МАГІЧНІ ЧИСЛА: ПРАВИЛО 1-3-5

30 вересня 2016
Олена Українка
8-годинний робочий день, 5-денний робочий тиждень, мінімум 7 годин сну та 2 літри води в день – цифри оточують нас усюди, хтось придумав за нас правила, які ми можемо порушувати, а можемо використовувати для оптимізації робочих процесів. А є такі поєднання цифр та чисел, що складаються у формули, які в свою чергу створюють ідеальні співвідношення часу, грошей, справ тощо, використання яких зробить вашу роботу більш продуктивною, фінансове становище - стабільним, а відпочинок - ефективним.

ПРАВИЛО 1-3-5

Сфера застосування: список справ  

Як це працює: не варто перевантажувати свій день безліччю справ, щоб на його завершення почуватись пригніченими через невиконання більшості з них. Іншими словами, це правило передбачає, що саме 9 – оптимальна кількість завдань, які варто планувати на день, серед них:

1 надважливе завдання – вимагає найбільшої концентрації уваги та затрат часу, не підлягає відкладанню;

3 другорядні завдання – випливають з першого або не пов'язані з ним, але не є терміновими та складними;

5 звичайних завдань – можна виконати поміж інших, не витрачаючи на них багато часу та сил.

Якщо вам здається, що завдань надто мало, спробуйте скористатись спершу цим правилом, а при успішному його застосуванні, можете збільшити цифри вдвічі. Проте навіть при такому порядку, ви щодня виконуватимете як мінімум 4 важливі справи, які наближатимуть вас до довгострокової мети.

ПРАВИЛО 50/20/30

Сфера застосування: фінанси

Як це працює: це співвідношення означає відсотки вашого доходу, які варто розділити на 3 основні категорії витрат.

50% – половина доходу повинна покривати обов'язкові щомісячні витрати: орендна плата, комунальні послуги, проїзд, їжа тощо;

20% – варто відкладати на майбутнє або покривати кредит;

30% – можна витрачати на розваги: кафе, шопінг, відпочинок, догляд за собою тощо.

Буває так, що одна із категорій вимагає від вас більшого відсоткового співвідношення, проте саме ця формула є тим еталоном, до якого варто прагнути, адже вона дозволяє покривати усі побутові витрати, не відмовляти собі в задоволеннях та накопичувати резервну суму на масштабні покупки.

ПРАВИЛО 10-30-50-90

Сфера застосування: ділові зустрічі

Як це працює: плануючи справи, ділові зустрічі в тому числі, ми завжди робимо запас тривалістю півгодини, а то й більше про всяк випадок, тим самим відбираючи у себе дорогоцінний час. Елісон Девіс, засновниця Davis & Company, створила для себе правило 10-30-50-90 – стільки хвилин повинна займати кожна зустріч в залежності від того, наскільки складні завдання стоять перед її учасниками.

10 хв – займає зустріч, на якій потрібно повідомити про виникнення проблеми та дати час на її обміркування. За цей час також можна вирішити незначну проблему, розпитати чи повідомити про прогрес у виконанні будь-якого завдання та обмінятись потрібною інформацією.

30 хв – піде на обговорення проблеми групою людей або на серйозну розмову він-на-віч.

50 хв – виділяйте для зустрічей, на яких варто обговорити кілька питань або одну серйозну проблему.

90 хв – для проведення мозкового штурму, генерування ідей, формування стратегії компанії.

ПРАВИЛО 10-3-2-1-0

Сфера застосування: формула ідеального дня

Як це працює: цю формулу запропонував фітнес-тренер Крейг Баллантайн, вона допоможе збалансувати побут та роботу, досягти балансу між продуктивністю впродовж дня та комфортним відпочинком вночі.

10: за 10 годин до сну – жодного кофеїну – саме стільки годин потрібно організму, щоб усунути ефект бадьорості, який дає кава;

3: за 3 години до сну – жодної їжі та алкоголю – це допоможе позбутися печії та зіпсутого сну;

2: за 2 години до сну – жодної роботи – нехай вона почекає до завтра, а мозок починає готуватися до сну;

1: за 1 годину до сну – жодних екранів – світло ґаджетів порушує сон;

0: вставайте з ліжка після першого дзвінка будильника (0 натискань на кнопку "Відкласти") – додаткові "5 хвилин" викликатимуть відуття втоми, оскільки ви вже прокинулись (щоб вимкнути будильник), а отже виділились гормони ендорфіни, які сприяють активності.

(via)
 
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Редакція Редакція 3 жовтня 2016
Valerie, чудово :) Поділитеся враженнями про результат? :)
Valerie Valerie 2 жовтня 2016
Чудова стаття! Хочу використати поради з неї у житті. Дякую!