Читати більше
Конфлікти на дитячому майданчику
Питання про те, як правильно поводитися під час конфлікту на майданчику, хвилює багатьох мам. Спокійна доброзичлива поведінка мами виховує в дитині головну людську якість - здатність до співпраці.
Чому виникають конфлікти дітей?
- "Це моє!". У процесі дорослішання діти проходять певні стадії розвитку. Не потрібно дивуватися, якщо в однорічному віці малюк охоче ділився іграшками з іншими, а до трьох років раптом став жаднюгою. Це звичайне явище. Щойно дитина починає усвідомлювати себе і відокремлювати від інших людей, у неї з'являється закономірне бажання до особистої власності. У жодному разі не можна змушувати карапуза насильно роздавати свої іграшки. Тут важливо показати вигоду спільної гри або обміну, тоді й конфлікт на дитячому майданчику піде на спад.
- Міжособистісна взаємодія. Маленькі діти не знають, як правильно взаємодіяти з іншими людьми. Малюки не терплять обмежень, не розуміють, навіщо їм підтримувати стосунки з відвідувачами майданчика, погано сприймають словесні заборони мами. У цьому випадку потрібно дати можливість конфлікту дійти до природного завершення. Досвід, отриманий на власних помилках, - найцінніший. Тому, якщо ваш малюк розламав чиюсь пасочку - не поспішайте втручатися. Урок буде засвоєно і таке більше не повториться.
- Поламана іграшка. Вчіть малюка брати з собою на дитячий майданчик тільки ті іграшки, які не шкода загубити або зламати. Улюблену ляльку чи дорогу машинку краще залишити вдома. Якщо ж ваш малюк зламав чиюсь іграшку, запропонуйте батькам заміну або візьміть її в ремонт. Дайте зрозуміти дитині, що таке може трапитися з кожним і не варто через це роздмухувати конфлікт.
Якщо конфлікт дітей уже переріс у сутичку, потрібно підійти і зробити таке:
- доторкнутися руками до тих, хто конфліктує;
- по черзі і не перебиваючи, дати можливість кожній стороні висловитися про те, що сталося;
- запропонувати разом знайти рішення конфлікту;
- якщо згоди не досягається, усунути причину конфлікту (розвести дітей у різні боки майданчика, забрати причинну іграшку).
Чи можна робити зауваження іншим дітям?
Усі діти різні, оскільки методи виховання в кожній родині свої. Якщо інша дитина заважає вашій кататися з гірки, не хоче поступатися гойдалкою або відбирає іграшки, не можна лізти з повчаннями і навішувати ярлики. Завдання батьків - організувати дитячу гру, а не з'ясовувати, хто правий, хто винен. Підійдіть до кривдника і запропонуйте сценарій гри або встановіть черговість катання. Діти нормально ставляться до участі дорослих у грі.
Інша річ, якщо чужа дитина хуліганить, продовжує навмисно ображати інших. Ввічливо, але твердо скажіть, що бити і штовхати свого сина чи доньку ви не дозволите нікому, зверніться до батьків призвідника конфлікту і попросіть їх втрутитися в ситуацію. Якщо це не допомагає, то краще піти на інший майданчик.
Чи припустимо робити зауваження батькам?
Якщо ви бачите, що інша мама застосовує неприпустимі методи виховання (кричить на дитину, обзиває, б'є), максимум, що ви можете зробити, це спробувати відволікти дітей спільною грою. Будь-які зауваження батьки сприймають у багнети, що призводить до ще більшого загострення ситуації і зовсім не допомагає дитині. Більше половини зауважень на вулиці робиться напоказ, зі страху осуду оточуючими за недостатньо суворе виховання свого чада.
Якщо ви хочете допомогти, підійдіть до мами і заведіть нейтральну бесіду про труднощі виховання дитини, яке насправді вимагає багато сил і нервів. Коли мама зрозуміє, що ви налаштовані доброзичливо, піде напруга й агресія, з'явиться можливість донести до неї, що поведінка батьків завжди є зразком для наслідування.
Навіть якщо не вдасться застосувати одразу на практиці запропоновані рекомендації, не потрібно засмучуватися. Головне - рухатися в правильному напрямку і все вийде.
Умови використання матеріалів сайту
Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку
Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com
Читати більше
Читати більше
Читати більше