Книги для різноманіття

21 травня 2018
Аня Остапчук

Що їх об`єднує? Захоплюючий сюжет для усіх книжкових гурманів. Знайти книгу з таким сюжетом важко. Як не крути, але усі ми з різними смаками, уподобаннями та упередженнями. Тому я спробувала зібрати невеличкий топ книг. Які, гадаю, підійдуть для різної категорії читачів. Тут головне - почати читати, а далі книга впорається сама.

1. «Дім Терези» від видавництва Discursus, авторка з Івано-Франківська О. Деркачова - доктор філологічних наук, професор, лауреатка конкурсу «Коронація слова» за найкращий твір про кохання. Чому я вам це все розповідаю? Щоб ви мали уявлення, хто написав таку чуттєву та могутню на емоції книгу. Роман дає змогу пережити, майже весь спектр емоцій - від різновидів печалі до простої і потрібної доброти, любові та тепла.

Сподобалась обкладинка: ненав’язлива, приємні кольори. Мова роману проста, націлена на емоції, одразу помітно, що писав філолог. Вразив уривок, який присвячено творчому процесові написання віршів.

2. Книга, яку легко можна брати із собою, бо має невеликий розмір, «Бог завжди подорожує інкогніто» Лоран Гунель . Читаючи, я і не здогадувалась, що автор є психологом. Та й взагалі, за назвою я думала, щокнигае зовсім про інше. Як я помилялася. І ні, тут не про навчання, не психологічні уроки чи теорії, тут про історію Алана, який ...(без спойлерів), хотів утнути найгіршу помилку у своєму житті. І протягом усієї історії героєві зустрічаються, ніби випадкові люди, які його направляють та розраджуюють. Але головне питання, чи це не випадковість?

Читати історію було цікаво, оскільки у кожному закутку я бачила щось магічне. Той поштовх, той крок, який вирішує долю життя Алана. Описи Лорана теж варті окремої уваги, завдяки їм я змогла детально намалювати картинку у голові і йти нею впродовж книги. 

3. Мирослав Дочинець автор, який не боїться виливати свою душу на папір. Слова ідуть від серця, мудрого серця.

Книга - опис незвичної долі, допоможе віднайти себе. Якщо автор талановитий, йому не потрібна реклама, його книги й так стають відомими. Сильна історія - це коли дев’ять накладів видано українською мовою! Окрім письменництва, він є також книговидавцем, журналістом, редактором газети.

4. Якщо говорити коротко про книгу Пауло Коельйо, то це прості істини, які написані простою мовою. Справді, якщо ви знаєте і читали книги Коельо, то сумнівів у вас точно не виникне. Зазвичай його часто цитують. Чому? Бо його книги - це суцільні крилаті вислови.

Думаю, що книгу можна додати у список тих, які потрібно перечитувати кожних 5 років (можна і частіше).

Ось одна гарна цитата:

«Не намагайся бути корисним. Намагайся бути самим собою; цього досить, і у цьому вся суть».

5.  Також однією з улюблених залишається Агата Крісті і її детективи. А розповісти хочу саме про книжку «Карибська таємниця».

Це не перший твір з міс Марпл, який я читала, але захват такий, як від першої. Усі фанати знають, що Агата Крісті - це міс Марпл та Еркюль Пуаро.

Вони такі харизматичні: десь різні, а десь дуже схожі. Сюжет: присутня напруга (як без неї). Звісно, якщо ви читаєте детективи Агати, то ви точно розгадаєте, хто ж вбивця.

Персонажі: дуже харизматичні та цікаві, тобто кожен зі своєю історією, яка тільки розкриває персонажів. 

6. «Фантастичні звірі і де їх шукати» Джоан Роулінґ. Гадаю, читати варто тим, хто вже знайомий з пригодами Гаррі Поттера. В іншому випадку навіть брати її в руки не має сенсу. Бо тут є маґли, закляття - тобто все у найкращих традиціях Роулінг. Фанатам Поттера сподобається і гра слів, і легкий гумор, атмосфера легкості загалом. Це ніби енциклопедія загадкових істот, вже відомих нам і придуманих самою Роулінг.

Це - підручник, що належить не кому-небудь, а самому Гаррі Поттеру. Чесно кажучи, я думала, що може бути нуднувато, адже, судячи з усього, переді мною фантастична енциклопедія. Дуже сподобалось оформлення книги, видавництву "Абабагаламага" окрема подяка.

Тому тим, хто хоче продовження магічного світу Гаррі Поттера - читати.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Гемінґвей: 10 цитат письменника, що наштовхують на роздуми (фото)
Він любив котів і дайкірі, у молоді роки займався боксом, був гірськолижником, яхтсменом, мисливцем, письменником, військовим кореспондентом... а в результаті вкоротив собі віку. До вашої уваги топ-10 цитат Гемінґвея в картинках.
Читати більше