Країни із цікавими особливостями

16 жовтня 2019
Олена Українка

Це список найоригінальніших країн, які є специфічними через свої природні краєвиди, деякі з демографічними характеристиками, а деякі через туристичні особливості. Були взяті до уваги тільки суверенні держави, ділиться інформацією "Цікавий Світ".

1. Країна з трьома мільйонами озер — Канада

У Канаді знаходиться понад 60 відсотків озер світу, їх настільки багато, що точна кількість не відома. У деяких регіонах на кожні 100 кв. км припадає понад 30 озер.

2. Країна, у якій більше ніж 17500 островів,  Індонезія

Індонезія складається з понад 17 500 островів із повною береговою лінією в 81 350 км. Приблизно 6000 з островів населяються. Найбільші острови  Ява, Суматра, Борнео, Сулавесі, Балі, Ломбок і Флорес. Індонезія містить 1015 відсотків коралових рифів у світі.

3. Країна пустелі  Лівія

Лівія  країна з найвищим відсотком пустелі (99 %). Лівійська пустеля, яка покриває більшу частину Лівії, є одним із найбільш посушливих місць на Землі. У деяких місцях можуть пройти десятиліття без дощу і навіть в високогір'ях опади бувають рідко, раз у 510 років.

4. Країна з найменшою щільністю населення  Монголія

Країною з найнижчою щільністю населення у світі є Монголія, щільність населення близько 4,4 осіб на квадратну милю (1,7 ос./кв. км). У Монголії 2,5 мільйона осіб займають більше 600 000 квадратних миль землі (близько 1560 000 кв. км). Велика частина цього населення проживає в міських районах, оскільки розвивати у великих пустелях Монголії пасовища досить складно, зокрема через посуху й пилові бурі, у результаті чого деякі частини країни майже такі ж самі пустинні, як і в часи Чинґісхана.

5. Країна в джунглях  Суринам

 Площа лісів становить 14,8 млн га (57 000 квадратних миль), що становить 91 % від загальної площі земель Суринаму (16,3 млн га, або 63 000 квадратних миль). Великий ліс Суринаму і низька чисельність населення, близько 400 тисяч в столиці і прибережних містах, дають йому один із найнижчих показників вирубки лісу у світі. Лише 5 відсотків населення живе в тропічних лісах, це корінні народи і шість племен темношкрірих  нащадки рабів-утікачів, які відтворили лісові суспільства кілька століть назад і сьогодні зберігають свій традиційний західноафриканський стиль.

6. Країна, що знаходиться нижче рівня моря  Нідерланди

Половина території Нідерландів знаходиться нижче рівня моря. Нижче рівня моря проживає більше ніж 60 відсотків населення країни  15,8 млн осіб. Тільки на півдні Нідерландів місцевість підвищується до 30 метрів і більше.

7. Країна, яку відвідує найменше туристів,  Тувалу

Це одна з найменших країн у світі. Тувалу знаходиться на півдорозі між Австралією і Гаваями, і за прогнозами буде першою країною, яка зникне під водою, коли глобальне потепління підніме рівень моря досить високо. Крім того, сюди дуже складно дістатися і дуже дорогі рейси з Фіджі. Тувалу відвідує в цілому 1100 туристів на рік.

8. Країна-континент  Австралія

Австралія є єдиною країною у світі, яка охоплює весь континент (на будь-якому іншому континенті знаходиться більш ніж одна країна). Це єдина країна, яка є континентом, і континент, який є країною. Це шоста за величиною країна у світі, з загальною площею 7686 850 кв. км, вона трохи менша, ніж 48 штатів США і в 31,5 раза більша, ніж Сполучене Королівство.

Зображення pinterest.com.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com