Котяче мистецтво: художники, які віртуозно малювати котів

1 листопада 2019
Редакція

Ці художники були представниками різних напрямів. Одні працювали в класичному стилі, інші використовували новаторські техніки, треті ілюстрували книги, а четверті віддавали перевану графіці. Але в них є щось спільне, а саме — любов до кішок.

Фредеріко Бароччі

Фредеріко Бароччі — італійський майстер, який творив в кінці XVI — початку XVII століть. Його картина «Мадонна з немовлям і кішкою» написана в кінці епохи Відродження, проте абсолютно не відповідає світогляду того часу, адже в епоху інквізиції полювали не лише на відьом, а й на кішок. Результатом такого ставлення до «хвостатих» стали постійні епідемії чуми: чим менше кішок, тим більше щурів.

«Мадонна з немовлям і кішкою», Фредеріко Бароччі

Бароччі регулярно поміщає котів у свої роботи на євангельські теми. Художник малює їх у хліву, у будинку і в яслах. На полотнах живописця ці тварини символізують материнство, а також все, що пов'язане з домашнім затишком. У цьому сенсі його навіть можна розглядати як першого зоозахисника в Європі.

«Мадонна з немовлям Ісусом і немовлям Іоанном Хрестителем», Фредеріко Бароччі

«Благовіщення», Фредеріко Бароччі

Жан-Батист Перронно

Розквіт творчості французького портретиста припадає на XVIII століття. Більшість картин Жана-Батиста Перронно написані пастеллю, а сам художник вважається одним із кращих майстрів у світі по роботі в цій техніці.

«Портрет дівчинки з кішкою» — дуже відома картина живописця. Вона зберігається в Національній галереї Лондона, причому мистецтвознавці досі ведуть суперечки про її автентичність. Однак, якщо це все
ж підробка, то, треба визнати, дуже майстерна. Авторство інших полотен Перонно не заперечується.

«Дівчинка з кошеням», Жан-Батист Перронно

«Магдалена де ла Ґранж, уродженка Парсеваля», Жан-Батист Перронно

Еміль Муньє і Жан Леон Базиль Перро

Ці художники — представники академічного живопису. Вони писали в стилі «сентиментального реалізму», який французькі імпресіоністи вважали застарілим, а також були майстрами жанрових сцен. Еміль Муньє і Жан Леон Базиль Перро жили й творили приблизно в один час. Відомо, що обидва художника були чудовими батьками. У Еміля Муньє було двоє дітей. Незабаром після народження другої дитини, його дружина померла, а овдовілий чоловік цілком присвятив себе творчості, викладанняю і своїм малюкам — Анрі і Марі-Луїзі. У Жана Леона Базиль Перро було шестеро дітей. Ну а там, де багато дітей, обов'язково з'являються кошенята.

«Її найкращий друг», Еміль Муньє

«Сніданок», Еміль Муньє

«Дівчинка, яка грається з кошеням», Еміль Муньє

«Її улюблений вихованець», Жан Леон Базиль Перро

«Найкращі друзі», Жан Леон Базиль Перро

"Дівчинка, що заснула", Жан Леон Базиль Перро

Джуліус Адам

Джуліус Адам жив у Німеччині. Він писав картини в період з кінця XIX до початку XX століття. Його роботи світяться щастям, і це не дивно, адже художник малював дитинство. Правда, замість дітей на його полотнах зображені кошенята, іноді разом зі своєю мамою-кішкою.

«Троє кошенят», Джуліус Адам

«Руда кішка з кошенятами», Джуліус Адам

У цієї голандської художниці, яка жила в наше століття, був великий досвід в малюванні тварин. Їй належать портрети вихованців, які жили в королівських сім'ях, художниця писала з натури чотириногих улюбленців Габсбургів і Гоггенцоллернів. У самої Генрієтти було кілька кішок і собак.

За заслуги перед державою жінка отримала одну з найпочесніших королівських нагород в Нідерландах — орден Оранськихх—Ніссау. На арт-торгах, що проходили в 2006 році, невідомий покупець заплатив за картину Генрієтти Роннер—Кніп «Грайливі кошенята» 500 тисяч доларів.

«Грайливі кошенята», Генрієтта Роннер—Кніп

«Юні музиканти», Генрієтта Роннер—Кніп

«Гра з віялом», Генрієтта РоннерКніп

Карл Калер

Цей живописець, який творив в Австрії наприкінці позаминулого століття, ніколи не був прихильником анімалізму. Однак саме Карлу Калеру випала честь написати найбільший у світі портрет з котами — на картині їх 42! Замовницею грандіозного полотна, яке відоме під назвою «Коханці моєї дружини», стала американська мільйонерка Кейт Бьордселл Джонсон. За легендою, картину так назвав її чоловік, який, на жаль, не побачив готового шедевра. Подружжя тримало у своєму маєтку аж 350 кішок! Щоб виконати замовлення жінки, Карл Калер був змушений три довгих роки спостерігати за звичками тварин. Як виявилося, писати котиків дуже непросто.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Сучасні українські фільми: добірка 2023 року
Український кінематограф попри всі труднощі продовжує розвиватися. Розважає, смішить і змушує задуматися. Про такі картини сьогодні піде мова. Зібрали для вас 5 фільмів 2023 року, котрі радимо до перегляду.
Читати більше
Жіночі джинси для будь-якого типу фігури: як обрати ідеальний крій
Для більшості жінок джинси — це базовий елемент гардероба, з яким за умови вибору правильного крою, можна створити десятки образів. Однак некоректний вибір розміру, посадки чи фасону здатний спотворити навіть ідеальну фігуру.
Читати більше