Читати більше
Ментальна творчість
Більшість творчих особистостей, особливо музикантів, на запитання:
- Як ти відносишся до математики?
Відповідають:
- На нє, це не моє. Я творча людина.
Разом з тим, більшість наук – і гуманітарних і природничих базуються на математичних законах.
Хтось із великих сказав: «Математика – це впорядкована музика».
Ми звикли вважати, що творчість, у тому числі і музична, розвиває праву півкулю мозку, а заняття творчістю перетворюють нас на «правопівкулевих»)). Ліва ж півкуля мозку – логічна, відповідає за абстрактне мислення і веде в область точних наук.
Насправді, мозок найкраще працює коли обидві півкулі розвиваються синхронно. Так можна сформувати щасливу гармонійну людину. Така особистість розуміє закони Всесвіту, наповнює світ креативними ідеями, творить і максимально реалізує свій потенціал.
Однак, зробити це важче, ніж здається.
Сучасний темп життя, освіта, нерозбірлива комп’ютеризація закривають вхід до себе самого уже з початкової школи.
За дослідженнями вчених, при вступі до школи у дитини синхронно працюють обидві півкулі мозку. Після першого півріччя починає домінувати ліва півкуля. Це пов’язано з великими інформаційними навантаженнями та соціалізацією.
Повернутись до себе самого, до своєї творчої складової можна у будь-якому віці. Не обов’язково ставити собі за мету стати великим композитором або музикантом.
Але заняття музикою у поєднанні із розумінням математичних законів творчості подарує багато творчих інсайдів – ваших особистих, тобто абсолютно унікальних.
Що дає заняття музикою:
- стимулює активність мозку та допомагає створити стійкі нейронні структури
- розвиває просторове мислення та креативний підхід до вирішення завдань будь-якої складності
- розвиває творчі здібності
- допомагає знайти себе в професії
- попереджає вікові хвороби
Продовження теми Ментальна творчість у наступній статті
Щиро Ваша,
Людмила Веспер, аналітик, директор ІДЦ "Український інтелект", експерт ринку освітніх послуг, засновниця Школа прикладного інтелекту "SkillSchool-ua"
Умови використання матеріалів сайту
Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку
Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com
Читати більше
Читати більше
Читати більше