Лицар України

Знову згадаємо про українського лицаря, славетного козака Петра Калнишевського. Людина, яка прославила незламний дух козацтва. За свої 112 років життя ,він пережив час правління майже половини династії Романових: Петро І, Катерина І, Петро ІІ, Анна Іоанівна, Єлизавета, Петро ІІІ, Катерина ІІ, Павло І, Олександр І. Та ніколи не відрікався від принципів закладених в українське козацтво та християнство.

І мені особисто дуже приємно те, що козака та захисника України у Запоріжжі, в Свято-Покровському архієрейському соборі канонізували . Канонізацію очолив Предстоятель УПЦ митрополит Онуфрій. На богослужінні була піднесена сугуба молитва за мир в Україні. За словами митрополита Онуфрія, останній кошовий отаман Запорозької Січі є прикладом християнського ставлення до чесноти.
В грудні 2014 року Священний Синод УПЦ прийняв рішення про причислення останнього кошового отамана Січі до лику святих. Пам'ять Петра Калнишевського звершується в день його смерті – 31 жовтня (13 листопада – за новим стилем).
Петро Калнишевський на собі відчув гостинність мокшанських тортур, просидів у кам'яній ямі на Соловецьких островах 26 років. Дихав свіжим повітрям лише на церковні свята тричі в рік. До останнього подиху зберіг здоровий глузд, не писав жалібних листів цареві, не скаржився на умови життя. Після звільнення, два роки був при храмі ченцем. Повернутися до святої та рідної землі не було сил.
Він завжди молився за Україну, за життя побратимів, залишивши нащадкам поняття про вірність та честь!

[adSlot8]

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Види тростин для ходьби
Хронічні патології опорно-рухового апарату, реабілітація після травми або операції, вікова фізична ослабленість тіла - все це перелік показань до того, щоб купити тростину для ходьби, спеціальний реабілітаційний пристрій, який надає підтримку під час руху.
Читати більше
Роботи художниці Дар’ї Хрісанфової
Творчість художника і письменника в дечому подібна, але і відрізняється за певними ознаками. І перших, і других можна іменувати художниками: живописці з пензлем в руках чи мастихіном і художники слова. У будь-якій творчій праці цінується відданість своїй справі, вміння знайти власний стиль письма, багато іншого.
Читати більше
На що звернути увагу при пошуку роботи: крок за кроком
Кожну людину так чи інакше з часом починає хвилювати питання власної реалізації, бажання відбутися як спеціаліст та досягти успіху. А для комфортного життя бажано отримувати ще й непогані гроші за те, що робиш.
Читати більше