Кліматичне обладнання - що це, основні види пристроїв
Кліматичне обладнання - що це і яке буває
Для того, щоб створити в приміщенні оптимальний мікроклімат, необхідно докласти чимало зусиль і вкласти чимало коштів, але за підсумком можна отримати максимально комфортні умови перебування в будинку, квартирі чи офісі. Для цього потрібно правильно підібрати кліматичне обладнання – що це знають далеко не всі. Якщо виникли питання щодо вибору приладів, що забезпечують оптимальну температуру повітря та його рух, вологість, варто звернутися до спеціалізованої компанії, де можна вибрати модель кліматичного обладнання, що дозволяє створити оптимальні умови у приміщеннях різного типу.
Призначення кліматичного обладнання
Питання "кліматичне обладнання - що це?" можна почути досить часто, оскільки в уявленні багатьох такі прилади – це лише кондиціонери. Але насправді кліматичне обладнання – це досить великий список приладів, які забезпечують максимально комфортний для людини мікроклімат у будинку, офісному приміщенні чи торговій залі. На сьогоднішній день обладнання, за допомогою якого можна отримати комфортні умови для знаходження в приміщенні. За допомогою побутового кліматичного обладнання можна вирішити такі завдання:
- забезпечити оптимальну температуру у кімнаті;
- проводити постійний повітрообмін для того, щоб уникнути утворення великої кількості вуглекислого газу;
- зробити повітря в міру вологим, завдяки чому людині легше дихати;
- осушити повітря у приміщенні, оскільки багато вологи негативно впливає на меблі та провокує розвиток грибка.
нахождения в помещении. При помощи бытового климатического оборудования можно решить такие задачи:
- Обеспечить оптимальную температуру в комнате;
- Производить постоянный воздухообмен для того, чтобы избежать образование большого количества углекислого газа;
- Сделать воздух в меру влажным, благодаря чему человеку легче дышать;
- Осушить воздух в помещении, так как много влаги негативно влияет на мебель и провоцирует развитие грибка.
Як працює кліматичне обладнання
Принцип дії кліматичного обладнання будь-якого типу та різних виробників однаковий – підтримувати оптимальну температуру та вологість у приміщенні на заданому рівні. З огляду на те, що видів кліматичного обладнання не так багато, можна зрозуміти, як воно працює. Найбільш традиційним типом такого обладнання вважається радіатор опалення, що нагріває повітря шляхом передачі тепла від металевої конструкції, яка нагрівається за допомогою теплоносія, що циркулює в опалювальній системі. Не варто забувати про вентиляцію, яка може бути примусовою (встановлюються припливно-витяжні вентилятори) або природною (облаштовується під час будівництва будинку), що дозволяє забезпечити приплив свіжого повітря та виведення вуглекислого газу у приміщенні. Зволожувачі допомагають задати необхідний рівень вологості шляхом виділення пари у заданій кількості.
Основні типи кліматичного обладнання
Кліматичне обладнання, представлене на сучасному ринку, ділиться на два основні типи - побутове і промислове, причому вони кардинально відрізняються між собою потужністю, площами, виконуваними завданнями і технічними характеристиками. Для забезпечення оптимального мікроклімату у квартирі, будинку чи офісі використовується побутове кліматичне обладнання, причому залежно від поставленого завдання можна підібрати такий комплект приладів, який буде максимально ефективним.
Техніка для вентиляції
Вентиляція у загальному випадку – це сукупність заходів та обладнання, що використовуються для того, щоб забезпечити повноцінний повітрообмін у приміщенні. Те, як має бути організована вентиляція, вказується з відповідних ДСТУ та БНіП. Вентиляція повітря може бути припливною, витяжною, природною та механічною, тому залежно від її типу вибирається відповідне обладнання.
Устаткування для кондиціювання
Кондиціонер вже давно перестав бути розкішшю, оскільки вартість такого кліматичного обладнання цілком прийнятна. При виборі такої техніки важливо звернути увагу на умови експлуатації та вимоги, які до нього висуваються. На сьогоднішній день найбільш затребуваними вважаються спліт-системи, за допомогою яких здійснюється і охолодження повітря в приміщенні, і його нагрівання. Сучасні кондиціонери встановлюються під стелею, займають мінімум простору, в процесі роботи не видають шумів і мають безліч функцій - охолодження, нагрівання, осушення, вентиляція, навіть іонізація повітря, тому вони вважаються одним з найуніверсальніших видів кліматичної техніки.
Пристрої для зволоження та осушення повітря
Про такий параметр, як вологість повітря, багато хто забуває, але завдяки йому можна створити максимально комфортний мікроклімат у приміщенні. Використання спеціальних осушувачів та зволожувачів дозволяє отримати в кімнаті заданий рівень вологості незалежно від погоди на вулиці та порі року. Зволожувальні прилади встановлюються у дитячих та вітальнях, а осушувальні – у ванних кімнатах, льохах, саунах, кухнях.
Опалювальне обладнання
Традиційні побутові обігрівачі мають велику різноманітність моделей, які здебільшого електричні. Нагрівальними елементами можуть виступати ТЕНи, керамічні панелі, масло, завдяки чому такі прилади можуть виступати в ролі осушувачів. Електричні опалювальні прилади необхідно використовувати тільки в закритих приміщеннях, причому вже через кілька хвилин після їх увімкнення температура кімнати підвищиться. Найпоширенішими типами опалювального обладнання є масляні радіатори, тепловентилятори, конвектори та обігрівачі з інфрачервоним випромінюванням.
Що потрібно врахувати при покупці кліматичного обладнання
При виборі кліматичного обладнання необхідно звернути увагу на деякі моменти:
- які завдання ставляться перед обладнанням – охолодження, нагрівання, осушення/зволоження повітря, рух повітряних мас;
- об'єм приміщення – від цього залежить вибір приладів та їх потужність;
- дизайн приладів – він не повинен псувати існуючий інтер'єр приміщення;
- потужність – важливо підібрати потужність з урахуванням площі приміщення та додати 15-20% про запас;
- наявність додаткових функцій – часто дуже корисні, але на вартості устаткування позначаються не особливо.
Умови використання матеріалів сайту
Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку
Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com
Читати більше
Читати більше