Кому ще стереоТИПІВ ?

20 січня 2015
Maria Ivanus
Так, дорогі мої жінки і дівчата! Не пройшло і півроку, як знову нас з вами взялись розбирати на молекули, класифікувати, як піддослідний матеріал і то, майте на увазі, для нашого ж з вами добра! Ну як, ви ж напевно хочете знати, чому "останнім часом все частіше зустрічаються самотні жінки" (пффффф... "все частіше"??? це як? де? вони що? десь ховались, а тут, наче якісь рідкісні випадки мутацій в природі почали, "зустрічатись частіше"???  чи малось на увазі, судячи по заголовку статті, що досі більшість були в стосунках з чоловіками, які потім втекли внаслідок страшних вроджених чи набутих вад своїх жінок??? І ці, заново чи вперше, самотні жінки вийшли на вyлиці міст і сіл, наче огидні зомбі в пошуках нових жертв?) Одним словом, вже перший абзац статті "Десять типів жінок, від яких тікають чоловіки"  був багатообіцяючим. А після, запевнення, що автор "керувався бажанням допомогти, а не навчити", я думала, що не зумію зупинити потік сліз вдячності. Це ж треба! така турбота!
 
Одразу хочеться і від себе додати невелике ввічливе попередження: так, мене ця стаття зачепила! Так, я  хочу думати, що я - феміністка! Але я люблю і поважаю чоловіків. Я не опускаюсь до того, щоб їх "класифікувати", хоча першим інстинктом після прочитання вище згаданої статті було написати сатиру на неї під простою назвою "10 видів чоловіків, які тікають". Але в мене надто багато друзів чоловічої статі. І з поваги до них, я не буду ділити їх на 5, 10 чи 20 категорій і "лікувати" їх самотність своїми вигаданими методами.

Натомість мені б хотілось розібратись з 10 типами, виведеними так "оригінально" паном Родіоновим. Розумієте, крім друзів чоловіків, в мене ще є і подруги. Не всі з них в стосунках, але я відмовляюсь вживати слово "самотні", оскільки це навіює образ якихось вбитиx горем жінок невизначеного віку і пісню колись відомої Алли Кудлай "Красива жінка незаміжня". А мої подруги не такі - вони класні, вони просто супер талановиті, розумні та красиві. Але, "очевидно", від таких і "тікають".

Отож.

"Зайва самовпевненість", дівчата!

Дорогі мої, ну хіба мама вас не вчила, що скромність - це наше все! Ну не можна показувати на людях, як вам подобається ваша робота адвоката, лікаря, підприємця, консультанта в магазині автозапчастин. Навіть якщо ви були першою в універі на факультеті математики; навіть якщо ви - співвласник адвокатської фірми і вас поважають у вашій сфері... Запам'ятайте! На побаченнях чи, взагалі, в присутності чоловіків - ні слова про жодні з цих досягнень. Інакше станеться найстрашніше - вони почнуть тікати. Масово!

2. "Надмірна витонченість" 

Подруги! Ви "виморожуєте" чоловіків тим, як ваш мізинець відкопилюється, коли ви смакуєте своє латте з подвійною пінкою і соєвим молоком. Перестаньте! Негайно! Приземліться до рівня "чоловіків з їх любов'ю до простих земних речей" і усвідомте, що це не "просунутий хіпстер" перед вами, а нормальний такий чолов'яга, якому важливо знати, чи ви бачили останню серію "Фізрука" і "як він до неї підкотив". Посміхайтесь і з захопленням погоджуйтесь зі всім, що чуєте. А "раннім Роденом", улюбленим Далі та ще в школі самотужки перекладеними віршами  E.E. Cummings ви зможете підпільно насолодитись після того, як ваш суджений засне (або втече). (Мені цікаво, чи автор розуміє, як цим пунктом він водночас помилково припускає, що захопленість чимось високим - це негативна риса в жінці та пропогує стереотип чоловіка недалекого, неосвідченого іт.д  Але, прошу не турбуватись з цього приводу - ми, люди, ще поки здатні розширювати кордони нашого світосприйняття, було би бажання! І якщо жінка, заради того, щоб не бути самотньою, має приборкати власні смаки і любов до прекрасного... ким вона тоді стане? Сірою мишею? але ж і від них тікають!)

3. "Надмірна правильність"

Ну нарешті! Хоч в чомусь ми з автором зійшлись в поглядах. Але ця риса зараз більше спостерігається саме в чоловіків! Покажіть мені таку "правильну" жінку чи дівчину в наш час?? Ви що, з Місяця впали? Сексуальна революція не зійшла на зупинці вашого смт? Один мій знайомий тільки й скаржиться, як йому набридли "розпусні дівки" з "тоннами тoналки і бажанням віддатись на першому ж побаченні".  Він мріє про зустріч з тою, яка "ні краплі алкоголю", "не палить", "волосся не фарбує, вуха не пробивала і носа теж".

А ви кажете "від правильних тікаютЬ." Дайте контактні телефони хоч однієї. За винагороду. Надто хочеться другові допомогти.

4. "Маніакальне бажання вийти заміж"

Уууууууу... всім боятись! Цей тип - найживучіші, серйозно! Кожного чоловіка змалку про них попереджав батько, а його - його батько і сусідський Стьопка, який вже тричі з-під самого носа (читай: вівтаря) втікав. Що я можу сказати? Крім того, що інформація водночас застаріла, але в деяких місцевостях - як ніколи актуальна. Так, є жінки, які хочуть заміж. І є чоловіки, які приходять на побачення з лозунгом "Готовий одружуватись" або в своїх біографіях на сайтах знайомств пишуть, як відчайдушно вони хочуть мати сім'ю і як абсолютно не зацікавлені в старому-доброму сексі на одну ніч. (Ха-ха... цей спосіб привабити "серйозних" кандидаток і привернути увагу до своєї анкети, мабуть, ніколи не вийде з моди. Розумні жінки вже давно використовують його в зворотньому напрямку (реверс сайколоджі - це для хіпстерів)) "Готовий одружуватись" - це ті, хто тільки-но розійшовся з дівчиною/дружиною і зрозумів, що він не готовий до нових реалій і умов холостяцького ринку. Конкурентноспроможність вже не та, на справжні побачення роками не ходив... Краще брати ситуацію в свої руки - і якнайшвидше. Але навіть такі чоловіки до останнього вдають, що: "а воно мені тре' та женячка?" і все хочуть показати, як його "захомутали". Тому, сміливо відкидаю ваші натяки про те, як виключно жінки рвуться заміж.

5. "Впевненість у тому, що чоловік - це ще один її гаманець"...

Як ще один? Єдиний! Мене це так обурило, що автор думає, наче в жінок передбачається її власний гаманець! Звідки? Хіба жінка, яка день і ніч живе однією думкою, щоб її золотце чоловік не втік від неї, має час на роботу?? Вона звикла жити за гроші батьків, які давно пояснили місію її статі - вийти заміж і перейти на інший вид фінансування. Чим вона, власне, і займається. Гаразд, провокувати нікого не буду - такі жінки є. І мені подобається, як їх в Америці називають "золотошукачки". І ще мені подобається, як чоловіки спочатку "ведуться" на таких (бо погодьтесь - такі дівчата і жінки красиві та хитрі, вони знають своє "ремесло") Так от, ви, мужчини, спершу тішите власне его, що така красуня прийшла з вами на побачення, та ще й, здається, відповідає взаємністю, а потім розумієте, що обібрали вас, як на Московському вокзалі. Я не заохочую і не поважаю жінок, які всюди бачать потенційних спонсорів. Я лише погоджуюсь з фактом, що попит породжує пропозицію. Питання грошей на ранніх стадіях знайомства - дуже делікатна тема. Але адекватний чоловік знайде спосіб прославитись джентельменом, без того, щоб здаватись нахабою або обережним інвестором. Так як і жінка, яка себе поважає, не ходитеме на побачення чи в місця відпочинку в пошуках "халяви".

6. "Бажання оточити чоловіка тотальною увагою і турботою"  

Дякую автору, що вчасно доніс до нас "чоловічий погляд" на цю небезпечну тенденцію жінок бути.... емм, жінками. Ніжність, турбота, манірність - це так набридає, правда? Це так обмежує "маніакальне бажання чоловіка бути вільним" - ви просто не уявляєте! Майже так само, як ваше бажання тримати його за руку в нічному клубі, де він все ще вдає з себе вільного від стосунків мачо. Не заважайте, прошу! Інакше - він втече! (А нічого, що такі "приємні дрібниці", як дурненьке повідомлення, може колись стати найтеплішим спогадом від вашої, тепер далекої, екс?  І роки пройдуть після розриву, а ви і далі вихвалятиметесь своїм друзям, "як вона мене любила") А про фейсбук? тільки школярі можуть переживати через те "хто кому поставив лайк". Безглуздо.

7. "Вчителька старших класів"

Єдину думку автора, яку я вловила з цього комплексного типу жінки - це те, що строгі костюми вийшли з моди. Так як і наявність власної думки, начитаність і відсутність бажання прикидатись наївною. Хоч інколи. Скажімо, поки їй від 20 до 60 років.

8. "Надмірна зацикленість на своєму зовнішньому вигляді"  

Надмірна - ключове слово всієї класифікації. Отже, важливо знайти міру між глянцевою ідеальною красою, поруч з якою ваш обранець почуватиметься невпевнено з власними "даними" та страждатиме від дефіциту внутрішньої крacи, і повною відмовою дбати про себе в стилі олд скул фемінізму. Де ця міра? Ну ми ж жінки - ми повинні здогадатись інтуїтивно. Мій варіант - по понеділках з'являйтесь йому у всій красі, а з кожним наступним днем тижня дозволяйте собі якісь слабинки, щоб, не дай Боже, він не подумав, що ви насправді любите своє тіло. Надмірно. Наприклад: у вівторок забудьте про макіяж, в середу і четвер поспіть 3 години і поговоріть про вічне, в п'ятницю продемонструйте щетину на ногах і розкажіть йому, наскільки люди переоцінюють лазерну епіляцію, а на гоління нема часу, крім того "воно ж і так відросте". В суботу нарешті змийте напів облізлий лак з нігтів і одягніть гарну білизну. В неділю проведіть годину в церкві, читацькому клубі, на медитації, лекції на тему жіночого начала і обов'язково приводьте з собою свого коханого. Хай він зрозуміє, наскільки внутрішня краса для вас важливіша, ніж всі ті маски, детокси і манікюри. Якщо він всерівно втече - мій метод провалився, але є ще як мінімум 3 мільярди інших. Чоловіків.

9. "Переконана кар'єристка"

Чим далі, тим складніші типи жінок, які, очевидно, втрачають чоловіків через свою фатальну незбалансованість. Кар'єра кар'єрою, але вона, як то кажуть (самі чоловіки, а їм краще знати!), по ночах не зігріє і в старості горня води не подасть. Зате ви зможете подорожувати, закінчувати важливі проекти, вдосконалювати свої вміння, знаходити однодумців і жити цілком самодостатнім і цікавим життям, почуваючись фінансово забезпеченою. Якщо ваш чоловік чи хлопець хотів би натомість бачити вас вдома в ролі "берегині домашнього затишку" і не розуміє, як важливо для вас займатись улюбленою роботою - вам не по дорозі. Чи він втече, чи ви - лише питання часу. Більшість чоловіків не люблять почуватись слабшими, але якщо пара має спільні цілі, то знаходить оптимальне рішення. В жодному разі не почувайтесь винною за свої досягнення. Жінки не настільки давно врешті отримали можливість займати важливе місце в бізнесі та в суспільстві, щоб так легко піддатись на очевидний шантаж.

10. "Жінка - "міль"

Або бiбліотекар, або ні риба, ні мясо... Нецікава, одним словом. Настільки нецікава, що і від неї тікають, пояснюючи це відсутністю "ізюминки", іскри та підказки, що всердині "молі" живе щось варте уваги. Що тут додати? Якщо вже такі профі, як золотошукачки, кар'еристки і ходячі енциклопедії не всилі втримати чоловіків, то що може зробити бідна "міль"?

Вона може записатись на курси стриптизу, очистити організм супер соками, зробити контурний макіяж і одягти звабливе плаття; вийти в світ, потрапити на побачення з чоловіком із середніми інтелектуальними даними, неабиякої зовнішності, звичайною професією менеджера середньої ланки, який спостерігатиме насторожено, чи вона запропонує заплатити за свою і його каву, чи сміється з його жартів про блондинок, чи вона не має намірів захопити його вакансію в далекому майбутнйому, чи загорілись її очі, коли він "мимоволі" зізнався, що в нього дольова участь в будівництві в центрі міста... Повернувшись додому з чергового такого побачення, "міль" знімає високі підбори, змиває макіяж, наливає бокал вина, вмикає улюблені мотиви латинської Америки, знаходить закинутий альбом репродукцій Анрі Тулуза-Лотрека і в затишку власної домівки вона не самотня. Вона - щаслива.
 
Знаєте, чим хороші стереоптипи? Нічим. Мене однаково дратують схожі статті й про жінок, і про чоловіків. Але сучасні блоги, журнали та інші псевдо джерела інформації використовують цей відвертий шлак, тому що:

а) це просто, як 2х2. Не мусиш мізкувати над проблемами і їx вирішенням. Написав, що товсті жінки - добродушні та наївні, а худі - стервозні та вибагливі. І без жодних статистичних чи наукових даних всі це мають прийняти за чисту монету. Чи майже всі. Не суттєво. Номер в продажі, народ читає і хіхікає.

б) Жінки набагато більше схильні до постійного порівнювання себе з так званими шаблонами та ідеалами. Дайте нам "10 типів того-то" і ще "25 он того" і ми будемо, незалежно від віку і рівня впевненості в собі, сидіти і займатись самоаналізом. А ще тести. Ми любимо тести, результати яких нас незмінно знову приведуть до якихось глибин самопізнання.

в) Стереотипи - невід'ємна складова маніпуляції суспільством. Візьміть расові, релігійні, культурні, гендерні - будь-який з них і кожна людина знайде, що сказати, навіть якщо в неї не було безпосереднього досвіду з тією чи іншою групою людей.

Недарма ж кажуть, що щастя починається там, де закінчується твоя зона комфорту. А дехто в ній як відгородився від решти світу своїми обмеженими і "насадженими" поняттями, так і живе все життя, переконаний, що феміністки - товсті тітки з масним волоссям і ненавистю до чоловіків, а чоловік, який вибрав відпустку за дитиною, щоб його дружина могла захистити дисертацію - це 100% підкаблучник.
 
А насправді? А насправді - всі ми люди. Комплексні, непередбачувані та варті того, щоб нам - кожному з нас - дали шанс бути почутим перед тим, як поставити штамп і викинути в папку "Не годиться!" Невдалі стосунки - як і щасливі - заслуга двох людей. Комусь пощастило знайти своє щастя, хтось його прогавив, а хтось - досі шукає. А ще комусь і  без "другої половинки"​ добре.  Нема ідеальних жінок, як і чоловіків. Ми просто співіснуємо і намагаємось робити життя один одного цікавішим, насиченішим, багатограннішим.
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Maria Ivanus Maria Ivanus 21 січня 2015
@morisBrother маєте слушну думку , але не я виділяю жінок в іншу касту. Так склалось історично і ви собі навіть уявити не можете, яка я рада, що живу в цьому, а не іншому столітті. Так як і чорношкірі люди - їм не потрібна інша каста, бо вона в них, перепрошую, на лобі написана. Ми , жінки, маємо багато прав і в деяких країнах в правовому сенсі захищені краще ніж чоловіки. Але завдяки кому? Тим, хто першими заговорили про право голосу. Тим феміністкам, які зараз висміюються . Моя думка залишається тією ж : жінка, як і чоловік є самодостатньою особистістю. І я так розумію, що ви теж з цим погоджуєтесь. Мені не потрібно кожен день доводити чоловіку, який він без мене безпорадний для того щоб почуватись сильною. Мене влаштовує, що він кращий водій, ніж я. Але я готую краще, ніж він. Ми всі маємо що запропонувати для загального блага. Якщо не вдаємось до "шпаргалок" - пережитків минулого, тих самих стереотипів. Якщо моя колега на роботі кричатиме, що, мовляв, всі чоловіки хочуть від неї лише сексу - я їй спокійно відповім, що , можливо, секс - це все що вона може дати. Такі закиди і узагальнення ображають чоловіків, яких я поважаю, тому я в жодному разі не толерую схожі ідеології. І як в мене буде дочка, то я знаю, що вчитиму її самоповаги і поважати інших. От і все.
MorisBrother MorisBrother 21 січня 2015
@Maria Ivanus
Проблема саме в тому, що ви відділяєте чоловіка і жінку в різні правові касти. В наш час проблем з роботою для розумної жінки набагато менше ніж у чоловіка. Жінка пунктуальніша, вимогливіша, стриманіша ніж владика парочки яєць. Я щось не чув, щоб негри в США називали себе не такими як інші хоча їм дісталось за всі роки більше ніж жінкам.

Якщо взяти до уваги інші країни, то там взагалі нема таких проблем як рівність. В нас же живе дух СРСР (в декого з нас). Людей привчили, що чоловіки - це супермени, а жінки - борщоварки. Єдиним способом позбутись цього є виховання наступного покоління в іншому руслі, але аж ніяк не поділ на тих хто має, і тих хто хоче.

Представте, що у вас є дочка, і ви все життя її вчите, що потрібно боротись за права рівні х чоловіками. Тоді з роками вона виросте, і ким для неї буде середньостатистичний чоловік? Конкурентом. В цьому вся проблема. А на тлі того, що чоловіки як каста вимирають, залишаючи по собі гламурних пацанчиків з маленькими пісюнами, то це взагалі загрозливе явище.
Maria Ivanus Maria Ivanus 21 січня 2015
А на рахунок фемінізму - це не каста. Принаймн,і не для мене. На ніякі зібрання я не ходжу і не вважаю себе кращою чи "не гіршою" за когось. Я лише вірю в те, що жінки повинні підтримувати одна одну не в війні проти чоловіків, а просто - в житті. Ми можемо набагато більше разом, а не в постійному змаганні за титули "краща фігура", "престижніша робота", "матір року", "коханка століття". На сьогоднішній день ми самі ставимо одна перед одною неймовірні стандарти і потім звинувачуємо "суспільство". Чоловіки лише підхоплюють ці тенденції і в результаті ми маємо глянцеві ідеали краси, заради яких зовсім молоді і несформовані дівчата переконані, що їм треба змінити 80 процентів своєї зовнішності. А хто очолює більшість жіночих видань? Хто відповідальний за те, що потрапляє в голову наступних поколінь жертв анорексії, нервозів, булімії і інших роладів?? Жінки. Якщо ви вважаєте, що рух за право нашої статі на освіту, справедливо оплачувану роботу, однакові з чоловіками шанси на керівні посади - це дурниці... Я вас можу зрозуміти. Ви чоловік, вам ніколи не відмовляли в працевлаштуванні, бо "ви ще будете народжувати", чи " у вас малі діти, відволікатимуть". І вам не доводилось робити вибір між кар"єрою і сім"єю. І якби хто там не горлав, що місце жінки вдома, прості реалії сучасного життя доводять, що жіноча частина населення вже давно відіграє влику роль в забезпеченні сімейного добробуту. Наприклад, в Америці після останної економічної кризи багато чоловіків опинились безробітними, і жінки залишались єдиною надією сім"ї.
Всі коментарі
Покривало на ліжко – мистецтво вибору
Всі ми, після напруженого дня, хочемо розслабитися і поринути в атмосферу комфорту, затишку та спокою. А також добре відпочити. Для чого робимо все для того, щоб облаштувати свою спальну кімнату та спальне місце у тому числі.
Читати більше