Маркування пластику: що нам треба знати

9 липня 2019
Annie

Коли ми починаємо сортувати сміття, звісно ж, хотілося б вірити, що весь пластик відправляється на переробку. Але це зовсім не так. Яка пластикова упаковка має шанс на друге життя, а яка ні, — можна дізнатися з маркування. І з того ж маркування можна дізнатися, наскільки шкідливою для здоров'я може виявитися та чи інша упаковка, — треба лише знати, яку саме інформацію несуть в собі ці позначки. Про це пише авторка Катерина Савенко для zza.delo.ua.
 

РЕТ або РЕТE

Загалом таке маркування мають різноманітні пляшки: з-під води, напоїв, молочних продуктів, косметичних засобів, рослинних олій тощо. Зазвичай такий пластик прозорий, хоча може бути й кольоровим. Важливо пам'ятати, що цей тип пластику призначений для одноразового використання. При повторному використанні PЕТ-пляшки здатні виділяти важкі метали, що негативно впливають на людський організм. Така упаковка підлягає переробці. Але якщо пляшка має дозатор, його варто відкрутити й викинути до загального сміття, адже його переробити не вдасться.

HDPE/PEHD

Таке маркування зустрічається на пляшках та пакетах для молока, флаконах для шампунів та миючих засобів, одноразовому посуді, контейнерах для їжі, господарських сумках, іграшках та кришках. Упаковка з такого типу пластику має достатньо високий температурний діапазон експлуатації та стійка до масел, кислот та інших агресивних речовин. Майже весь пластик з цим маркуванням переробляється.
 

V,  PVC

Це полівінілхлорид (ПВХ). Такий пластик використовують для пакування харчових жирів, сипких продуктів, рідини для миття скла і дзеркал, виготовлення пластикових труб, лінолеуму, натяжних стель, пластикових вікон, садових меблів, медичної продукції тощо. ПВХ є найнебезпечнішим  типом пластику. Його практично не можна утилізувати, а під час спалювання він виділяє небезпечні діоксини, які можуть викликати онкологічні захворювання.

LDPE або PE або PELD

А це поліетиленові пакети, тара (кефір, сметана), вакуумна упаковка, стрейч-плівка та цупка плівка. Офіційно цей тип матеріалу вважається нешкідливим і підлягає вторинній переробці. 

PP

Таке маркування ми зустрінемо на багаторазових контейнерах для їжі, одноразових відерках у супермаркетах, на упаковках з молочною продукцією, з побутовою хімією, на шуршиках (упаковка печива, чіпсів, цукерок, морозива, макарон), а також пластикових меблях, відрах, тазиках та іграшках. РР (поліпропілен) вважається безпечним для організму людини видом пластику, тому ланчбокси радять обирати саме з таким маркуванням, оскільки поліпропілен підходить для зберігання, нагрівання та охолодження їжі. У чистому вигляді така упаковка підлягає переробці. 


PS (полістирол)

Матеріал не придатний для нагрівання, оскільки виділяє токсичні речовини. При цьому одноразовий посуд та стаканчики найчастіше виготовляють саме з нього. Також полістирол використовують для виготовлення стаканів для йогурту й сметани та одноразових контейнерів у супермаркетах. Упаковка з таким маркуванням підлягає переробці. 

OTHER,O або ІНШЕ

Використовується для виробництва: посуду для їжі та води, багатошарової упаковки, комбінованого пластику тощо. Це досить небезпечний для здоров'я вид пластику. При контакті з гарячими рідинами він може вивільнювати бісфенол А — речовину, яка знищує ендокринну систему. Цей тип пластика не піддається переробці.
 

Зображення — pinterest.com.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Анастасія Анастасія 12 липня 2019
Дякую вам за цю статтю! Це дуже корисна інформація! В наш час (пластмасова епоха) це пивенен знати кожен!
Огляд iPhone 14 та iPhone 14 Plus: які оновлення ми отримали
Реліз айфона 14 став однією з яскравих подій осені. Прихильники техніки Apple з нетерпінням очікували на новий смартфон. Розгляньмо детальніше, чи не розчарувала новинка, яку презентували на початку вересня.
Читати більше
Пам'ять смартфона переповнена? Є кілька способів вирішити проблему
Будь-який користувач може мати проблеми з дефіцитом внутрішньої пам'яті телефону. Як завжди, це трапляється в невідповідних моментах: фотографування в подорожі або встановлення потрібного в цю хвилину програми. Хочете знати, як швидко та ефективно організувати вільне місце у пам'яті пристрою?
Читати більше