Майстер спілкування. Достатньо зрозуміти просте правило

19 червня 2015
Andrey Zlotnikov
Діалог - це коли я кидаю м'яч тобі, а ти кидаєш його мені. При цьому ми обидва знаємо, що це м'яч, а не банка варення і не зіпсований помідор. Ми знаємо, ми озвучуємо це: навіщо ми його кидаємо, чому саме один одному і якої відповіді очікуємо. Ми даємо собі час на обдумування кидка партнера, щоби наступним кидком повідомити йому про свою реакцію на нього. Ми даємо час партнеру, щоб обдумати те, що він отримав, і відповісти на кидок. Це дуже неспішна гра.
 

Що ми маємо в житті:

- Не розбираючись, чи хоче партнер грати в м'яч, людина його йому кидає. Партнер не готовий і взагалі не в курсі.

- Не розуміючи, що я маю в руках, я кидаю йому і тухлі помідори, і банки з варенням (образи на людей з ​​минулого, свої проекції, як позитивні, так і негативні).

- Я взагалі нічого не кидаю, очікуючи, що партнер почне першим (вірю, що я нецікавий, все роблю, щоби залишатися непомітним, потім переконуюся, що так, я нецікавий, щоправда мені дуже добре вдалося замаскуватися в придорожніх кущах).

- Партнер кидає мені м'яч, але мої проекції мені кричать "це тухлий помідор!" і я жорстоко відбиваю його назад, потрапляючи партнеру по найбільш болючому місцю.

- Партнер кидає мені тухлий помідор, я вірю, що це банка варення, звичайно, мене обляпали, я страшенно розчарувався і ображаюся на партнера (це про невиправдані очікування і невміння уважно розглянути, що ж мені кидають).

- Кидаю, кидаю, кидаю, не чекаючи відповіді, фактично забивши на те, що на моє кидання кожен раз якось реагують... закидав партнера. Партнер від такої атаки злякався і злиняв. Коли мене просять не поспішати і дочекатися таки відповідного кидка - ображаюся, сприймаючи це прохання як відкидання.

- У мене кидають, кидають, кидають... а я мовчу. Потім ображаюся, що моє мовчання сприйняли як знак згоди. Відчуваю себе жертвою нападу "він же повинен був зрозуміти, що мені це не підходить!". Вибачте, інша людина не вміє читати ваших думок і на її тілі немає ваших рецепторів.

- Щоразу, коли мені щось кидають, я бачу там щось своє, не питаючи партнера, що власне це було і чого він хотів. Сам придумав - сам образився, сам порадів.

- Ми кидаємо, закривши очі: куди попало, туди і попало.

- Я думаю, що я кидаю м'яч, але насправді я на нього навіть не дивлюся, кидаю в результаті будь-що.

- Я думаю, що я кидаю, але насправді кидок відбувається тільки в моїй голові.

- Я не повідомляю партнеру, що мені боляче (і я взагалі не в курсі, що мені боляче і, головне, чому), а, навпаки, в захисній люті починаю його атакувати. Партнер нічого не розуміє. Не питає, що це було. Вигадав свою причину і реагує відповідним чином. ("Ти в магазин заходив?" - "Ти вічно до мене чіпляєшся!" (Проекція "я сам до себе чіпляюся: коли я чую питання про те, що я робив, я сприймаю їх як причіпки") - "Ти мене не любиш! "(проекція "я себе не люблю, я весь час собою незадоволена, коли я чую невдоволення, я сприймаю його як відкидання")).

Чи не простіше просто вивчити правила гри і навчитися грамотно подавати і відбивати?

(via)

Якщо вам цікава ця тема, вас також можуть зацікавити наступні публікації:
Монологи в голові невротика
19 технік психологічного захисту від маніпуляцій
15 корисних психологічних прийомів
Як позбутись залежності від чужої думки
15 речей, які ви не зобов'язані комусь пояснювати
20 цікавих фактів про поведінку людини
Як краще розуміти людей: три психологічні теорії
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com