Le château de Monte-Cristo (Замок Монте Крісто) - земний рай Олександра Дюма

10 березня 2015
Mariana Gevak
Резиденція звучно називається "Замок Монте-Крісто". Коли я тільки вперше побачила згадку про нього і почала шукати інформацію, то здивувалася кількості відгуків типу: даремно витратите час, краще у ресторан сходіть. Щоправда, траплялися такі думки зазвичай на російськомовних туристичних сайтах, але я щиро вірю, що знайдуться люди, яким буде цікаво почитати, а колись, можливо, й відвідати таке непересічне й атмосферне місце. Бо "не хлібом єдиним", як то кажуть…

Французи навпаки, відносяться з трепетом і вже вкотре допомагають своїми доброчинними внесками підтримувати маєток у хорошому стані. От буквально днями зустрілася мені стаття, де якраз писали про потребу у реконструкції як території, так і самого замку. Роботи оцінили у 921 000 євро. І я впевнена, що цю суму знайдуть, бо французи вміють берегти свою історію.

Тож, після шаленого успіху "Трьох мушкетерів" та "Графа Монте-Крісто" у Дюма з'явилася мрія про власний куточок щастя, шматочок раю на землі. Хотілося втекти від щоденного нав'язливого міського шуму в місце, де пануватиме спокій і відвідуватиме натхнення. Таке місце з бурхливою уявою творця простіше було збудувати на свій смак, аніж знайти. І робота закипіла.

На кількох гектарах землі розкинувся вишуканий англійський парк з гротами, озером, алеями та квітковими клумбами. Парк турботливо огортав два чудових будиночки іменовані Дюма-замками.

Будинок для прийомів і, власне, проживання випнувся на чотири поверхи, але вибудували його так делікатно, що він здається просто копією в мініатюрі. Будівля у стилі ренесанс щедро прикрашена скульптурами на фасаді, а всередині на першому поверсі, де все збереглося у чудовому стані, ви можете милуватися тонкою роботою туніського майстра, якого письменник привіз із закордону, бо закохався у мавританську культуру. Салон повністю виконаний у цьому стилі й Дюма дуже гордився, що відбив робочого у самого аташе бея з Тунісу, в якого саме й гостював.

Ласкаво прошу познайомитися з замком Монте Крісто.
 
Неоготичний замок Іф розташувався поодалік на невеличкому пагорбі. Насправді за такою пишною назвою і не менш вражаючим зовнішнім виглядом, ховається доволі скромний робочий кабінет, у якому письменник проводив чи не більшість свого часу. На фасаді викарбувані назви творів, а через скляні двері можна заглянути у середину.
 
Дюма любив жити на широку ногу. На перший свій прийом у новозбудованому маєтку запросив більше 600 гостей! Він часто влаштовував гастрономічні вечори, на які сам же й готував. А ви хіба не знали, що письменник був ще й затятим гурманом? Він навіть уклав величезну кулінарну книгу і кулінарний словник.

Та щастя не триває вічно, правда ж? Навіть таким добрякам і веселунам як Дюма приходить час спуститися на землю. І хоч би якою популярністю не користувалися його твори, яким би трудоголіком він не був (а написав він більше 300 творів) і скільки б не друкувався, витрати у новому житлі перевищували у десятки разів його надходження.

На зведення маєтку Дюма витратив щось близько п'ятисот тисяч франків. А всього за два роки був змушений ганебно продати замок за мізерну суму у 31 тис. франків! Отак феєрично розпочалася і сумно завершилася чудова мрія!

З того часу маєток часто переходив з рук у руки, поки у 1960-х рр. його не задумали знести на користь нової сучасної забудови. Та, на щастя, зібралося кілька ентузіастів "друзів та поціновувачів Дюма", які викупили всю територію, відреставрували, облаштували музей і дали можливість нам це все побачити.

У музеї можна придбати квиток на театральну постановку. Таке дійство відбувається тільки кожної останньої неділі місяця. Було дуже цікаво. І приємно вразило те, що з глядачів були ми і ще одна сім'я зі старшим хлопчиком. А люди відпрацювали все на повну потужність. З посмішками, настроєм, поставленою грою.
 
Я, знову ж таки, щиро раджу тим людям, які тонко відчувають творчу атмосферу, обов'язково якось відвідати це місце. Ви просто відпочинете душею, та й тілом, зрештою теж. А пірнути в епоху культової особи навіть 150 років потому дається не кожному.
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Краса та практичність: які матеріали використовують для оббивки м’яких меблів
Від того, наскільки вона буде практичною та міцною, залежатиме тривалість її «життя» та привабливого вигляду меблів, тож це варто враховувати, вибираючи диван чи крісло.
Читати більше