Мертве море: що треба знати перед тим, як відвідати цю локацію

27 червня 2019
Олена Українка

 Оскільки сезон відпусток саме в розпалі, ми підготували для вас пізнавальні факти про ще одну локацію, яку варто відвідати, аби відпочити:)

  1. Мертве море є одним з найнезвичайніших водойм нашої планети. Передусім тому, що насправді це озеро, пише сайт "Тут цікаво".
     
  2. Сама назва моря говорить про те, що вода Мертвого моря млява, причиною цьому служить високий вміст солі у воді, що робить неможливим життя в ній риб і рослин.
     
  3. Мертве море — найнижча точка на поверхні Землі, оскільки воно розташоване на 420 метрів нижче рівня світового океану.

  4. Мертве море розташоване на кордоні Ізраїлю та Йорданії.
     
  5. Найглибше місце Мертвого моря — 298 м.
     
  6. Довжина Мертвого моря — 67 км, ширина — 18 км.
     
  7. Вода надходить в Мертве море з потічків і річок, але звідти вже нікуди не витікає.
     
     
  8. Всупереч переконанням, вода в Мертвому морі не найсолоніша у світі. Перше місце у кратерного озера Ассаль (Джибуті).
     
  9. Вода Мертвого моря друга за ступенем солоності в усьому світі, процентний вміст солі в ній так само 33,7%.
     
  10. Сіль Мертвого моря дуже гірка на смак, вона дуже сильно відрізняється від харчової.
     
  11. Унікальна сіль Мертвого моря допомагає в лікуванні вугрів, псоріазу, целюліту, лупи, сухості шкіри, кропив'янки, болі в м'язах, стресу і багато чого іншого.
     
  12. Кажуть, сіль Мертвого моря марно брати із собою про запас. Вона втрачає свої чудодійні властивості всього через дві години через контакт з киснем атмосфери.
     
  13. Ви можете просто лежати на поверхні води без жодних спроб пливти або утримуватися на плаву. Щільність води через ту ж сіль дуже велика, і в Мертвому морі плавати може навіть той, хто ніколи не вмів цього робити.
     
     
  14. Вода Мертвого моря, немов олія. Якщо рукою або ногою провести по воді, здається, що хлюпаєшся в бензині.
     
  15. Солону воду Мертвого моря змити без мила неможливо.
     
  16. Вода Мертвого моря містить безліч різних мінералів, у тому числі: йод, кальцій, бромід. Офіційні дані свідчать, що в воді Мертвого моря розчинено природних мінералів загальною масою більше 50-ти мільярдів тонн. Шістдесят відсотків мінералів Мертвого моря більше не трапляються в жодній водоймі планети.
     
  17. Усі мінерали, які містяться у воді Мертвого моря, містяться в нашому організмі і є для нього необхідними.
     
  18. Клімат району, в якому розташоване Мертве море, теплий, сухий, сонячний весь рік.
     
  19. Мертвому морю понад 3 млн років.
     
  20. Клеопатра любила Мертве море настільки, що наказала побудувати на його берегах косметичне виробництво і курорти.
     
  21. Єгиптяни використовували бруд Мертвого моря для муміфікації тіл померлих.
     
  22. У стародавні часи Мертве море часто називали «смердючим».
     
  23. Аристотель згадував про Мертве море у своїх роботах.
     
  24. П'ятдесят відсотків економіки району Мертвого моря складаються з рослинництва (найвідоміші культури місцевих садівників — це фінікова пальма, площа її посадок перевищує 250 гектарів, і базилік, успішно експортується на італійський ринок).
     
     
  25. Вісімдесят відсотків продукції сільського господарства регіону Мертвого моря призначені для експорту за всіма європейськими та міжнародними стандартами.
     
  26. У Мертвому морі бруду Вам не знайти, принаймні в місцях відпочинку туристів. Тому бруд Мертвого моря доведеться купувати, якщо є бажання стати прекраснішою за Афродіту. 
     
  27. Непідготовленому туристові перебувати в Мертвому морі можна не більше ніж 10—15 хвилин і не більше трьох разів на день.
     
  28. Ранки та порізи після купання в Мертвому морі затягуються відчутно швидше. Але, щоправда, коли плаваєш, пече нестерпно.
     
  29. І лікуватися, і відпочивати на Мертвому морі можна цілий рік. Температура води Мертвого моря рідко опускається нижче 20 градусів.

Зображення — pinterest.com. 

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Допоміжні рідини для манікюру: типи та поради щодо використання
Зовсім нещодавно манікюр вважався звичайним нанесенням лаку, який висихає за декілька хвилин на свіжому повітрі, а сьогодні світ встановлює свої правила і розмежовує різні терміни.
Читати більше