Лаґерфельд та інші – 5 книг про таємниці зірок

Лоран Аллан-Карон, Патрік де Сінеті. Таємниця на ім’я Лаґерфельд. – Х.: Фабула, 2021

«Його неперевершена проникливість, талант переходити від епохи до епохи роблять його унікальним творцем, - починає свою розповідь автор цієї незвичайної книжки, - завжди присутнім поруч із манекенницями, бо він сам малював кожну з моделей, які демонструвалися під час дефіле серед декорацій, що нагадують скриньку для коштовностей. За найменшими фактами життя Карла Лаґерфельда, за його жестами стежив не лише світ моди. Його аура значно виходила за межі подіумів. Він став іконою, майже міфом. Він один є цілою віхою в історії моди». Тож перед нами феномен Карла Лаґерфельда — однієї з найзагадковіших постатей в історії світової моди. Його знають усі, і водночас про нього не знають майже нічого. Як це вдалося королю подіуму, що протягом кількох десятиліть перебував у центрі загальної уваги? І навіщо батько моди перетворив себе на легенду? Ці та чимало інших питань французький журналіст Лоран Аллан-Карон поставив друзям і близьким кутюр’є, а їхні відповіді дбайливо зібрав у правдивий і переконливий портрет генія, який спочатку ретельно вибудував життя своєї мрії, а потім зі смаком його прожив. Автор делікатно прочинив завісу в таємницю Лаґерфельда, зробивши чудовий подарунок усім прихильникам таланту Кайзера Карла.

Мішель Обама. Становлення. – К.: Book Chef, 2021

Авторка цієї книжки стала однією з найзнаковіших жінок нашої епохи. Як перша леді Сполучених Штатів Америки – перша афроамериканка, яка виступила в цій ролі, – вона допомогла створити найгостинніший Білий дім в історії, а також зарекомендувала себе як впливову захисницю жінок і дівчат у США й по всьому світі, кардинально змінюючи способи, завдяки яким сім'ї ведуть здорове й активне життя, паралельно підтримуючи свого чоловіка, коли він вів Америку через кілька її найгостріших моментів. У мемуарах Мішель Обама запрошує читачів у свій світ, розповідаючи про події, які її сформували – від дитинства в Південному Чикаґо до років її керівництва, поєднуючи роботу і материнство за найвідомішою у світі адресою. Відверто і дотепно вона описує свої тріумфи і розчарування як публічні, так і особисті, розповідає свою яскраву історію, як вона це пережила – своїми словами, невгамовно кидаючи виклик очікуванням, надихаючи нас робити це саме. «Коли ви перша леді, Америка постає перед вам з усіма своїми крайнощами, - розповідає авторка. - Я відвідувала заходи зі збирання коштів у приватних будинках, більше схожих на художні музеї, - там навіть ванни оздоблювали коштовностями. Я відвідувала сім'ї, що втратили все після урагану Катріна. Ті люди були у відчаї, дякували навіть за холодильник у робочому стані й кухонну плиту. Я зустрічала людей, які здавалися мені лицемірними й неглибокими, але зустрічала й інших -- учителів та членів сімей військових – і так багато незламних духом. Я також зустрічала дітей, різних дітей з усього світу, які підбадьорювали мене та сповнювали надій. Вони мовби забували про мій титул, щойно ми ступали на скопаний грунт нашого саду. Звідтоді, як я мимоволі вступила в публічне житія, мене вихваляли, називали наймогутнішою жінкою на планеті й водночас принижували як «злу чорну жінку». Я б хотіла запитати у своїх критиків, яка частина цього виразу мала для них найбільше значення -- «зла», «чорна» чи, може, просто «жінка»?»

Олексій Філановський. Провінціал. – Х.: Фабула, 2021

Роман цього автора допоможе краще зрозуміти історію, яка не завжди складається з класових протиріч, народної волі або рішень правлячої касти. Яким чином це доведено в тексті? Чи не вперше у випадку розповіді про таку об’єднавчу силу, як церква, мова про одинака, головного героя цієї епічної оповіді, Дефана. Котрий все своє життя присвятив її збагаченню і процвітанню, будучи, по суті, реформатором церковних основ.  На початку XIV, як, власне, і будь-коли, це було непросто, і навіть працюючи на славу Святого престолу і картезіанського ордена, Дефан знав, як похитнути зашкарублі основи уявлень, глибоко укорінених в головах братів. У романі він не вдається до богословської казуїстики, а лише зрідка, як би ненароком, пригадує той чи інший доречний рядок або вірш Писання. Утім, не лише цим постать героя цікава для теперішнього читача. Справа в тому, що сучасним робить її не стільки служіння ордену, скільки розмаїта діяльність, характерна більш пізнім «універсальним» часам. Так, наприклад, Дефан, пройшовши шлях від ченця до кардинала, створив унікальну фінансову систему, заклав основи сучасної економіки, перший став використовувати банки як фінансових операторів, заклав основи книжкової торгівлі, ввів систему безготівкових розрахунків і створив продукти, які принесли світову славу картезіанцам на зразок лікеру «Шартрез».

Лорі Верхомин. Кохання. Життя і смерть з Біллом Евансом . – Л.: Видавництво Старого Лева, 2021

У цій книжці спогадів Лорі Верхомин розповідає про останні непрості 18 місяців життя і смерті талановитого американського джазового піаніста з українським корінням Білла Еванса. Через його особливе розуміння та виконання джазу музичний світ захоплюється ним донині. Тож ця історія кохання — неймовірна, тому що не вигадана. Іноді безмежно красива, іноді страшна й приземлено-життєва. Як, наприклад, у розділі «Ключі до сексу. (Едмонтон, 1975)». «Мене вже чекає тато в темно синіх бізнес-шкарпетках, сімейних трусах і  незапнутому картатому фланелевому халаті Я тихенько. захожжу з чорного входу, де напівтемно. Припускаю що він може там бути, але маю надію прослизнути повз нього. Та цього разу він міцно хапає мене за руку починає трясти, допитуючись, із ким я трахалося. Мене бентежить його мова, з фізичне втручання взагалі вибиває з колії. Зазвичай мене зустрічає мати, але сьогодні її тут немає. Він не чекає відповіді. Я намагаюся вирватися але він ще міцніше стискає мою руку, обзиває мене хвойдою. а тоді штовхає сходами вниз. На щастя, з мене ще не вивітрився хміль, тож моє тіло розслаблене й елегантно пролітає тринадцять сходинок додолу». Але все у цій історії справжня, як справжнє кохання. Коли двоє дивляться в одному напрямку, коли різниця у віці не має жодного значення, коли Він вчить її чути музику між нотами, а Вона його — чути тишу між словами про кохання».

Донн Керен. Твій щасливий одяг. Як психологія моди допоможе покращити стиль і життя. – К.: Yakaboo Publishig, 2021

Книжка порад від всесвітньо відомої психологині моди, перекладена Марією Коновою – про те, як використати переваги гардеробу на шляху до досягнення своєї мрії. Ви можете не задумуватися про свій повсякденний look, але чи знаєте ви, що те, що ви одягаєте сильно впливає на ваше самопочуття? Або що ваш одяг впливає на те, як інші сприймають вас? Кілька змін у вашому гардеробі та порад з «психологію стилю» не тільки змінять ваш зовнішній вигляд, а й якісно покращать ваше життя. Авторка одна з перших почала досліджувати «психологію моди» й витратила роки, вивчаючи взаємозв’язок між вбранням та його сприйняттям оточуючими. У своїй книжці вона виходить далеко за рамки відомих порад щодо перевтілення іміджу й підштовхує читачів до запитання: ви важливий вибір одягу у моєму житті й чи допомагає він досягти запланованих цілей у житті? Книжка допоможе розкрити свій унікальний стиль, купувати одяг більш усвідомлено, використовувати колір на свою користь  та зрозуміти, що краса - не має стандартів. Інформація, якою ділиться авторка, стане вашою силою, якою ви будете користуватися щоразу, як відчиняєте шафу, або обираєте вбрання для важливої зустрічі.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com