КУТОЧОК БАРСЕЛОНИ У ДНІПРІ

Дніпро – це місто контрастів, зелених квітучих парків і занедбаних брудних промзон, «совкового» аскетизму і європейського максималізму. Тут можна зустріти абсолютно різні за стилем будівлі, багато з яких затишно заховані від очей жителів і гостей міста.

Серед таких і будинок, створений за мотивами робіт всесвітньо відомого каталонського архітектора Антоніо Ґауді, більшість робіт якого зосереджена в Барселоні. Заворожлива вілла під назвою «Барселона» розташувалася в одному з провулків по вулиці Барикадній.

Ґауді - новатор форми та один з найяскравіших представників напрямків арт-нуво та модерн в архітектурі, який свого часу вийшов за межі домінуючих історичних стилів і назавжди увійшов у світ кривих поверхонь, щоб сформувати власний, притаманний лише йому незвичний стиль.

При цьому він був фігурою доволі ексцентричною. Наприклад, він принципово відмовлявся розмовляти іспанською мовою, розмовляв тільки каталанською з підлеглими та відвідувачами і навіть з королем Іспанії, котрий якось відвідав його будівельний майданчик.

Вже дебютний проект архітектора Палац Гуель став одним з найвідоміших його творінь. Із завершенням будівництва палацу Ґауді перестав бути безіменним творцем і придбав звання самого модного архітектора в Барселоні. Для буржуа тих часів він побудував приголомшливі будинки. Найбільш відомими його роботами є: Будинок Міла, Будинок Бальо, Будинок Вісенс і Ель-Капричо та інші. Останній найвеличніший проект митця – Храм Святого Сімейства в Барселоні, який вражає своєю величчю і незвичністю.

Автором будинку в стилі Ґауді в Дніпрі став місцевий архітектор Михайло Хохлов. Його фірма займалася проектуванням багатьох відомих об'єктів у місті. Будівлю «Барселони» проектували з 2006 по 2008 роки, а остаточно її добудували 2012 року. Загальна площа будинку становить 750 квадратних метрів, він складається з 3-х поверхів.

Сюрреалістичність, плавність форм і відчуття плинності будівлі відбиваються не лише в екстер'єрі будівлі, а й проглядаються в кожному квадратному метрі численних кімнат будинку. Сьогодні у віллі мешкає сім'я, яка, напевно, втомилася від незліченного потоку фотографів, що норовлять залізти за огорожу і зняти ще один яскравий ракурс.

Отож шанувальникам творчості славнозвісного Ґауді не обов'язково їхати до Барселони, адже дивовижну архітектуру в стилі модерн відтепер можна знайти й у Дніпрі.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Без фото? Треба додати! :)
Коти, яких спіймали на гарячому (фото)
Цікавість котів безмежна. Їм завжди цікаво, що ви робите, куди пішли, що принесли і, звичайно, що їсте. Навіть якщо ви будете їсти огірок, кішка буде сидіти поруч і всім сумним виглядом показувати, що совісті у вас немає, якщо не ділитеся... Тому-у-у... всім котиків:)
Читати більше
Як з'явився восьмигодинний сон, якщо наші предки спали двічі за ніч?
У 18 столітті люди спали двічі за ніч, вставали на кілька годин серед ночі, а потім йшли назад до ліжка, вже до світанку. Що з того часу змінилося та чому люди сплять 8 годин — досліджуємо далі.
Читати більше