міжуродне схрюківання

17 вересня 2016
Veter BezGranyc
Педро парашкИ & Суки путінА
13 вересня 2016
Служба безпеки України примусово видворила з України громадянку Росії, яку депортували з Туреччини, і яка просила притулку в Україні.
Як повідомляє прес-служба СБУ, 26-річна громадянка РФ 10 вересня прибула до Харкова авіарейсом зі Стамбула. При проходженні прикордонного контролю вона не змогла пояснити мету свого візиту в Україну, крім того, що її депортували з Туреччини за причетність до діяльності ІД.
За інформацією СБУ, росіянка постійно плуталася в своїх біографічних даних і не змогла розповісти, чим вона займалася на території Туреччини.
"Для забезпечення інтересів національної безпеки СБУ 12 вересня прийняла рішення про примусове повернення росіянки з України. В той же день вона добровільно виїхала в напрямку Росії", - зазначили у прес-службі.
Водночас, як розповідають українські правозахисники, уродженка Дагестану Амінат Бабаєва 9-го вересня (а не 10-го, як пише СБУ) прибула до харківського аеропорту і попросила про притулок в Україні.
"Вона побоювалася переслідувань на батьківщині, в Російській Федерації - і просила розглянути її прохання про отримання статусу біженця в Україні. По довгих перемовинах із прикордонниками і залученні правозахисників та офісу омбудсмана, її таки допустили на територію України - лише для того, аби, як зараз виглядає, просто викрасти з приміщення міграційної служби, куди вона пішла наступного дня", - говорить в коментарі Центру інформації про права людини співкоординатор проекту "Без кордонів" Максим Буткевич.
За його словами, свідками того, що Амінат дійсно просила статус біженця, є низка правозахисників та представники офісу Уповноваженого з прав людини Верховної Ради України.
"Зараз виглядає так, що прохання Бабаєвої про притулок не було належним чином розглянуте. Її права, гарантовані українським законодавством та міжнародними конвенціями, підписаними і ратифікованими Україною, було грубо порушено. А повідомлення, що вона після рішення про "примусове видворення" "добровільно виїхала в напрямку Росії", виглядає цинічним знущанням", – зазначає Буткевич.
Він закликає українську та міжнародну правозахисну спільноту звернути увагу на випадок Бабаєвої, дізнатися, що з нею сталося, де вона перебуває і хто відповідає за вчинення проти неї протизаконних дій.
Водночас, Громадське ТВ приводить свідчення адвоката Бабаєвої Олега Максименко про те, що до неї могли застосовуватися фізичні заходи.
"Останній раз їй вдалося зв'язатися зі мною близько 20-00 12 вересня, вона сказала, що її везуть в невідомому напрямку співробітники СБУ, кричала "Допоможіть!", — сказав адвокат.
В свою чергу журналіст і правозахисник Анвар Деркач повідомляє, що Бабаєву викрали з приміщення міграційної служби люди в цивільному одязі, посадили до авто і викинули з вікна її телефон. Після цього зв'язок з нею зник.
За його словами, він подав заяву про викрадення людини в Дзержинський районний відділ поліції Харкова.
Він також розповів про те, що Амінат Бабаєва виїхала з Росії в 2012 році в Єгипет, щоб вивчати Коран і арабську мову, разом зі своїм чоловіком, уродженцем Дагестану, якого зараз називають одним з проповідників "Ісламської держави". У 2014 році вона з ним розлучилася і поїхала в Туреччину.
"Зі слів Амінат я знаю, що вона не підтримувала зв'язків з чоловіком, у них не було ніякого контакту", — говорить Деркач.
^-^-^-^-^-^-^-^-^-^-^-^-^-^-^-^-^-^-^-^-^-^-^
Правозащитник: Украина предательски выдала России беженку из Дагестана
13 сентября 2016
Люди, представившиеся сотрудниками Службы безопасности Украины, задержали в Харькове россиянку Аминат Бабаеву, которая прибыла в Украину, чтобы спастись от преследований на родине, и передали ее пограничникам Российской Федерации.
Об этом в комментарии "Обозревателю" рассказал руководитель адвокационного центра Украинского Хельсинского союза по правам человека Борис Захаров
"Ситуация просто вопиющая. Аминат из Дагестана. В последние два года Бабаева жила в Турции, где преподавала ислам, будучи просто правоверной мусульманкой. Турецкие власти экстрадировали ее из страны по подозрению в экстремизме, но при этом не стали отправлять в Россию, а предложили на выбор одну из стран СНГ", - рассказал правозащитник.     
По словам руководителя адвокационного центра, Бабаева выбрала Украину, понадеявшись на плохие отношения между Киевом и Москвой, однако уже при попытке въехать в страну у нее возникли серьезные трудности.
Читайте:
Ждите гостей: беженцы нашли новые пути в Европу
"Когда она пересекла границу ее задержали пограничники и не давали написать прошение о статусе беженца. Возник скандал, после вмешательства начальства МВД, пограничники испугались и впустили ее, однако в этот момент появились сотрудники СБУ. Точнее, люди в штатском, которые вели себя по-хамски, отказывались представляться", - описал ситуацию Захаров.
После этого, по словам правозащитника, на место прибыл адвокат Бабаевой и представитель омбудсмена, сумевшие отбить ее у силовиков.
"Она приехала в отель в Харькове и на следующий день пошла в Государственную миграционную службу, чтобы подать на статус. Там ее задерживали до тех пор, пока не появились люди в штатском, среди которых был один из тех, кто был на границе. Дальше они вызвали ее в соседний кабинет для разговора, а в коридоре схватили силой и потащили к запасному выходу. Ее подруга, которая была с ней пробилась через силовиков и увидела, как ее заталкивают в серый седан. После чего она была вывезена ночью на границу и передана россиянам", - рассказал он.
Читайте:
Беженцы в ЕС: над Грецией нависла угроза гуманитарного кризиса
По словам Захарова, Бабаевой нет в официальном розыске РФ, однако ее родителей не раз вызывали на допросы, а в Дагестане с ней могут творить совершенно ужасные вещи.
"Лучше не описывать, что творят с людьми, которые туда попадают. Примерно, то же самое, что у нас на Донбассе с нашими пленными. Все в ужасе, а это просто предательство и позор для Украины", - заключил руководитель адвокационного центра.
Как сообщал "Обозреватель", в феврале 2016 года в городе Яготин Киевской области
решили поселить 250 мигрантов из Сирии
что стало причиной конфликта с местными жителями.
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com