ЛікНеп 101. Відзнаки Державної служби України з надзвичайних ситуацій

14 січня 2015
Володимир
Відносно нещодавно (Наказ Міністерства оборони України № 33 від 17 січня 2014 року) у ДСНС України (колишнє МНС - це люди, які щодня не за гроші, а за почуттям совісті та обов'язку ризикують своїм життям аби врятувати інше), нарешті, було упорядковано та визначено відомчі заохочувальні відзнаки. Від себе хочу додати, що державна політика щодо даної служби є доволі таки цікавою з точки зору дослідження.

Ось декілька кричущих фактів:
1. після здобуття Україною незалежності на законодавчому рівні, служба визначилась не рано не пізно, а 17 грудня 1993!!!!! року, прийнявши Закон України "Про пожежну безпеку". До того користувались не легітимними (модне слово сьогодні) радянськиими нормативно-правовими актами. І після ще 19!!!! років ми отримали Кодекс цивільного захисту.
2. Потім йшла постійна реформа відомчої приналежності. Спочатку до МВС, потім - окреме Міністерство, тоді до Міністерства оборони і наразі знову МВС, виходить, що служба стала таким собі "відомчим Магеланом".
3. Про технічне забезпечення, аби не вдаватись у полеміку, можна сказати наступне - наші бойові машини є окрасою музеїв сусідньої Польщі, притому, що вже замінили спецавта нашим колегам зі "103" та "102", але ж ми - СТО ОДИН!!! Але це не є темою моєї статті (поки що), особисто я та багато моїх колег надіяться і вірять, що скоро ми вийдемо на нормальний європейський рівень, а те що зараз твориться, воно йде до завершення і доказом того є наказ МО № 33 від 17.01.2014 року. Отож, згідно з наказом встановлено такі відзнаки:
 • Подяка Державної служби України з надзвичайних ситуацій;
 • Грамота Державної служби України з надзвичайних ситуацій;
 • Почесна грамота Державної служби України з надзвичайних ситуацій;
 • медаль "10 років сумлінної служби";
 • медаль "15 років сумлінної служби";
 • медаль "20 років сумлінної служби";
 • медаль "Ветеран служби";
 • нагрудний знак "За відвагу в надзвичайній ситуації";
 • нагрудний знак "Знак Пошани"..
А тепер пояснення схеми нагородження:
 
 • Подякою, Грамотою, Почесною грамотою Державної служби України з надзвичайних ситуацій можуть відзначатися особи рядового і начальницького складу служби цивільного захисту та працівники Державної служби України з надзвичайних ситуацій після виходу на пенсію за активну участь у патріотичному вихованні особового складу Державної служби України з надзвичайних ситуацій, вагомий особистий внесок у забезпечення цивільного захисту.
   
 • Медалями "10 років сумлінної служби", "15 років сумлінної служби", "20 років сумлінної служби" нагороджуються особи рядового і начальницького складу служби цивільного захисту, які досягли високих показників у професійній діяльності, є взірцем вірності присязі, сумлінно виконують службовий обов'язок та мають відповідну вислугу років служби в календарному обчисленні в органах і підрозділах цивільного захисту з урахуванням років попередньої військової служби у військах Цивільної оборони, Збройних Силах України та інших утворених відповідно до законів військових формуваннях України, служби на посадах рядового і начальницького складу в державній пожежній охороні, а також органах внутрішніх справ і правоохоронних органах України, податковій міліції, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України.
   
 • Медаллю "Ветеран служби" нагороджуються особи рядового і начальницького складу служби цивільного захисту, які мають не менше 25 років вислуги в календарному обчисленні, нагороджені медалями (медаллю) "10 років сумлінної служби", "15 років сумлінної служби", "20 років сумлінної служби" і є взірцем вірності присязі, досягли високих показників у професійній діяльності та сумлінно виконують службовий обов'язок. Особи рядового і начальницького складу служби цивільного захисту, які мають вислугу років у календарному обчисленні не менше 25, нагороджуються медаллю "Ветеран служби" після нагородження медаллю "20 років сумлінної служби".
   
 • Нагрудним знаком "За відвагу в надзвичайній ситуації" нагороджуються особи рядового і начальницького складу служби цивільного захисту, працівники Державної служби України з надзвичайних ситуацій за хоробрість, самовідданість, мужність і відвагу, виявлені під час виконання службових (трудових) обов'язків з пошуку і рятування людей, матеріальних і культурних цінностей, захисту довкілля в надзвичайній ситуації (небезпечній події), проведення робіт із розмінування (виявлення, знешкодження та знищення) вибухонебезпечних предметів, що залишилися на території України, у внутрішніх водах, акваторіях морів після війн, сучасних боєприпасів і підривних засобів, ліквідації особливо небезпечних проявів надзвичайної ситуації, надання невідкладної допомоги потерпілим, проведення спеціальних аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт під час ліквідації наслідків надзвичайної ситуації (небезпечної події).
   
 • Нагрудним знаком "Знак Пошани" нагороджуються особи рядового і начальницького складу служби цивільного захисту та працівники Державної служби України з надзвичайних ситуацій, які успішно й сумлінно виконують службовий (трудовий) обов'язок, мають не менше 7 років вислуги (стажу роботи) у системі Державної служби України з надзвичайних ситуацій у календарному обчисленні, нагороджені Подякою, Грамотою і Почесною грамотою Державної служби України з надзвичайних ситуацій, за: особистий внесок у розвиток системи цивільного захисту; особливі заслуги в організації та здійсненні заходів щодо запобігання надзвичайним ситуаціям, що загрожують життю або здоров'ю людей, завдають матеріальних збитків, рятуванні людей та матеріальних цінностей, ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій та наслідків Чорнобильської катастрофи; особливі заслуги під час виконання службових обов'язків; особливі трудові заслуги; високі досягнення у професійній діяльності, а також за 25 і більше років бездоганної служби (праці). Нагрудний знак "Знак Пошани" є найвищою за статусом заохочувальною відзнакою Державної служби України з надзвичайних ситуацій.
   
Подаю ескізи медалей та нагрудних знаків:
 
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Який матрац обрати при болю в спині
Турбота про власне здоров’я завжди має бути в пріоритеті, особливо, якщо справа стосується стану спини. Для відновлення сил та здорового стану хребта й м’язів дуже важливо правильно відпочивати, користуючись усіма перевагами сучасних якісних матраців.
Читати більше
З чого почати навчання гри на гітарі
Вивчення нового музичного інструменту розширює кругозір та допомагає відкрити в собі нові таланти. Бажання освоїти гітару на початковому рівні легко реалізувати навіть при самостійній роботі, без звернення до викладачів. Розглянемо первинні етапи, що передують впевненому відтворенню кількох улюблених мелодій.
Читати більше