Читати більше
Користь від вживання авокадо
Авокадо — дивовижний плід, який відносять і до овочів, і до ягід, але з погляду ботаніки це фрукт. Його максимальна вага може досягати 2 кг. Що цікаво, їстівним є тільки м'якоть — кісточка, шкірка, листя та гілки дерева є отруйними. До книги Гіннеса диво-фрукт потрапив за свою велику енергетичну цінність, невластиву овочам. Мікро- та макронутріентний склад авокадо дійсно великий та вражає своїм багатством. «Алігаторова груша», як називають цей фрукт, — справжнє джерело вітамінів та мінералів.
Щоб отримати максимальну користь та задоволення від авокадо, його потрібно вміти вибирати. Перш ніж купити плід, злегка натисніть на нього пальцем — якщо він м'який, значить, досяг ідеальної зрілості та готовий порадувати вас як смаком, так і вітамінами групи В, Е, А, С, К, фолієвою кислотою, а також мінералами (кальцієм, фосфором , калієм, залізом, натрієм, міддю, йодом, магнієм). Якщо на поверхні фрукта залишається вм'ятина, то, найімовірніше, він вже перезрів та може мати не дуже приємний присмак. Твердий авокадо слід покласти в темне місце на 3—4 дні, щоб він досяг зрілого стану.
Користь авокадо
Існує ряд корисних властивостей, які надає авокадо людському організмові:
-
Популярність «алігаторової груші» обумовлена не тільки його користю для здоров'я, але й для схуднення. Не дивлячись на високу енергетичну цінність, цей плід допомагає досягти стрункості. Адже унікальний жирно-кислотний склад благотворно впливає на роботу ендокринної системи, а, значить, сприяє прискоренню метаболізму. Моножири легко засвоюються та дають тривале відчуття ситості.
-
Показано регулярне вживання цього продукту і людям з проблемами серцево-судинної системи, адже манногептулоза, що входить до складу фрукта, знижує рівень тригліцеридів в крові. Раніше вважалося, що саме холестерин призводить до проблем із судинами та серцем, але тепер стало відомо, що в усьому винна саме тригліцериди. Але насичених жирних кислот у складі авокадо також немає, тому якщо ви уникаєте холестерину, то можете сміливо їсти цей плід.
-
Велика кількість магнію в доступній формі благотворно впливає на нервову систему. Люди, які регулярно вживають авокадо, відзначають зникнення безсоння та стійкість до стресів. Останні дослідження показали, що цей фрукт містить інгібітори інсуліну, а точніше його транспортні білки. Вони допомагають не тільки знизити рівень цукру в крові, але і «зв'язати» його, перешкоджаючи засвоєнню. Клітина не отримає зайвого енергетичного заряду, а, значить, надлишок калорій не відкладеться в жир, а просто буде виведений природним шляхом.
-
«Алігаторова груша» багата L-карнітином, який не тільки налагоджує роботу щитовидної залози, а й дарує енергію, піднімає імунітет. Тому авокадо особливо корисний в період загострення хронічних захворювань та зниження захисних сил організму.
-
Але на їжі корисні властивості фрукта не закінчуються. Його широко застосовують і в косметології. Наприклад, пюре зі стиглого плода використовують як маску для обличчя. Ефект його використання помітний відразу. Дрібні зморшки розгладжуються, а шкіра набуває тонус і сяйво молодості. Нанести подібний склад можна і на волосся — така маска зволожить сухі та ламкі локони.
Фахівці стверджують, що вся користь авокадо досі ще не вивчена, але й тих фактів, які є сьогодні, досить для того, щоб не відмовляти собі в задоволення кожен день з'їдати хоча б 100—150 грамів корисної, вершкової та ароматної м'якоті фрукта.
Умови використання матеріалів сайту
Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку
Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com
Читати більше
Читати більше
Читати більше