Іван Байдак або нове покоління української літератури

24 лютого 2016
Nataliya Filimonyuk

"Бути письменником – це мати можливість втілити усі мрії в житті. Я навряд вже стану піаністом чи виноробом, не опаную йогу та й не матиму власної оранжереї. Але я в змозі стати будь-ким у своїх романах. Можу бути простим журналістом або зіркою Бродвею, власником іспанського ранчо чи навіть Ватиканським монахом. Ким завгодно! Лише у творах… Але хто сказав, що там відсутнє життя?"


В свої 25 Іван Байдак — молодий львівський письменник - може з гордістю вважатись одним з творців сучасної української прози. Його творчість унікальна та одразу виділяється з-поміж асортименту на полицях книжкових магазинів. Вона змушує задуматись та аналізувати. Як каже сам автор: "Я  люблю читати інтелектуальну прозу, таку як пишу сам.  Я вважаю, що тільки такі книги дають харч для мозку". 

Не дивлячись на свою філологічну освіту, Байдак надзвичайно проникливо описує психологію людських дій та відносин у кожній своїй роботі. Намагається в стислому викладі розповісти історію з цікавою сюжетною лінією, яка закарбовується в людській пам'яті для подальших роздумів. Його головні роботи — це "Особисто Я особисто Тобі" та "Рольові ігри" неодноразово були представлені на різноманітних літературних фестивалях та виставках (Львівський форум видавців, Київські лаври, Арсенал (Київ), фестиваль "Ї" (Тернопіль), "Artgnosis" (Вінниця), Targi Książki (Краків) та інші). 

"Особисто Я особисто Тобі" (2013)


"оЯоТ" – не любовний роман. Це – психологія стосунків між чоловіками та жінками, а основна ідея – стосунки на відстані. Відзначу також поняття гіпертексту. Він надає можливість читачу обирати сюжет. В романі 4 сюжетні лінії, які розгалужуються після першого розділу. Я хотів показати, що з моменту знайомства наші стосунки можуть зовсім по-іншому розвиватись. Зображене певне протиставлення долі та свідомого вибору людини”.

"Рольові ігри" (2014)

 
"Розумієш, проблема стосунків у тім, що, створюючи сценарій, ми описуємо лише свою роль і часто забуваємо партію партнера… Життя – театр, і тему кохання розігрують найчастіше. Кохання – лицемірне, але у тім його краса. Його історії завжди сповнені пристрасті, що межує з ненавистю. Правдою на грані обману, кривим дзеркалом спотвореної душі, у пошуках якої я зрозумів одне: кінець таки є, та не потрібно сприймати його фатально". 


Варто зазначити, що Іван Байдак завжди відкритий до спілкування з шанувальниками його книг — літературна спільнота у соціальній мережі "Вконтакті" (vk.com/ivanbaidak) нараховує майже 13 тис. підписників. Саме там він розміщує свої роздуми, цитати з книг та, що дуже нетипово для української літератури, публікує бук-трейлери та відео-поезію до своїх творів. 

Бук-трейлер до книги "Рольові ігри": 

Фрази з книг — стають цитатами, самі книги — бестселлерами, а письменник Іван Байдак — символом інтелектуальної та водночас такої душевної літератури, яка однозначно формує свідомість сучасного покоління українців. 

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com