Лікуйте хвороби бібліотерапією

10 листопада 2017
Аня Остапчук

Бібліотерапія - це новий вид лікування різних хвороб, від депресії до нежитю. Лікування полягає у ретельно підібраних художніх творах. У Лондоні вже працюють спеціалісти, які радять відповідні тексти своїм пацієнтам. Новий вид нетрадиційної медицини популярний також у Сан-Паулу та Белграді. На початку 20ст. у Сполучених Штатах Америки запрацювала повноцінна літературна клініка.

Книги стимулюють до різних емоцій та, навіть, дій. Тож практика допомагати долати життєві проблеми з їхньою допомогою була популярна ще до появи інтернету й телебачення. Бібліотерапія може вилікувати розбите коліно і розбите серце. 


Як пояснити таке лікування? Власне, ми зачаровуємося деякими книгами, а часом певні романи впливають і на нашу душу. Якщо ви захопилися написаною історією - ви бачите світ очима головного героя, все, що переживає він, переживаєте і ви. Маєте змогу податися в нову подорож, читаючи нову книгу.

Бертруд та Елдеркін видали книгу "Лікування романами", яка розповідає про цю методику, про ази бібліотерапії та про її ефективність. Згодом з'явився і сайт, де люди можуть написати авторам про свою проблему (хворобу). Ретельно проаналізувавши її, спеціалісти дають свої поради. На сайті можна знайти список найпопулярніших хвороб та одразу запропоновану літературу для їх лікування. 

Ось приклад такого списку: 

Апатія - "Листоноша завжди дзвонить двічі" Джеймса Кейна.
Нестача грошей - "Великий Гетсбі" Френсіса Скотта Фіджеральда.
Безтурботність - "Маленький принц" Антуана де Сент-Екзюпері.
Батьківство - "Дорога" Кормака Маккарті.
Гіпертонія - "Містечко" Шарлотти Бронте.
Безсоння - "Будинок сну" Джонатана Коу.
Нетолерантність - "Читач" Бернарда Шоу.
Повнота - "Довга дорога з Кенсінгтона" Мюріел Спарк.
Дратівливість - "Пікнік на льоду" Андрія Куркова.
Лють - "Плач, люба країно" Алана Пейтона.
Низька самооцінка - "Корабельні новини" Енні Пру.
Зубний біль - "Анна Кареніна" Лева Толстого.
Безробіття - "Хроніка заводного птаха" Харукі Муракамі.
Марнославство - "Звіяні вітром" Маргарет Мітчелл.
Туга - "Шовк" Алессандро Барріко.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

8 занедбаних місць на планеті, від яких стає моторошно
У світі багато занедбаних місць, і кожне з них має свою історію. Якісь місця вселяють страх, якісь – почуття захоплення. У статті ми зібрали для вас наймоторошніші місця на Землі, від яких перехоплює подих.
Читати більше
XVII СТ. : ПОЛОНІЗАЦІЯ, ВІДРОДЖЕННЯ, ПОЧАТОК РУСИФІКАЦІЇ
Особлива важливість цієї епохи для долі українства та його питомої мови не підлягає жодним сумнівам, хоча в різні її періоди в різних куточках української ойкумени відбувалися відмінні навзаєм, не раз "протилежні за знаком" процеси.
Читати більше
Як слов'янки прикраси носили
Яскравим та виразним наповненням до українського народного одягу виступали прикраси. Вони виконували захисну функцію амулетів, талісманів, оберегів, які супроводжували людей упродовж життя. Основним призначенням ювелірних виробів було доповнення до костюма. Звідси і їхня художня виразність, багатство форм і технічних прийомів, які збереглися і зараз.
Читати більше