Кати мого народу. Юрій Андропов

Кати мого народу... Один із них – Юрій Андропов – автор Берлінської стіни, душитель повстання в Угорщині. Брав активну участь в організації вторгнення до Чехословаччини 1968. Підтримував введення радянських військ до Афганістану і силове розв’язання кризи у Польщі в 1980. Противник етноідентифікації, активний "затирач" національних відмінностей в колоніях, селекціонер "радянської людини" без національності; співавтор "перестройки".
 
alchetron.com
 
Юрій Андропов народився 15 червня 1914 р.

Батько, Володимир Андропов, випускник Харківського інституту залізничного транспорту. Мати, Євгенія Карлівна Флекенштейн, дочка торговця годинниками і ювелірними виробами та вчительки музики.У 1967–1982 — голова Комітету державної безпеки при Раді Міністрів СРСР. Під керівництвом Андропова органи безпеки перетворилися на потужну систему, що контролювала практично всі сфери життя суспільства. Андропов був організатором переслідувань противників комуно-тоталітарного режиму, застосування примусового психіатричного лікування, позбавлення громадянства. На цей час припадають, зокрема, розгром Українського національного фронту та репресії проти його членів — З.Красівського, Д.Квецька, М.Дяка, Я.Лесіва, Г. Поповича, І.Губки, М.Меленя, В. Кулінича, масовий погром українських дисидентів у 1978 році, постійний правовий і психічний терор проти учасників Гельсінських груп в Україні.
12 листопада 1982 р. позачерговий Пленум ЦК КПРС, скликаний після смерті Л.Брежнєва, обрав Генсеком Юрія Андропова, 13-го голову КДБ СРСР.

Запровадив боротьбу з алкоголем, найдешевша горілка – андропівка.

Ініціював облави на людей у робочий час. Пам’ятаю, як ми, вчительки, після своїх уроків пішли в кіно. Сеанс було перервано, нас усіх допитували, телефонували в школу. Яке там задоволення від фільму! Ніхто й не вибачився!

Ю.Андропов – двічі одружений лідер СРСР писав вірші:
 
Сбрехнул какой-то лиходей,
Как будто портит власть людей.
О том все умники твердят
С тех пор уж много лет подряд,
Не замечая (вот напасть!),
Что чаще люди портят власть.
И пусть смеются над поэтом,
И пусть завидуют вдвойне
За то, что я пишу сонеты
Своей, а не чужой жене.
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Як вибрати сережки відповідно до форми вашого обличчя
Час від часу ми розповідаємо про те, як світ і мода змінюють одне одного. Мабуть, ви самі це відчуваєте по тому, як змінюються тренди. Адже вони чутливі до культурного підґрунтя. Сьогодні ми поговоримо про прикраси, зокрема про золоті сережки. Розповімо, як правильно обрати і купити золоті кульчики, які будуть личити формі вашого лиця.
Читати більше
ЖИВОПИС ВАСИЛЯ ПОПОВИЧА: НЕЗЕМНА КРАСА КАРПАТСЬКИХ КРАЄВИДІВ, ЧАРІВНІ МІСЬКІ ПЕЙЗАЖІ, СОКОВИТІ НАТЮРМОРТИ
У його роботах немає напруги, драматизму, а є спокій і мальовнича привабливість природи; принадність для прогулянок і споглядання старовинних вулиць і будинків; розкішність зображеного в натюрмортах.
Читати більше
8 порад, як подбати про навколишнє середовище
У часи, коли в Україні війна, а у світі коїться казна-що, ми часто забуваємо про важливі речі. Сьогодні мова піде про одну з них — навколишнє середовище. Й ось дружнє нагадування, як ми можемо йому допомагати.
Читати більше