Кето-дієта як стиль життя

4 липня 2018
Колена Харт

Кето-дієта як стиль життя 

Почну з того, що у дієти я не вірю. У підлітковому віці японська безсольова дієта ( курка, капуста та кава) призвела до мого повного виснаження. Врешті-решт, коли почала паморочитися голова, я припинила цю екзикуцію. Потім були спеціальні пігулки для схуднення, правило «не їсти після 6-ти», вранішні 5-кілометрові кроси на стадіоні поряд із домом, заняття популярним в кінці 90-х-початку 2000-х шейпінгом, список можна продовжувати. 

До того ж, як мати двох дітей, я із власного досвіду знаю, як жінкам буває важно повернути своє тіло в стан до вагітності. Після народження дитини гормональний дисбаланс помітно впливає на вагу, тому ані інтенсивні заняття спортом, ані правильне харчування не дають бажаних результатів. 

Якщо вам знайомі подібні проблеми, то є сенс спробувати кето-харчування ( англійською Keto diet, проте «diet» означає «раціон» радше ніж «дієта», тому що притримуватися такого плану здорового харчування варто постійно). 

Вперше я почула про кето-дієту від Тіни Кароль. В одному інтерв‘ю вона розкрила секрет свого нещодавнього помітного схуднення, пояснивши такий результат загадковим словом «кетоз». Я почала шукати інформацію про кетоз в інтернеті. Виявляється, будь-яка дієта побудована на процесі кетозу. 

Отже, кетоз-це метаболічний процес розпаду жирів на кетони, які тіло використовує як пальне для енергії. Якщо людина вживає багато цукру, то навіть активно займаючись спортом, вона спочатку спалює цукор, до спалення жиру навіть не наближаючись. Досягти стану кетозу можна лише шляхом мінімізації споживання цукру ( включно із фруктозою) та будь-яких вуглеводівпідвищенням долі жирів і помірної долі білків. . Під забороною до вживання всі крупи, макаронні вироби, картопля, хліб, солодощі, мед, солодкі фрукти ( банани, виноград, яблука). Натомість можна їсти твердий і домашній сир, бекон, авокадо, рибу ( особливо червону), курку, свинину, яловичину, яйця, будь-які горіхи, малину, ожину, полуницю, шпинат, зелені листкові салати, броколі, квашену капусту, болгарський перець, огірки, помідори, насіння соняшника та гарбуза, насіння льону, рослинні олії та масло.

Головним завдання кето-дієти є досягнення максимального балансу гормонів в організмі людини. Коли показники гормонів прийдуть у норму—зайва вага почне зменшуватися вже як «побічний ефект» гормонального балансу. 

Існує десяток гормонів, які, так чи інакше, впливають на метаболізм та коливання ваги тіла. Проте інсулін— номер один із них за шкалою важливості. Мабуть, багато разів ви чули рекомендації щодо 5-ти або навіть 6-ти разового харчування в день: невеликі порції, здорова їжа і т.д. Однак, насправді, якщо їсти салат 6 разів в день, то можна не лише не схуднути, але й додати пару зайвих кілограмів. Чому так? А тому, що з кожним прийомом їжі у людини підіймається рівень інсуліну, що призводить до підвищення апетиту. Забудьте й про перекуси між основними прийомами їжі—три, а краще, два прийоми їжі в день принесуть бажані результати і стрункіше тіло.

Спочатку здається, що такий план харчування занадто вимогливий і непростий  у виконанні, однак перевірено на собі—якщо вживати достатню кількість жирів та овочів, то можна спокійно витримувати 8-годинні, і навіть 14-годинні перерви між сніданком та вечерею або вечерею і сніданком. Відчуття голоду зникає, а найприємніше те, що разом із ним зникає потяг до солодкого та солоного. Якщо ж ви ще й займатиметися фізичними вправами, особливо кардіотренуваннями: бігом, заняттями на велотренажері, танцями, плаванням або ходьбою—то кілограми почнуть танути як сніг на сонці. 

Для початківців я хочу запропонувати приблизне меню на день згідно з філософією кето-харчування. З кожним прийомом їжі рекомендується випивати склянку води із однією столовою ложкою яблучного оцту та лимонним соком—такий коктейль сприятиме кращому перетравлюванню їжі та прискорить обмін речовин.

Отже, на сніданок найкраще з‘їдати яйця: варені або омлет, можна додавати до них твердий сир, авокадо( дуже добре насичує організм і має безліч корисних речовин у своєму складі) або бекон. Можна випити одну невелику чашку кави або чаю. 

На обід: велика порція салату, заправленого олією та спеціями, а також білок ( курка, м‘ясо або риба). 

На вечерю: відварена броколі з білком ( знову ж на ваш вибір: свинина, яловичина, птиця або риба). Однак, варто наголосити, що кето-дієта дозволяє невеликі порції білка. За один раз можна собі дозволити 200—250 грамів білкової їжі. На відміну від відомої дієти Аткінса, де білки—найсуттєвіше джерело калорій, найважливішими в кето-дієті є жири (вони повинні займати 60—80% денного раціону). Тому забудьте про низько-жирові продукти або продукти з нульовою жирністю—в них безліч консервантів та домішок, і, головне—вони не нададуть вам відчуття ситості. 

Взагалі, коли починаєш харчуватися в кето-стилі, відчуваєш більше енергії, покращується сон, зменшується частота виникнення головного болю. Раніше я реагувала на зміну атмосферного тиску, зараз вже й не пригадаю, коли востаннє пила знеболююче—і це лише через місяць після переходу на кето-дієту. На останок, одна порада—краще спробувати, ніж не спробувати і шкодувати про те, що «віз» у вигляді зайвих кіло і нині там.

*Примітка: за мотивами відео з YouTube каналу доктора Еріка Берга: https://www.youtube.com/user/drericberg123

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Допоміжні рідини для манікюру: типи та поради щодо використання
Зовсім нещодавно манікюр вважався звичайним нанесенням лаку, який висихає за декілька хвилин на свіжому повітрі, а сьогодні світ встановлює свої правила і розмежовує різні терміни.
Читати більше