Любов крізь призму теорії чотирьох стихій, або Шторм як наслідок напруги контакту

Відносини між чоловіком та жінкою, як і інші міжособистісні відносини, мають визначену динаміку формування, яка, хоч є індивідуальною в кожному конкретному випадку, все ж має деякі обов’язкові стадії розвитку.

Як показує практика, стадія «шторму» у відносинах є невід’ємною їхнього частиною, особливо, якщо ведемо мову про любов. І в залежності від того, як партнери переживуть цей період, з якими усвідомленнями вийдуть з нього, буде залежати подальший розвиток їхніх відносин.

Любов – дуже складне по емоційному наповненню почуття, яке робить нас кращими, зцілює наші найважчі душевні травми і позбавляє страждань. Але є й інший бік медалі: це прекрасне почуття любові може інколи просто згубити людину як особистість, нанести сильні душевні рани і привнести в життя людини страждання.

Втім, все, як і з природними явищами: з одного боку, без води, землі, вогню і повітря просто не існувало б життя на нашій планеті, але з іншого, стихійні лиха можуть швидко знищити це життя, не залишивши й сліду.

Теорія чотирьох стихій, як основа будови людини зокрема і світу в цілому, була розроблена ще в давнину філософом Емпедоклом (490-430 рр. до н.е.). Він припускав, що першоелементами світобудови є чотири стихії (земля, вода, вогонь і повітря), які наділені властивостями філії (тяжіння, любові) і фобії (страху). Ці дві протилежності і є рушійними силами розвитку, тобто тим, що призводить матерію в рух.

Відносини між чоловіком та жінкою також підкоряються цьому закону.

Метафорично в основу цих відносин можуть бути покладені чотири стихії («вогонь» - як символ світла і очищення, «вода» як джерело життя і сексуальної енергії, «земля» як символ плодючого начала і материнства, «повітря» як символ уяви, польоту фантазії, а також мрій і свободи), які запускаються боротьбою двох протилежних тенденцій – тяжіння і страху. І чим сильнішою буде внутрішня боротьба цих тенденцій, тим більше напруги буде виникати між закоханими і тим більше буде зростати сила «шторму» (емоційної бурі) в стосунках.

Розглянемо детальніше ці дві протилежні тенденції.

Так, філія – це тяжіння до іншої особи, потреба близькості (як духовної, так і фізичної), прийняття, любові. У своєму найбільш критичному прояві – це бажання розчинитися в іншій людині, злитися з ним  в єдине і нероздільне ціле.

Фобія – це страх втрати своєї незалежності, страх підлеглого становища, страх втрати контролю над своїми почуттями і бажаннями, страх зради. Найбільш критичний прояв – це демонстративне відстоювання своєю незалежності і нездатність йти на близький контакт з іншим.

Іноді сила «шторму», викликаного цими силами настільки велика, що хтось із партнерів (чи обидвоє) просто не витримує і відносини або руйнуються, або, як захисний механізм, відбувається включення незрілих сценаріїв поведінки (включно і співзалежних), або більш сильний партнер емоційно подавляє слабшого.

Що ж робити, щоб вистояти і сформувати зрілі гармонійні відносини?

По-перше, вивчити себе! Шанси сформувати щасливі відносини і вдало пережити «шторм» збільшуються в рази, коли партнери знають свої сильні і слабкі якості, усвідомлюють свої потреби і можливості, коли чітко знають, що хочуть отримати від цих відносин, що готові вкладати та принести в жертву (якщо буде потрібно), а що є особистим і недоторканним.

По-друге, пам’ятати, що відносини будує пара! Чутливість до своїх власних потреб і потреб партнера, повага і прийняття як себе, так і партнера, зі всіма «плюсами» і «мінусами» дозволять не тільки встояти в період «шторму», але і допоможуть обом розвиватися в цих відносинах, стаючи кращими версіями самих себе.

По-третє, навчитися довіряти собі і партнеру! Неможливо довіряти іншому, якщо ми не вміємо довіряти собі, своїх істинним почуттям і бажанням. Страх зради виникає саме через невміння довіряти, а звідси і патологічні ревнощі, і надмірна емоційна залежність і інші неконструктивні форми відносин.

І, нарешті, не забувати, що все проходить і все змінюється! Ніхто не знає, що з ним буде завтра чи післязавтра, через рік, чи через десять… Ніхто не знає, які «сюрпризи» чекають його впереді. Але, пам’ятаючи істину, що все, що йде з нашого життя, звільняє місце для чогось іншого, легше переживання втрати і яскравіша радість від здобутків.

Зображення — pinterest.com.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Що можна дізнатися про себе на основі власних сексуальних фантазій
Наші сексуальні фантазії відображають, принаймні частково, особистісні риси та особливості. Доктор філософії Джастін ЛейМіллер, вивчаючи сексуальні фантазії понад 4000 американців для своєї книги, виявив, основні п'ять факторів особистості. А саме...
Читати більше