Луцька тенісна мода 1930-х років

15 листопада 2017
Tatiana Yatsechko-Blazhenko
Дослідники виводять історію появи тенісу до XVIII століття, коли придворні грали при французькому дворі в гру, яка нагадує сучасний теніс. 

Але це були поодинокі випадки й гра ще не набула такої масової популярності, як це відбулось в середині ХІХ століття.

У перші роки існування тенісу спортивна форма була досить незручною. Так, варто згадати хоча б образ чемпіонки Вімблдонського турніру кінця ХІХ століття, Мод Уотсон, яка бігала по корту в довгій спідниці та чоловічому солом'яному капелюсі. 

Тоді були ще курйозніші випадки, коли жінки виходили на корт в складних костюмах і навіть хутрі. Хоча варто зауважити, що від самого початку ця гра була суто чоловічою. ​
 


Довгий час мода на корті визначалась етикетом часу. В 1910-1920-х роках, до прикладу, жінкам не дозволялося з'являтися серед людей з відкритими щиколотками, тому спортивна форма того часу була схожою на сукню до самих п'ят. Погодьтеся, не так вже й просто було в ній не лише бігати, а ще й отримати перемогу.

Луцьк не став виключенням, і тутешні мешканці теж полюбляли грати в теніс. На сьогодні найстаріші фото із гравцями на території міста датуються 1930-ми роками. Можливо, є й раніші, але про них поки ще не відомо. В 1930-х роках в жіночому тенісі утвердилися спідниці до коліна і короткі рукава. Крім того, популярно стає покривати голову на корті різними хустинками та пов'язками, які не дозволяли волоссю лягати на обличчя під час гри. У моду якраз увійшла коротка жіноча зачіска "боб". ​
 
З часом спортивний одяг поступово став одягом для відпочинку. Білий колір був таким собі "дрес-кодом", характерним для літніх видів спорту, а саме для тенісу, який став наймоднішим в першій половині 30-х років. Лише в кінці 1930-х в жіночому тенісі шорти почали витісняти спідниці, а в чоловічому - довгі штани.

Цікаво, де в Луцьку раніше були тенісні корти? В різних спогадах про місто міжвоєнного періоду згадується, що корти були на території Луцького замку (фото №3), на пляжі біля річки Стир та на території Урядової колонії.

Джерело фото: polona.pl
Тетяна ЯЦЕЧКО-БЛАЖЕНКО
Опубліковано на www.volynpost.com
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

8 занедбаних місць на планеті, від яких стає моторошно
У світі багато занедбаних місць, і кожне з них має свою історію. Якісь місця вселяють страх, якісь – почуття захоплення. У статті ми зібрали для вас наймоторошніші місця на Землі, від яких перехоплює подих.
Читати більше
XVII СТ. : ПОЛОНІЗАЦІЯ, ВІДРОДЖЕННЯ, ПОЧАТОК РУСИФІКАЦІЇ
Особлива важливість цієї епохи для долі українства та його питомої мови не підлягає жодним сумнівам, хоча в різні її періоди в різних куточках української ойкумени відбувалися відмінні навзаєм, не раз "протилежні за знаком" процеси.
Читати більше
Як слов'янки прикраси носили
Яскравим та виразним наповненням до українського народного одягу виступали прикраси. Вони виконували захисну функцію амулетів, талісманів, оберегів, які супроводжували людей упродовж життя. Основним призначенням ювелірних виробів було доповнення до костюма. Звідси і їхня художня виразність, багатство форм і технічних прийомів, які збереглися і зараз.
Читати більше