Литовський журналіст присвятив книгу війні в Україні

13 квітня 2017
UAPOST.US
Литовський журналіст Довидас Панцеровас написав книжку "Земля Кіборгів", у якій розповідає про події, очевидцем яких був на Майдані та на сході України.

Про це пише Радіо Свобода.
 
uapost.us
 
Довидас Панцеровас розповів, що з цікавістю стежив за розвитком ситуації в Україні на межі 2013-2014 років. У січні 2014 року він разом із колегою-фотографом Відмантасом Балкунасом вирушив до Києва, щоб висвітлювати революцію на Майдані.
 
radiosvoboda.org
 
"Раніше я робив репортажі з війни в Афганістані, та в Україні все було інакшим. У нас не було ані бронежилетів, ані шоломів. У Київ я приїхав у кросівках і з парою джинсів. Виявилося, що ми потрапили у вир справжньої революції, до якої ми не були готові ані фізично, ані морально", - згадує журналіст.

За словами репортера, він на Майдані так захопився боротьбою українського народу за свободу, що після короткої перерви знову повернувся до Києва, а невдовзі опинився на Донбасі, де саме розпочиналися бойові дії.

"Я поїхав у Піски, що неподалік донецького аеропорту, а відтак у Мар’їнку. Моє особисте та професійне життя почало обертатися навколо війни в Україні. Хоча в Литві я займаюся журналістськими розслідуваннями, на той час мене цікавила тільки війна. Згодом, я зрозумів, що це не може продовжуватися вічно, тому я вирішив написати книжку, щоби перегорнути цю сторінку свого життя. У результаті народилася "Земля Кіборгів", - розповів Панцеровас.

Панцеровас наголошує, що "Земля Кіборгів" - це не зовсім публіцистика: "Я намагався викласти свою історію, наче роман. Я вирішив щиро розповісти про свої почуття, нічого не приховуючи. Це не тільки подорож Україною, але й мандрівка вглибину себе".

Автора "Земля Кіборгів" часто запитують, які висновки Литва та інші країни повинні зробити з подій в Україні."Головне, що ми всі повинні засвоїти – це те, що соціальне відчуження може стати смертоносною зброєю і навіть причиною війни. У кожній країні є люди, громади, які почувають себе ізольованими, знедоленими. І це нормально. Та ми не можемо залишати їх наодинці зі своїми проблемами, бо вони легко піддаються пропаганді і стають, так би мовити, знаряддям війни", - зазначив він.
 
Довидас Панцеровас в селі Миколаївка на передмісті Слов'янська
radiosvoboda.org​

 
На думку литовського журналіста, війна на сході України – це урок для всього західного світу. За його словами, відцентрові тенденції в ЄС, посилення радикальних рухів – це вияв настроїв тих європейців, які не почувають себе у безпеці. "Це тривожний сигнал, адже такі люди можуть можуть стати знаряддям у руках тих сил, які хочуть спричинити дестабілізацію Європи", – розмірковує Панцеровас.

Увесь прибуток від продажу своє книжки Панцеровас призначив на потреби литовської армії, передусім на батальйон Kęstučio, який базується неподалік литовсько-російського кордону.

(via)
UaPost
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Який матрац обрати при болю в спині
Турбота про власне здоров’я завжди має бути в пріоритеті, особливо, якщо справа стосується стану спини. Для відновлення сил та здорового стану хребта й м’язів дуже важливо правильно відпочивати, користуючись усіма перевагами сучасних якісних матраців.
Читати більше
З чого почати навчання гри на гітарі
Вивчення нового музичного інструменту розширює кругозір та допомагає відкрити в собі нові таланти. Бажання освоїти гітару на початковому рівні легко реалізувати навіть при самостійній роботі, без звернення до викладачів. Розглянемо первинні етапи, що передують впевненому відтворенню кількох улюблених мелодій.
Читати більше