Людина, яка була театром

28 лютого 2018
Linda

• Він стріляв собі в серце через нещасливе кохання. З кулею в грудях прожив до кінця життя.
• Знав вісім мов та займався літературними перекладами. 
• Перший у радянському театрі отримав театральну медаль Парижа.
• Увів до обов'язкового акторського вишколу акробатику і спорт. 
• Заснував шість театрів: перший український стаціонарний професійний у Тернополі, "Молодий театр", перший театр Української Радянської республіки ім. Шевченка, Державну українську музичну драму, "Кийдрамте" – Київський драматичний театр, мистецьке об'єднання "Березіль", театр політичних в'язнів на Соловках.

Ще на початку 60-х років скульптор Микола Рапай відвідав з друзями Соловки, де дізнався про долю Леся Курбаса та інших видатних особистостей, знищених сталінським режимом. Проект пам'ятника режисеру довгий час стояв у майстерні скульптора. Саме цей гіпсовий ескіз і побачив друг Миколи Павловича – кінорежисер Роман Балаян. Він показав ескіз Богдану Ступці, тодішньому міністру культури та великому прихильнику Курбаса. Завдяки протекції Ступки і стало можливим встановити цю скульптуру в центрі Києва.

Тож у 2002 році недалеко від Молодого театру, на розі вулиць Прорізної та Б. Гринченка, з'явився бронзовий пам'ятник Лесю Курбасу.

До речі, Микола Рапай також є автором меморіальної дошки Л. Курбасу, встановленої на будівлі театру у 1987 році.

molodyytheatre.com

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Яскраві цитати Нельсона Мандели
Сьогодні мало би виповнитися 100 років першому темношкірому президенту Південно-Африканської Республіки, Нобелівському лауреату, одному з найвідоміших активістів у боротьбі за права людини у часи апартеїду - Нельсону Манделі.
Читати більше
Три питання до письменника: під пильною увагою автори "Фонтану казок"
У дорослому житті ми так зрідка дозволяємо бути собі слабкими. А що вже говорити про те, щоб іноді відчувати себе дітьми... Ua Modna розпитала авторів, що пишуть для дітей, про їхні принципи, мету творів, а також як правильно батькам вибрати книжку для свого чада.
Читати більше
Успішними не народжуються — ними стають: настанови
Величезний успіх врешті-решт починається з ідеї, але те, що робить ідеї реальністю, — шалене людське бажання. Як правильно розставити пріоритети? Де знайти мотивацію? Секрети успішної людини — у статті.
Читати більше