Канадський скандал з Лисицею: мильна опера завершилася?

19 травня 2015
UAPOST.US
Валентині Лисиці, виконання Другого фортепіанного концерту С. Рахманінова якої було анульовано Торонтським Симфонічним оркестром, так і не вдалося виступити, як вона того хотіла, ні в столиці Онтаріо, ні в околицях.
 
Справжня мильна опера з відлученням Лисиці від Roy Thomson Hall розвивала свій сюжет місяць, і закінчилася тихо та без особливих "фанфар" і барабанного бою.

Нагадаємо: Валентина Лисиця, піаністка, уродженка України, яка живе в Америці з 90-х, на своїй сторінці сайту Twitter дозволяла собі явно агресивні висловлювання з приводу нинішньої київської влади.

"Твіти" піаністки супроводжувалися настільки ж образливими ілюстраціями.

Угледівши агресію у висловлюваннях виконавиці, керівництво Toronto Symphony скасувало концерт піаністки. Їй була знайдена заміна, яка, втім, не знадобилася: Рахманінова вирішили в призначений вечір не грати зовсім.

Навряд чи це було найкраще рішення адміністрації, яка пояснила його численними скаргами, що надходили від членів української громади.

У поясненнях адміністрації говорилося також, що політична складова діяльності Лисиці звучить сьогодні, на жаль, голосніше, ніж виконувана нею (слід зазначити, віртуозно) музика.

Знаючи про можливий результат справи за кілька місяців, піаністка за два дні до концерту вирішила звернутися до широкого загалу. В "Твіттері" та в мережі Facebook вона написала "слізну" заяву, в якій закликала захистити свободу слова і нарікала на дискримінацію її з політичних мотивів.

У прагненні з'явитися на широкій публіці, Валентина Лисиця призначила свій виступ (який вона оголосила благодійним) в одній з Торонтських церков. Духовенство, дізнавшись про концерт, поспішило відхреститися від агресивної піаністки і скасувало захід.

До кінця квітня в Інтернет-співтоваристві з'явилися нові повідомлення про концерти Валентини. Вона повинна була виступити двічі в не надто далекому передмісті Торонто - Оквілле. Ці концерти також були оголошені, як благодійні заходи - для фонду Noah's Ark Wetlands Foundation, а також фонду захисту журналістів (Canadian Journalists Defence Fund).

Обидва концерти організовував директор обох фондів, фахівець в галузі нерухомості Лес Холдуей (Les Holdway).

Неважливо, що до того ніхто не чув про фонд захисту журналістів (за словами Холдуея, він був організований і зареєстрований 9 березня 2015).

Цікаво, що перший з фондів дійсно існував (під номером 895162113RR0001), проте його благодійний статус був анульований канадським податковим відомством в 2013 році через відсутність декларації про доходи. З 2004 по 2010 рік фінансової активності цей фонд не показував, а в 2003 році зібрав аж 1040 доларів. З 2010 року й Інтернет-блог фонду залишався німим.

Валентина Лисиця хотіла дати концерти не коли-небудь, а 8 і 9 травня - у дні, коли весь світ відзначає ювілей перемоги над фашистською Німеччиною. Місцем концерту був обраний зал The Meeting House - сучасна церква євангелістського стилю, яка може вмістити до 1700 глядачів.

Ще один цікавий факт: адміністрація залу (церкви) була не в курсі, хто буде виступати на благодійних концертах.

29 квітня організатор Лес Холдуей повідомив, що концерт 9 травня відміняється, а два благодійних заходи зливаються в один - 8 травня (через поганий продаж квитків).

Другого травня Холдуей скасував і другий (точніше - перший) концерт, повідомивши, що робить це через проявлене місцевими жителями занепокоєння про те, що захід відноситься не до музичних, а, скоріше, до політичних подій.

Холдуей одночасно видалив з "Твіттер" всі згадки про Лисицю.

Можливо, шанувальникам творчості Валентини Лисиці доведеться почекати. Її поява відкладається, мабуть, до того моменту, коли вона прибере особливо образливі та агресивні "твіти", або вибачиться бодай за найбільш "некоректні".

Чекати, однак, можна довго: абсолютно несхоже, щоб Валентина горіла бажанням вибачатися.

Можливо, нею дійсно рухає прагнення досягти свободи для безперешкодного висловлення своєї думки, з іншого боку - на поверхні лежать її спроби використати ситуацію для "нагнітання" своєї популярності за рахунок статусу "жертви свавілля" або "утиску демократії".

На сайті Twitter у Валентини Лисиці є два аккаунти. В одному вона виступає зі своїм власним ім'ям (ValentinaLisits), але в ньому лише два "записи", датовані 16 вересня 2012.
 
В іншому вона називає себе "недоукраїнкою" (NedoUkraïnkaValLisitsa). Тут (у неї майже 15 тис. "твітів". Фото взято з її аккаунта на сайті) вона продовжує активну боротьбу з "українською хунтою", висловлюючи солідарність з діями сепаратистів на сході України і з політикою російського уряду по відношенню до України.

Сама вона пояснила в одному з "твітів", що особисто скасувала обидва концерти в Оквілле, оскільки зрозуміла, що має справу з нечистими на руку організаторами...

На 5-6 червня призначені концерти за участю Валентини Лисиці, яка повинна зіграти все того ж Рахманінова у супроводі Філармонічного оркестру Калгарі.

Українська громада вже направила кілька протестних листів керівництву оркестру, але той не має наміру (принаймні, за даними на сьогодні) скасовувати концерти піаністки або замінювати її.

(via)
uapost.ua
 
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Як мінімийка і відпарювач зроблять плитку ідеально чистою
У боротьбі з побутовим забрудненням, особливо коли справа доходить до плитки на подвір'ї, у ванній кімнаті та на кухні, сучасні технології пропонують рішення, які не тільки ефективні, але й легкі у використанні.
Читати більше