Лауреат Пулітцерівської премії написала книгу про голодомор

31 травня 2017
Андрій К.
Американська й польська журналістка, лауреатка Пулітцерівської премії 2003-го року та історик єврейського походження Енн Епплбом, анонсувала вихід книжки «Червоний Голод. Сталінська війна в Україні» (Red Famine: Stalin’s War on Ukraine, видавництво Signal), яка розповідає про Голодомор у Радянській Україні 1932-1933 років. 
  
«Це обкладинка книжки «Червоний Голод. Сталінська війна в Україні» моєї нової книжки, яка вийде друком вже у жовтні. Це про історію, але історія це саме те, що нам потрібно, щоб зрозуміти теперішню політику…»,  написала пані Епплбом на своїй сторінці у Facebook.
 

«У 1929 році Сталін розпочав політику сільськогосподарської колективізації фактично другу Російську революцію яка змусила мільйони людей покинути свою землю й вступити в колгоспи. Результатом став катастрофічний голод, найсмертоносніший за всю історію Європи. Щонайменше п’ять мільйонів людей загинули між 1931 і 1933 роками в СРСР через «Червоний Голод». Енн Еппелбом вперше звертає увагу на те, що три мільйони з них загинули не тому, що стали випадковими жертвами неправильної політики, а тому, що державний апарат навмисне їх убив», – говориться в анотації до книжки.

Енн Еппелбом – польсько-американська історик, письменниця і журналістка єврейського походження. Редактор «The Economist» і член видавничої ради «The Washington Post». За її праці з історії Східної Європи, громадянського суспільства була неоднаразово відзначена преміями.

За свою першу книгу Between East and West («Між Сходом і Заходом») отримала в 1996 нагороду імені Адольфа Бентінцка.

За видану в 2003 книжку Gulag: A History («Історія ГУЛАГу», видана в українському перекладі у 2010 році видавництвом «Києво-Могилянська академія») отримала Пулітцерівську премію, а також британську Премію Даффа Купера (Britain’s Duff-Cooper Prize). Книга вийшла у фінали конкурсів на Національну книжкову премію, Національну премію критиків і премію Семюела Джонсона. Перекладена більш ніж на 20 європейських мов. Книга розповідає про історію радянської системи концентраційних таборів і описує щоденне життя в таборах.

(via)

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Який матрац обрати при болю в спині
Турбота про власне здоров’я завжди має бути в пріоритеті, особливо, якщо справа стосується стану спини. Для відновлення сил та здорового стану хребта й м’язів дуже важливо правильно відпочивати, користуючись усіма перевагами сучасних якісних матраців.
Читати більше
З чого почати навчання гри на гітарі
Вивчення нового музичного інструменту розширює кругозір та допомагає відкрити в собі нові таланти. Бажання освоїти гітару на початковому рівні легко реалізувати навіть при самостійній роботі, без звернення до викладачів. Розглянемо первинні етапи, що передують впевненому відтворенню кількох улюблених мелодій.
Читати більше