МАГІЧНІ ЧИСЛА: ПРАВИЛО 1-3-5

30 вересня 2016
Олена Українка
8-годинний робочий день, 5-денний робочий тиждень, мінімум 7 годин сну та 2 літри води в день – цифри оточують нас усюди, хтось придумав за нас правила, які ми можемо порушувати, а можемо використовувати для оптимізації робочих процесів. А є такі поєднання цифр та чисел, що складаються у формули, які в свою чергу створюють ідеальні співвідношення часу, грошей, справ тощо, використання яких зробить вашу роботу більш продуктивною, фінансове становище - стабільним, а відпочинок - ефективним.

ПРАВИЛО 1-3-5

Сфера застосування: список справ  

Як це працює: не варто перевантажувати свій день безліччю справ, щоб на його завершення почуватись пригніченими через невиконання більшості з них. Іншими словами, це правило передбачає, що саме 9 – оптимальна кількість завдань, які варто планувати на день, серед них:

1 надважливе завдання – вимагає найбільшої концентрації уваги та затрат часу, не підлягає відкладанню;

3 другорядні завдання – випливають з першого або не пов'язані з ним, але не є терміновими та складними;

5 звичайних завдань – можна виконати поміж інших, не витрачаючи на них багато часу та сил.

Якщо вам здається, що завдань надто мало, спробуйте скористатись спершу цим правилом, а при успішному його застосуванні, можете збільшити цифри вдвічі. Проте навіть при такому порядку, ви щодня виконуватимете як мінімум 4 важливі справи, які наближатимуть вас до довгострокової мети.

ПРАВИЛО 50/20/30

Сфера застосування: фінанси

Як це працює: це співвідношення означає відсотки вашого доходу, які варто розділити на 3 основні категорії витрат.

50% – половина доходу повинна покривати обов'язкові щомісячні витрати: орендна плата, комунальні послуги, проїзд, їжа тощо;

20% – варто відкладати на майбутнє або покривати кредит;

30% – можна витрачати на розваги: кафе, шопінг, відпочинок, догляд за собою тощо.

Буває так, що одна із категорій вимагає від вас більшого відсоткового співвідношення, проте саме ця формула є тим еталоном, до якого варто прагнути, адже вона дозволяє покривати усі побутові витрати, не відмовляти собі в задоволеннях та накопичувати резервну суму на масштабні покупки.

ПРАВИЛО 10-30-50-90

Сфера застосування: ділові зустрічі

Як це працює: плануючи справи, ділові зустрічі в тому числі, ми завжди робимо запас тривалістю півгодини, а то й більше про всяк випадок, тим самим відбираючи у себе дорогоцінний час. Елісон Девіс, засновниця Davis & Company, створила для себе правило 10-30-50-90 – стільки хвилин повинна займати кожна зустріч в залежності від того, наскільки складні завдання стоять перед її учасниками.

10 хв – займає зустріч, на якій потрібно повідомити про виникнення проблеми та дати час на її обміркування. За цей час також можна вирішити незначну проблему, розпитати чи повідомити про прогрес у виконанні будь-якого завдання та обмінятись потрібною інформацією.

30 хв – піде на обговорення проблеми групою людей або на серйозну розмову він-на-віч.

50 хв – виділяйте для зустрічей, на яких варто обговорити кілька питань або одну серйозну проблему.

90 хв – для проведення мозкового штурму, генерування ідей, формування стратегії компанії.

ПРАВИЛО 10-3-2-1-0

Сфера застосування: формула ідеального дня

Як це працює: цю формулу запропонував фітнес-тренер Крейг Баллантайн, вона допоможе збалансувати побут та роботу, досягти балансу між продуктивністю впродовж дня та комфортним відпочинком вночі.

10: за 10 годин до сну – жодного кофеїну – саме стільки годин потрібно організму, щоб усунути ефект бадьорості, який дає кава;

3: за 3 години до сну – жодної їжі та алкоголю – це допоможе позбутися печії та зіпсутого сну;

2: за 2 години до сну – жодної роботи – нехай вона почекає до завтра, а мозок починає готуватися до сну;

1: за 1 годину до сну – жодних екранів – світло ґаджетів порушує сон;

0: вставайте з ліжка після першого дзвінка будильника (0 натискань на кнопку "Відкласти") – додаткові "5 хвилин" викликатимуть відуття втоми, оскільки ви вже прокинулись (щоб вимкнути будильник), а отже виділились гормони ендорфіни, які сприяють активності.

(via)
 
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Редакція Редакція 3 жовтня 2016
Valerie, чудово :) Поділитеся враженнями про результат? :)
Valerie Valerie 2 жовтня 2016
Чудова стаття! Хочу використати поради з неї у житті. Дякую!
Що можна дізнатися про себе на основі власних сексуальних фантазій
Наші сексуальні фантазії відображають, принаймні частково, особистісні риси та особливості. Доктор філософії Джастін ЛейМіллер, вивчаючи сексуальні фантазії понад 4000 американців для своєї книги, виявив, основні п'ять факторів особистості. А саме...
Читати більше
УКРАЇНСЬКІ РОБІН ГУДИ
В історії України відомо чимало славетних імен народних месників та благородних розбійників, які намагались відновити соціальну справедливість, грабуючи багатих та роздаючи награбоване бідним. То чиї це імена та що відомо про цих персон?
Читати більше