Мадонни Рафаеля

Художник відомий як найяскравіший представник Високого Відродження, творець дивовижних "мадонн". Відомі 42 картини Рафаеля, присвячені образу Богоматері (Мадонни). Характер його мистецтва – втілення ясної домірності, строгої врівноваженості й чистоти стилю.

Найвідомішим твором Рафаеля без сумніву є знаменита "Сікстинська Мадонна". Написана ця картина була близько 1512-1514 років на замовлення церкви святого Сікста в місті П'яченці, звідки й походить її назва.

Набула поширення думка, нібито в одного з персонажів знаменитої картини – папи Сікста ІІ - шість пальців на руці. Вважається, майстер умисне зобразив шестипалого папу, підкреслюючи тим самим його порочність. Особливо усталилася ця омана після того, як картина видатного італійського живописця вперше була виставлена в Москві у 1955 році після тривалої реставрації (після чого разом з іншими картинами була повернена до Дрезденської картинної галереї).

Однак це не відповідає дійсності. Справді, при огляді твору може скластися враження, що у зображеного на картині римського папи Сікста II на правій руці шість пальців. Проте подібне враження створює лише співвідношення світла і тіні, що за багато століть з моменту написання, можливо, трохи змінилися.

Взагалі, таємнича краса матері, що несе на руках свою дитину, хвилювала століттями, бентежила серця людей. Тож не дивно, що рафаелівську Мадонну постійно копіювали. До речі, в українському містечку Бучач, в тимпані костелу Успіння Пресвятої Богородиці також є копія "Сікстинської Мадонни" Рафаеля.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Коти, яких спіймали на гарячому (фото)
Цікавість котів безмежна. Їм завжди цікаво, що ви робите, куди пішли, що принесли і, звичайно, що їсте. Навіть якщо ви будете їсти огірок, кішка буде сидіти поруч і всім сумним виглядом показувати, що совісті у вас немає, якщо не ділитеся... Тому-у-у... всім котиків:)
Читати більше
Як з'явився восьмигодинний сон, якщо наші предки спали двічі за ніч?
У 18 столітті люди спали двічі за ніч, вставали на кілька годин серед ночі, а потім йшли назад до ліжка, вже до світанку. Що з того часу змінилося та чому люди сплять 8 годин — досліджуємо далі.
Читати більше