КАРАНТИН і... ПОЗИТИВ

КАРАНТИН і… ПОЗИТИВ

ДОПОМОГА СЛОВОМ (ПСИХОЛОГІЧНА) ТЕЖ ДОПОМОГА.

Ну ось так мені подумалося… Під час карантину...

Кругом тільки й мови, що про коронавірус і пов’язаний із ним карантин. Ось уже кілька тижнів. Новини, чутки, балачки... І тривоги, тривоги, тривоги… Можна й схибнутися від того всього!

А якщо... Якщо… пошукати позитив у цьому всьому негативі? Для самозаспокоєння!

Шукаю позитив. Бо негативу – предостатньо! Та й у кожної ж палиці – два кінці…

…Добираюся в рідне село. Здалеку помічаю на кількох городах людей у праці. Йду вулицею, а мало не в кожному дворі – приїжджі: діти й онуки, яких привезли на вимушені (карантинні) канікули (ті, хто має власний транспорт). Той горне у садку торішнє листя, той обрізає дерева, той щось садить або сіє на грядці… Село заворушилося, залюдніло! Бо зазвичай, буває, пройдеш – і ні душі. Якби не ця паніка та не тривога, то й потішитися можна було б. За тих одиноких батьків, до яких нарешті приїхали з міста довгождані діти, які не знаходять часу довідатися до стареньких... То й тішуся! Щиро!

А в селі – завжди свіже повітря, чисті (відносно) продукти (бо ж – свої), тиша, краса й екологія! Любо і гарно! Частіше б нам усім сюди, тільки б із гарних нагод!.. Тим паче, що тут так бракує робочих рук!

…Панікуємо. І не безпідставно. Заворушилися-задумалися (хоча й не всі…). Усі розмови – про нього, дорогоцінне наше здоров’я, котре, втім, не цінуємо. Не цінували. Поки грім не гримнув…

Чи не тому й отримало людство нечувану хворобу, що не цінувало найцінніше?.. Ми перестали цінувати здоров’я, й тому отримали цю недугу. Мабуть, щоб нарешті усвідомити, що про нього (про себе!) потрібно дбати повсякчас.

Ми перестали спілкуватись і розучилися співіснувати в родинах, і тому ця хвороба замкнула нас у наших помешканнях, щоб ми вчилися жити як рідні люди.

Ми перестали поважати людей похилого віку, тому отримали цю хворобу, щоб згадати, які вони безпомічні і вразливі.

Ми не зважаємо на почуття инших людей, зокрема, й родичів. А це спричинює непорозуміння й відчуження. Тому нехай хоча б карантин сприятиме нашому зближенню. Принаймні телефон є у кожного. Частіше спілкуймося, скажімо добре слово родичам і своякам, нагадаймо про себе тим, хто вже майже забув про нас!

Закриті кордони, майже не літають літаки. Обмежено рух транспорту в областях і районах. Важко тим, кому вкрай потрібно їхати до батьків, на роботу… А позитив? Він є! Чисте повітря, покращення екологічної ситуації в усьому світі. Це вже зафіксували науковці. Напр., у Венеції помітили, що вода стала дуже чистою (нема туристів) і з’явилася не лише дрібна риба, а й навіть дельфіни, які востаннє були там років 60 тому!  

У Китаї й Італії помічено незвично добру якість повітря, якої не було там останні пів століття. Зафіксовано різке скорочення викидів діоксину азоту: тих найшкідливіших речовин, які виробляють автівки, електростанції, промислові об’єкти.

У всьому світі закрито майже всі великі гірські траси, національні парки, доступи до водоспадів і природних об’єктів. Так, для когось це – фінансові збитки, а для планети і загалом людства – очищення від гір сміття, яке могло накопичитися «завдяки» тисячам туристів. А завдяки вимушеній тиші багато місць населили птахи, котрі через постійне велике скупчення людей ніколи там не бували. Це вже зафіксували орнітологи багатьох країн. Може, хоча б так продовжимо життя планети?..

Можна лише здогадуватися, скільком тваринам і птахам, яких щодня вбиває транспорт на дорогах світу, вдасться вижити у зв’язку із закриттям кордонів і забороною руху.

То задумаймось: чи не бумеранг це нам за наше ставлення до Природи? Ми перестали цінувати її, й тому отримали таку хворобу, щоб наше перебування у Природі було мінімальним і безпечним для неї.

Ми перестали цінувати навіть медичних працівників – й отримали нагоду дізнатися, які вони незамінні. Дізнатися ціною смертей…

Ми перестали поважати вчителів та вихователів, і тому ця недуга закрила школи і дитсадки, щоб батьки самі могли спробувати вчити своїх дітей і пройнялися розумінням до навчителів.

Думали, що ми – господарі на цій землі, і тому отримали цю хворобу, щоб щось невидиме могло приборкати нас, дати нам час на помисли про важливе і вічне.

Ми вважали, що можемо купити все, аби тільки гроші, що можемо бути всюди і з кожним, з ким хочемо зустрітися, тож і отримали цю хворобу, щоб усвідомити, щó у житті – найважливіше. Нами заволоділа жадоба, гонка за грішми, за багатством, наче це – головне у житті. І ця хвороба довела протилежне. Вільний час ми проводили у ресторанах, супермаркетах, нічних клубах, у розпусті, тому ця хвороба їх закрила, щоб зрозуміти, що справжнє щастя не там і що його купити неможливо. Багато уваги ми приділяли нашому зовнішньому вигляду і завжди порівнювали себе з иншими, тому ця хвороба закрила наші обличчя масками, щоб зрозуміти, що людська краса – не зовні, а в душі.

Бракує масок? Дехто (і багато хто) сам почав шити їх! І відновив свої давні уміння або й набув нових. І шиє не лише для себе і своїх родичів, а й для вояків на фронт, бо й там – загроза коронавірусу (не забуваймо і в цей час про наших захисників на буремному сході!). До речі, наші батьки все вміли робити своїми руками: від хлібини – до взуття, воза, хати і меча… Хтось нарешті прочитає давно заплановану книжку, хтось почне малювати, хтось займеться домашнім спортом, а хтось завершить давно почату справу…

Ця хвороба багато забирає в нас, але водночас і дає можливість багато чого навчитись і зрозуміти те, що в житті найважливіше. Ми отримали хворобу, яка, можливо, нам як людству, насправді була потрібна. Навіть якщо її вигадали для нас спеціально, щоб винищити… Але – не здаваймось! Українців повинно бути БАГАТО! А для цього є найкращі ліки: любощі! Так стверджують лікарі. І хай тóму сприяє й весна, і карантин!.. І, звичайно ж, – профілактика, дотримання заходів безпеки! 

…Тиша (відносна). Незвична. У під’їзді, у дворі, на вулиці… Деколи й вона потрібна…

Шукаю позитив… Для заспокоєння, для зниження напруги…

Частіше піднімаймо погляд у небо, милуймося блакиттю небес і вод! Споглядаймо красу Природи! Й усамітнюймось, містяни: тиша – це ліки. Оптимізм – теж порятунок! Тож не концентруймося тільки на негативі, хоч і не забуваймо про небезпеку! Бережімо себе і своїх родичів та близьких! Будьмо здорові!

(Любов СЕРДУНИЧ)

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Любов СЕРДУНИЧ Любов СЕРДУНИЧ 31 березня 2020
Ця моя стаття – на ще одному гарному сайті: «7 ДНІВ. УКРАЇНА». Запрошую! http://7days-ua.com/news/i-v-karantyni-mozhe-buty-pozytyv/
Чи можна займатися спортом під час місячних і як це впливає на організм
Останнім часом ставлення до особливостей жіночого організму змінилося на більш помірковане. Водночас оновились рекомендації щодо занять спортом під час місячних. Сьогодні ми розповімо про них.
Читати більше
Colorescience — коли макіяж лікує: формули, що змінюють уявлення про SPF і тон
Світ б’юті-продуктів змінюється стрімко: бренди щодня пропонують новинки, обіцяючи сяючу шкіру, ідеальний тон, захист і омолодження. Але сучасна жінка хоче більше, ніж просто гарну баночку з етикеткою. Вона шукає ефективні, багатофункціональні засоби, яким можна довірити і здоров’я шкіри, і зовнішній вигляд.
Читати більше
Трендові люстри — 2025: від мінімалізму до натуральних текстур
Сучасні люстри з елегантними формами та регульованим світлом — це вже не просто джерело освітлення. Вони структурують простір, додають характеру, працюють як виразний елемент декору.
Читати більше