Мінерал радості та пригод

14 травня 2017
Марина Чиянова
Слово «топаз» походить від латинського topazus, ймовірно похідного від санскритського слова tapas - тепло або вогонь. Інші назви топазу: імперіал, бразильський рубін, важкоатлет ("тяжелоатлет") (на Уралі).

Топаз є фторосилікатом алюмінію. Часто зустрічаються абсолютно безбарвні топази або з відтінками різної густоти: блідо-жовті, яскраво-коричневі, блакитні, блідо-зелені, червоні, рожеві, золотисті. Зустрічаються камені з ефектом «котячого ока».

Блиск - скляний.

Твердість - 8,0; щільність - 3,5 г/см3.
Родовища: Урал, Примор'я, Сибір, Шрі-Ланка, Бразилія, Японія, Африка, США, Австралія, Тасманія, Індія, Мадагаскар, Монголія, Шотландія, Ірландія.

Лікувальні властивості

Лікувальні властивості топазу відомі з давніх часів. Цілителі використовували цей камінь як засіб від отруєнь. У багатьох країнах за допомогою топазу лікували різні захворювання очей, наприклад короткозорість. Вважається, що цей камінь допомагає при нервових розладах, покращує сон, позбавляє від безсоння і нічних кошмарів. Літотерапевти припускають, що топаз є прекрасним засобом при хворобах печінки, жовчного міхура і селезінки. Цей незвичайний камінь загострює смак. Деякі народні цілителі за допомогою топазу полегшують приступи бронхіальної астми, зупиняють кровотечі. Існує думка, що топаз потрібно носити на тілі для профілактики простудних захворювань та підвищення імунітету.

Магічні властивості

Магічні властивості топазу також відомі з глибокої давнини. У країнах Сходу золотистий камінь вважається символом духовного просвітлення. В Індії рожевий топаз шанують як чарівний засіб, що повертає втрачену надію. У багатьох країнах виготовляють з топазу обереги, здатні захистити від злих духів, чорного чаклунства чи пристріту. Топаз - камінь дружби, розсудливості, радості та духовної чистоти. Стародавні легенди приписують йому магічні властивісті, які втихомирюють бушуючі стихії. Топаз протегує людям, що народилися під знаком Скорпіона: жінкам-Скорпіонам він допомагає стати чарівними, чоловікам-Скорпіонам приносить життєву мудрість.

Талісмани і амулети

Талісман з топазом використовують як засіб для залучення удачі, матеріального достатку, успіхів у професійній діяльності. Це талісман вчених, комерсантів і мандрівників. Талісман у вигляді кулона або брошки додасть господареві сил, допоможе подолати труднощі і досягти матеріального благополуччя.

Цей камінь використовувався як амулет, здатний позбавити жінку від безпліддя, а чоловіка від статевої слабкості.
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Vladyslav Shumlianskyi Vladyslav Shumlianskyi 16 травня 2017
На Уралі топаз називали "тяжеловес", нема сенсу перекладати як "важкоатлет", бо це не спортсмен. Крім того, в Україні, в Житомирській області, розташоване здавна відоме родовище топазів, разом з іншим кольоровим камінням - моріонами і берилами.
3 найкращі способи позбутися болю у спині
Поєднання таких способів лікування запобігає проведенню оперативного методу, допомагає зменшити зайве застосування таблеток, надає тривалий вплив, що запобігає виникненню та рецидиву захворювання. 
Читати більше