Культурна дипломатія працює. Міжнародний мистецько-освітній проект "Я - Україна"

8 жовтня 2015
UAPOST.US
"We have a dream!" - гасло, під яким на початку нового навчального року в Королівстві Данія відбулася презентація Міжнародного мистецько-освітнього проекту "Я – Україна". Він був ініційований у 2014 році українкою Марією Ковалевською, дизайнером, членом Спілки художників України.

Ініціатива "Я – Україна" покликана створювати позитивний імідж України у світі, об'єднувати представників різних країн та народів у культурі, мистецтві, творчості, загальнолюдських цінностях; налагоджувати діалог між Україною та світовим суспільством. Проект відбувається за організаційної підтримки МЗС України, Міністерства культури України, міждепутатської групи Верховної Ради "Світове українство", Комітету Верховної Ради в закордонних справах.
  Проект є міжнародним, проводиться в Україні та за її межами у співпраці з українською діаспорою вже два роки, впродовж яких відбулося безліч художніх тематичних майстер-класів, присвячених Україні, її культурі, історії, визначним представникам народу. Мистецькі заходи об'єднали більше 1000 учасників, дорослих і дітей, всіх бажаючих, незалежно від рівня художніх навичок. Серед них українці та громадяни Польщі, Румунії, Чехії, Індонезії, Пакистану, Іспанії, Франції, Естонії, Латвії; Міжнародний дитячий центр "Артек"; Міжнародний жіночий клуб у Києві; "Пласт"; загальноосвітні школи та гімназії; недільні школи греко-католицьких та православних громад; родини представників дипломатичних місій в Україні.

За результатами мистецьких заходів сформована масштабна експозиція тематичних високохудожніх робіт дітей з України, іноземців та з українських діаспор, яка нині подорожує світом і гідно представляє Україну. Кінцевою метою є представити збірну тематичну експозицію картин дітей зі всього світу в ООН, ЮНЕСКО, Раді Європи, штаб-квартирі ЄС. Темою є єднання у підтримці загальнолюдських цінностей та України.
  Проект "Я - Україна" відбувся в Королівстві Данії завдяки сприянню Організації української молоді в Данії "Ластівка" та чудовій організаційній роботі її керівників у Ікасті та Копенгагені - Марії Падовської та Аліни Процик. Впродовж двох тижнів українці та данці, дорослі й діти, цілі родини з Ікасту та Копенгагену змогли долучитися до мистецтва, відвідати виставку робіт попередніх учасників проекту.

На виставці були представлені роботи українців та іноземців, присвячені Україні, щирі привітання до українців із побажанням добробуту та миру - як знак підтримки від світу. Також проект "Я - Україна" має освітній характер. Він полягає в тому, що художньою мовою, зрозумілою всім, розповідається про історію, культуру, традиції України, а також видатних українців, адже однією з частин проекту є тема "Український герой" - портрети всесвітньовідомих українців, які малюють діти.

Також до презентації поекту долучилася українська громадська організація "Клуб Україна" з м. Вайлє. Завдяки її керівнику Ользі Волковій оперативно організувався ще один творчий захід для українців у Вайлє.

Для українців у Данії є великою радістю, коли до них приїздять гості з України, адже діаспора дуже молода, українці мають зооовсім відмінну від данців ментальність, тому спілкуються в основному між собою. Ще одна проблема - розрізненість українців, відсутність активної масової взаємодії між ними. І активні ініціативні люди, які здатні залучати та об'єднувати інших, здатні переконати, що своє, українське, треба берегти, де б ти не був, є великою рідкістю.

Також є проблемою збереження в таких умовах мови та культури в покоління юних українців, які народилися та ростуть в Данії, навчаються в данських школах. І це спостерігається в багатьох випадках, де діаспора не розвинена та молода. Тому і був ініційований ось такий проект, покликаний налагоджувати звязок українців за кордоном, особливо юного покоління, з Батьківщиною.

Українська діаспора Данії молода і активна. "Ластівка" працює вже більше трьох років, реалізовуючи безліч культурних, гуманітарних проектів, активно єднаючи українців у Данії та сприяючи збереженню ними своєї культурної ідентичності. Члени організації провели безліч політичних акцій-протестів проти агресії Росії, постійно сприяють правдивому інформуванню данського суспільства про події в Україні, збирають гуманітарну допомогу для біженців в Україні, для АТО, закуповують авто та швидкі допомоги, аптечки, беруть участь у світових програмах української діаспори по допомозі Україні. "Клуб Україна" вже багато років матеріально допомагає хворим дітям із країн СНГ, які потребують лікування за кордоном.

Завдяки проекту "Я - Україна" мистецтво об'єднало родини. Неодноразово учасники казали: не знаєм, як дітям, а нам, дорослим, дуже сподобалося, бо малювали всі разом. Навіть розвинена система освіти в Данії не має таких методик, які впроваджує проект "Я – Україна".

Майстер-класи для дітей проводяться за авторською методикою професійного художника та педагога Марії Ковалевської "батік" - розпис тканини. Він дуже позитивно впливає на дитину, перетворюючись з простого малювання на якраве дійство.
  Навчалися на майстер-класах також і дорослі. Для них були запропоновані теми "петриківський розпис" та "живопис на шовку". Хтось малював на папері "петриківку", хтось приніс із дому глечики та дощечки і привів чоловіка-данця, щоб теж навчався! Жіночки розписувли собі шовкові хустки, а один з чоловіків навіть зробив подарунок для дружини - власноруч розписав хустку! Українці далеко від дому отримали нагоду опанувати традиційне декоративне мистецтво рідного народу та познайомитися з мистецтвом далеких країн Азії, а діти відчули свій зв'язок з далекою Батьківщиною, що є надзвичайно важливо, адже багато хто народився вже в Данії. Чи це не справжня культурна дипломатія?!

Взяли участь в проекті навіть представники Посольства України в Королівстві Данія. Дипломати з радістю пристали на пропозицію малювати та навчитися батіку, адже виявилося, що малювання для них хобі. Пан тимчасовий повірений Андрій Бірюченко навіть відвідував художню школу, а консул Вікторія Цурцумія час від часу займається живописом. Для дипломатів пропозиція долучитися до творчого процесу стала прекрасною нагодою відволіктися від своєї важкої і дуже важливої для України роботи. Але пан Андрій все одно повністю не полишив свого професійного покликання і передав у своїй картині політичний меседж світу - We have a dream (У нас є мрія). І проект "Я - Україна" буде нести його, зустрічаючись з різними людьми в усьому світі.

З питаннями стосовно проекту та участі в ньому звертайтеся, будь ласка, до керівника Марії Ковалевської. Контактна інофрмація ТУТ

uapost.us
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com