Мадонни Рафаеля

Художник відомий як найяскравіший представник Високого Відродження, творець дивовижних "мадонн". Відомі 42 картини Рафаеля, присвячені образу Богоматері (Мадонни). Характер його мистецтва – втілення ясної домірності, строгої врівноваженості й чистоти стилю.

Найвідомішим твором Рафаеля без сумніву є знаменита "Сікстинська Мадонна". Написана ця картина була близько 1512-1514 років на замовлення церкви святого Сікста в місті П'яченці, звідки й походить її назва.

Набула поширення думка, нібито в одного з персонажів знаменитої картини – папи Сікста ІІ - шість пальців на руці. Вважається, майстер умисне зобразив шестипалого папу, підкреслюючи тим самим його порочність. Особливо усталилася ця омана після того, як картина видатного італійського живописця вперше була виставлена в Москві у 1955 році після тривалої реставрації (після чого разом з іншими картинами була повернена до Дрезденської картинної галереї).

Однак це не відповідає дійсності. Справді, при огляді твору може скластися враження, що у зображеного на картині римського папи Сікста II на правій руці шість пальців. Проте подібне враження створює лише співвідношення світла і тіні, що за багато століть з моменту написання, можливо, трохи змінилися.

Взагалі, таємнича краса матері, що несе на руках свою дитину, хвилювала століттями, бентежила серця людей. Тож не дивно, що рафаелівську Мадонну постійно копіювали. До речі, в українському містечку Бучач, в тимпані костелу Успіння Пресвятої Богородиці також є копія "Сікстинської Мадонни" Рафаеля.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Закохатися за 4 хвилини: 36 запитань, які змінять вас
20 років тому психолог Артур Арон провів експеримент, завданням якого було виникнення любові в лабораторних умовах між абсолютно незнайомими чоловіком і жінкою. Інгредієнтами формули кохання були 36 запитань. Ви будете здивовані!
Читати більше
Таємниці індійського чаю
"Індійський чай" - словосполучення знайоме багатьом з дитинства. Однак, це не лише раритет із зображенням слоника чи славнозвісний Ahmad із сюжетами англійского чаювання на упаковці. Вже багато років Індія залишається одним зі світових лідерів з експорту чаю, і хоча індійська чайна традиція значно молодша за китайську, все ж, вона багата на цікавинки і таємниці.
Читати більше