІРКА УКРАЇНСЬКИХ МІСЦЬ НЬЮ-ЙОРКА (ЧАСТ. 3)
Прогулянка Україною посеред Нью-Йорку. У цій частині: титулований футбольний клуб, альма-матер Квітки Цісак, видатна кредитівка, знамените молодіжне об 'єднання та інші цікавинки.
Читати більше
КУПАЛЬСЬКЕ СВЯТО: витоки, звичаї, сценарій заходу. Особливість цьогорічного свята
Цією розповіддю прагну сприяти розкриттю української суті народного купальського обряду, показати красу і неповторність найпоетичнішого свята природи, а організаторам купальських дійств – подарувати сценарій ориґінального заходу.
Читати більше