МАКСИМ САМЧИК: «Ми насправді старалися, але ніяк не очікували, що цей проєкт так зайде» 

— Розкажи трішки про себе. Який ти справжній? Чим захоплюєшся окрім акторського та кіномистецтва?

—  Я Самчик Максим, мені 22 роки. Не знаю який я справжній, мабуть, невпевнений у собі, закомплексований. Люблю читати, басейн, тренажерний зал, граю на гітарі. На трубі грав у музичній школі, опановував трохи саксофон продовжую і зараз. За характером я трохи сором’язливий, невпевнений, дуже багато комплексів.

— Чи з самого дитинства ти розумів, що в майбутньому хочеш грати на сцені? Чи це прийшло згодом? Ким взагалі ти хотів бути змалку?

— Ні, я не з дитинства хотів бути актором. Ким я тільки не хотів бути.. Хотів бути й архітектором.. Я дуже легко піддаюся впливу зовнішньому. Коли дивився «Доктора Хауса», то хотів бути хірургом. Згодом, коли дивився «Кадетів»  хотів вступати у суворовське. А потім прийшов час обирати професію, я був не готовий, і методом виключення вибрав щось приблизно творче. Вибрав журналістику, провчився трохи, і кинув, бо зрозумів, що відстаю від своїх одногрупників, адже вони мінімум із дев’ятого класу вже готувалися до вступу, були більш обізнаними. А я почав надолужувати, став старостою, закрив перший модуль «автоматом», але кинув, бо зрозумів, що щось усе-таки не те. Кинув і через рік вступив у Карпенка (КНУТКіТ ім. І.В. Карпенка-Карого). Довго обирав між тим, куди вступати: на хореографію чи на акторське. Все-таки вибрав акторське, а чому – не знаю.

— Розкажи трішки про своє шкільне життя. Яким воно було? Чи любив ти навчатися? Чи привертав увагу дівчат?

— Шкільне життя у мене було звичайним. Дуже часто я виступав у школі: то десь співав, то танцював. Завдяки цьому я міг офіційно прогулювати уроки. Навчатися любив. Скажу, що це [навчання] мені не дуже важко давалося, але я лінувався. Часто робив домашню роботу на перервах, інколи списував. І ти думаєш такий увечері вдома: «Зробити зараз математику? Та там 15 хвилин, завтра на перерві зроблю».  Якби я старався, то міг би вчитися краще, але мені було це не цікаво. Вчив англійську мову більш-менш сумлінно, ну і загалом усе. А так, інколи було бажання  щось учив удома, інколи не було  викручувався на уроках, у мене це виходило. Загалом школу я закінчив тільки із двома вісімками з математики та з геометрії, а решта десять і вище. Але оцінка  це не показник знань. А чи привертав увагу дівчат? Не скажу, що якось так дуже... Але за мною, як то кажуть, там «бігали» дівчата маленькими групками, але вони були на роки 4 від мене менші, тому я взагалі цьому уваги ніякої не приділяв. А так, був у школі сам по собі.

— Перейдімо до твого нового та, можливо, одного з найважливіших проєктів у житті «Перші ластівки». З чого все почалося? Як роль Феді дісталася саме тобі?

— Почалося все с того, що я вступив у Карпенка-Карого, почав навчатися на актора, навчався, закінчив.. Тебе трішки вже знають, ти вже знімався в різних проєктах. Ну загалом, тебе кастинг-директор знає, кличе на проби. Чому роль Феді дісталася мені? Ну, мене й «пробували» відразу на Федю. Мабуть, я найбільш сподобався. Або зовнішньо, або внутрішньо, або виконанням, і затвердили саме мене.

— Які взагалі були враження після прочитання сценарію та розуміння того, хто твій герой та яка його місія у серіалі?

— Мені однозначно хотілося читати серію за серією. Мене сценарій «тримав». Єдине, я бачив там усе-таки «діри». І зрозумів, що це насправді не найкращий сценарій, але непоганий. А щодо ролі, то зіграти гея – це подарунок. Тобі є що грати. Це не просто: «Я крутий і красивий хлопець, у якого все виходить». Бо це грати не цікаво, а от там є що грати.

— Оскільки це твій перший досвід у серіалі, то точно є про що розповісти. Чи відразу ти знайшов спільну мову з колегами? Які особливі моменти зі зйомок запам’яталися? Можливо, виникали якісь труднощі? 

— Це мій перший досвід у серіалі з великої ролі, скажімо так. Загалом, це не відрізняється від «Коли падають дерева» чи «Фокстер і Макс». Як актор, ти робиш те саме. У тебе є завдання – ти його виконуєш, у тебе є роль – ти її граєш. Просто серіальне виробництво більш пришвидшене. Набагато більше вироблення в день. Тобто, якщо фільм ми знімаємо в день 3 хвилини, то в серіалі можемо навіть 15 або 10 хвилин хронометражу. Це означає, що в тебе менше дублів, більше сцен, що ти маєш після кожної сцени бігти переодягатися. Бо, наприклад, зараз ми знімаємо перший серіальний день, а через годину  третій, а ще через годину  п'ятий. А це різний одяг, і ти маєш розуміти де, в якій сцені, в якому ти одязі повинен бути. Ти маєш все це тримати в голові. Ну, звичайно, це ще завдання художників із костюмів та гриму і режисера, а ще є спеціальна людина, яка має за це все відповідати. Спільну мову [з колегами] я знайшов легко. У мене прекрасні партнери, такі як Тая Щурук, Олександр Рудинський, Вікторія Литвиненко. А особливі моменти зі зйомок і труднощі... Я пам’ятаю, як ми плавали в цьому басейні, і всі сцени ми знімали за один день. Величезна була зміна, більше ніж 12 годин точно! Можливо, навіть більше ніж 15. Басейн був холодний, ми мерзли. Так само сцена на даху в школі. Дуже боляче було стояти: цей скотч, ці мотузки, коліна. Фізично було більш важко.

— Що думаєш про мову «Перших ластівок»? Адже, не дивлячись на те, що серіал україномовний, у ньому присутні русизми, суржик та сленг. На твою думку, для чого було використано такий хід?

— Ну, якщо ви помічали, то, суржиком говорять далеко не всі персонажі. Здебільшого так говорить тільки Нік і це прописано так. Наприклад, я додавав від себе суржик, щоб зробити мову трохи живішою, тому що людина, яка зі мною грає  говорить суржиком. У нас найбільше було сцен у Феді, Ніка й Каті, і коли одна людина говорить суржиком, а решта отакою українською-українською, то це вже викликає певний дисонанс. Тому, коли мова живіша, ти легше в це віриш. Це просто факт. Нам треба було зробити так, щоб глядач максимально повірив у те, що відбувається. А він повірить, якщо почує ту мову, яку він чує щодня.

— Чи підтримує тебе сім’я у твоїй діяльності? Чи дивилися вони прем’єру серіалу на ТБ?

— Так, моя сім’я мене підтримує. Я їм дуже вдячний. Вони підтримали мене навіть коли я повідомив, що кидаю журналістику. Я сказав, що довчуся до кінця семестру й кину, а мама сказала: «Так чого ти будеш їздити в Київ, витрачати гроші на проїзд, на обіди? Кидай зараз, іще й повернуть частину грошей за семестр». І так, мені, справді, повернули. Ну і моя мама казала: «Я взагалі здивована, чому ти в цьому році не вступав у Карпенка, а на журналістику пішов». Тож і батько мене підтримує і мама, і моя наречена, вона, до речі, й сама актриса. Вони всі дивилися прем’єру серіалу на телебаченні, за що я їм теж вдячний. Це було дуже важливо для мене. Загалом, їм сподобалось.

— На твою думку, як «Перші ластівки» зможуть вплинути на підлітків, у яких, можливо, є схожі проблеми. У чому полягає важливість перегляду цього серіалу молоддю?

— Я не знаю, у чому полягає важливість перегляду цього серіалу, але знаєте є такий прийом «развлекая, просвещай». Тобто хтось подивиться, щоб просто розважитись, а хтось зможе знайти щось важливе. Мені почали писати в інстаграмі про те, що не одна людина після серіалу зробила камінг-аут. Вони дякують за серіал і розказують, що вже відкрилися своїм батькам, друзям, що вони нетрадиційної орієнтації. Я не міг уявити, коли погоджувався на цю роль, що це, справді, знайде якийсь відгук у реальному житті, і ЛГБТ-спільнота буде так дякувати творцям за серіал, що вони підняли цю тему, яка впливає на чиєсь життя. Я не очікував такого, але, думаю, це прекрасно.

— Чи є або були в тебе мрії, пов'язані з професією? Чи здійснилися вони?

— Хотілося б мені зіграти в мюзиклі, мабуть. Я співаю, танцюю. Не скажу, що прям дуже класно, але непогано. Тому хотілося б якось це використати, бо мюзикл  це класний жанр.

— Коли вживаєшся у нову роль, що робиш? Як та чим надихаєшся?

— По-різному. Інколи ти прочитав і вже більш-менш розумієш, який цей персонаж, і воно саме приходить інтуїтивно. Інколи ти думаєш, шукаєш, зациклюєшся на цьому, можеш спостерігати за людьми. От, випадково, ти йдеш, бачиш людину, і думаєш: «О, він робить так, як зробив би мій персонаж». Або ж читаєш або дивишся фільми.

— Чи думав ти про те, у якому жанрі кіно нізащо б не знявся?

— Знімався б у будь-якому жанрі, більше залежить від режисера та сценарію.

— Чи любиш ти подорожувати? Якщо так, то які країни вже відвідав та де сподобалося найбільше?

— Подорожувати люблю. Не скажу, що багато країн, які я відвідав, але у Празі був (Чехія), Нідерландах, Румунії. Сподобалась Румунія: ми їздили в гори, природа там прекрасна, Карпати там скелясті-скелясті. От більше, мабуть, мені подобається дика природа, ніж міста. Я не дуже люблю гуляти вуличками, як люблю гуляти горами.

— Розкажи якими мовами ти володієш або, можливо, тільки вивчаєш?

— Володію українською, російською, англійською на непоганому рівні, колись вивчав французьку. Польську починаю вчити, але щось дуже ліниво. Стабільно, але повільно.

— Уяви, що тобі 40. Яким ти себе бачиш?

— Яким я себе бачу  не знаю, бо життя непередбачуване. Хотілося б бачити себе здоровим. Кохану людину, наречену, а вже й дружину, теж здорову біля себе. Хотілося б, щоб були здорові батьки, здорова родина. Діти, щоб уже були, і теж здорові, щасливі. Загалом, здоров’я  це найважливіше. І, дай Боже, щоб воно не покидало ні мене, ні моїх близьких, ні, взагалі, людей.

— Щось хочеш ще додати наостанок?

— Насправді всім людям, які подивилися «Перші ластівки» я дуже вдячний. Ми не могли очікувати на таке гучне сприйняття аудиторією. Це круто. Ми дуже вдячні. Ми насправді старалися, але ніяк не очікували, що цей проєкт так зайде.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com