Корали являють собою скелети морських безхребетних тварин (поліпів), що складаються з кальциту та арагоніту, іноді просоченого (біля чорного рогового корала) органічною речовиною – конхiолiном.
Склад
Са(З)3
Інші назви
Корольок - в стародавній Русі так називали оброблені у вигляді кулі корали.
Різновиди
- Біанко - білий корал.
- Акабар (аккабар, аккарбар) - чорний корал.
- Акорі - блакитний корал.
- Ангельська шкіра - ніжно-рожевий корал.
- Бичача кров - червоний, темно-червоний корал.
- Вогняний - вогняно-червоний корал.
Лікувальні властивості
Корали добре впливають на кровообіг і серцево-судинну систему, активізують обмін речовин, лікують пухлини, нариви і виразки, в тому числі й внутрішні. Корали корисні при захворюваннях щитовидної залози і допомагають при астмі. Вважається, якщо корали носити на шиї, то вони захистять від ангіни, скарлатини, позбавлять нервових тиків.
Корали є заспокійливим засобом, вони допомагають при головних болях, безсонні та нервовому збудженні.
Вони відновлюють всі органи горла і гортані, тому їх рекомендують людям, яким доводиться постійно багато говорити і напружувати зв'язки (ораторам, співакам і т. д.).
Корал у вигляді порошку включають до складу багатьох ліків. Кальцій, який міститься в ньому, якщо його випити з водою, на відміну від звичайного, розчиняється і засвоюється значно швидше і є дуже корисним.
Корал є джерелом особливих гормонів, які володіють значним позитивним впливом на організм людини. Є дані, що він нормалізує вміст цукру в крові, знижує ризик серцево-судинних захворювань, очищає видільну систему, підвищує еластичність м'язів і суглобів. Він нормалізує правильний обмін білка в організмі, функції мускулатури матки, дихальної і травної систем.
За свідченням Плінія в давнину розтертий в порошок корал застосовувався як ліки при спазмах кишечника, хворобах сечового міхура та при отруєннях. У середньовіччі кораловий порошок застосовували як жарознижувальний і кровоспинний засіб.
В даний час в Японії білі корали застосовують в якості відновників кістки при переломах і в зубному протезуванні.
Магічні властивості
Корал - засіб для підвищення тонусу і зняття втоми. Він зменшує напругу, побоювання, страх, депресію, надає розсудливості.
Корали позитивно впливають на психіку людини, нейтралізуючи негативні стани - гнів, заздрість. Його використовують для залучення удачі, він вважається універсальним засобом захисту від пристріту, сприяє благополучному спільному життю. Як оберіг охороняє власника від поганих людей. Корал є прекрасним амулетом для дітей.
Стародавні греки вважали рожевий корал символом безсмертя і щастя.
У середньовічній Європі корал був символом скромності та знаменував непорочність. Вважали, що корали здатні додати розуму і мудрості, сприяють розвитку логіки та інтуїції, зміцнюють пам'ять. Вважалося також, що вони остерігають від біди, допомагають у важких життєвих обставинах, зберігають від блискавки, відлякують злих духів і відганяють спокуси.
Корал є оберегом для мандрівників, адже він позбавляє їх від ураганів, бур, неприємних зустрічей і сприяє благополучному поверненню додому.
Корали підсилюють дар передбачення, тому вони є талісманом у багатьох ворожок.
Вплив на чакри
Корали впливають на чакри в залежності від кольору.
Енергія
Сприйнятлива Інь (поглинає енергію).
Зв'язок з іменами
Афанасій, Ірина, Надія, Світлана
Знаки зодіаку
Риби
Стихія
Земля, Вода
Планети
Нептун
Вироби з Коралу
Для ювелірних виробів використовуються деревовидні розгалужені рожеві, оранжеві, червоні, рожево-бурі благородні корали, а також темно-бурі, блакитні та чорні корали. З них роблять намиста, браслети, вирізають портретні медальйони, брошки. У XIII-XVIII ст. майстри широко використовували корали для прикраси одягу.
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.