Люди як фаусти... вкотре)

23 грудня 2014
Юлія Василів
Вчора подумалося – як народжується якість в людині? Що має відбутися в людині? Що має переболіти, бути пройденим і таким, про що згодом можна сказати  - прожито…?

Але для початку про саму Якість, адже саме цього так не вистачає сьогодні. Не те, щоб при такому формулюванні домінував якийсь підхід до людини як до речі, чи вивищення над кимось, зневаження, зверхність. Завсім ні. Мова про людину мислячу, людину діяльну, людину Творця.

Це та Якість, в якій людина відчуває себе, довіряє собі, часто не має гарантій, але не прагне їх, розуміючи мізерність та виправданість саме такого прагнення. Коли є безліч питань, але віра додає сил шукати, мислити, роздумувати про. І зрештою ті такі бажані відповіді приходять…

Це та якість, коли буває зовсім темно на шляху – і потрібна велика мужність продовжити шлях. Власне, якість у собі дає сили.

Це коли відповідально рухаєшся вперед, не зважаючи на спокуси, зваби та думки оточення.  Коли власна думка має цінність, при цьому завжди зрівноважується голосами ззовні. Натомість є сила балансувати десь на межі всього і всіх, на межі світу, який часто дивиться тобі в очі, заперечуючи усе. Заперечуючи і ТЕБЕ.
Що залишається в такі миті?

Сила цінностей, сила віри, сила розуміння і відчування себе. І на межі таких відчуттів народжується Людина-Творець, яка починає у своїй якості пропонувати іншу якість суспільству, а, може, і світу…

Суть лише в  тому, що шлях до цієї якості тривалий, вічний. Лише не вічні ми. Так, можна перетворитися на фаустів у сенсі впасти в крайність і "ловити" якість, час, можливості, занурившись таким чином повністю в себе, але втративши зв'язок із реальністю і баланс. А можна позичти у Фауста лише одне – прагнення і готовність до праці.

Прагнення і готовність до праці, власне саму працю – тривалістю в життя. А ще готовність до пошуку, адже, як казав Фауст чи то великий Гете: "Будь-якій знахідці передує пошук".

Щоб бути так той час, який ще є, і в який можна творити цінність.

П.с трохи для зростання… (Фауст, Гете).

Дешевий блиск зовнішнього антуражу розтане, не залишивши сліду, а істинна сутність проросте корінням у вічність. 

Найчастіше в собі самому можеш знайти те, що шукав дуже довго десь.


Май сміливість прийняти рішення, а прийнявши рішення - виконати будь-яку ціну.
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Синергія краси та емоцій в унікальному проєкті Сергія Горічка
Коли наша природна краса стає найбільш помітною? У сутінках прохолодного вечора, у моменти, коли земля тікає із-під ніг чи, можливо, коли ми все ж наважуємося позбутися важких обладунків, наприклад, у вигляді косметики? Чому нам часом здається, що неосяжну глибину власних емоцій необхідно приховувати не лише від оточуючих, а й від самих себе?! Саме все це та багато іншого вмістив у собі унікальний
Читати більше
Солов'ї з Шаоліня і відьми у Заліщиках: 5 книг, які вразять своєю екзотикою
Книжки цього огляду, — наче подорож у далекі екзотичні країни, які виявляються віддзеркаленням внутрішнього світу їх героїв, даруючи нам захоплюючі історії про несподівано рідне й близьке. Саме таке, магічне поєднання оповідної естетики й визначає справжню літературу нашого часу.
Читати більше
Як вибрати УФ-лампу для домашнього манікюру
Раніше у майстрів манікюру не було вибору, УФ лампи існували лише в одному виді — кварцеві. Зараз такі прилади зустрічаються дедалі рідше, але ви все ще можете придбати таку лампу за дуже помірною ціною.
Читати більше