IV міжнародний фестиваль "Відкриваємо Падеревського" незабаром відбудеться у Львові

29 жовтня 2015
Редакція
5-15 листопада 2015
Львівська Опера, Львівська Філармонія
www.paderewski.eu/ua/festival
вартість квитків: 30 – 250 грн.


Міжнародний фестиваль "Відкриваємо Падеревського" у Львові вже встиг стати однією із найважливіших культурних подій України. Головною ідеєю його четвертої едиції є популяризація польської культури та ознайомлення наших східних сусідів із репертуаром української музичної скарбниці на найвищому світовому рівні.

Кшиштоф Пендерецький

5 листопада на головній сцені Львівської Філармонії в рамках 4 міжнародного фестивалю "Відкриваємо Падеревського" відбудеться урочиста церемонія і концерт з нагоди присвоєння Кшиштофу Пендерецькому звання Doktor Honoris Causa Львівської національної музичної академії ім. М. Лисенка
 
В програмі:
Кшиштоф Пендерецький, диригент
Мацей Творек, асистент диригента
Камерний оркестр "Академія"

У програмі концерту музика K. Пендерецького:
Sinfonietta N1
Agnus Dei
Chaconne

Інавгураційний концерт, організований згідно із задумом самого маестро Кшиштофа Пендерецького. Це вже вдруге в межах фестивалю реалізований проект "Від Падеревського до Пендерецького", ідея якого – ознайомлення фестивальної публіки з доробком двох усесвітньовідомих польських композиторів. Якщо Ігнаци Ян Падеревський народився на території сучасної України, в селі Курилівка на Поділлі, то нашого видатного сучасника Кшиштофа Пендерецького особливі родинні спогади пов’язують зі Львовом. Тому символічним стане присудження композитору почесного звання Doctora Honoris Causa Львівської національної музичної академії ім. М. Лисенка.

Концерт Анджея Бауера та Адама Водніцкого

13 листопада 2015 (п’ятниця)
Львівська філармонія
19:00

 
Концерт-ВІДКРИТТЯ цьогорічного фестивалю "Відкриваємо Падеревського".

Традиційно такий концерт поєднує великі симфонічні твори українських, польських та західноєвропейських авторів. Цього разу концерт стане нагодою знайомства з Першою симфонією Любави Сидоренко - української композиторки, відзначеної низкою національних та міжнародних премій.
 
Культовий польський піаніст сучасності Адам Водніцкі цього разу подарує львівській публіці інтерпретацію Фортепіанного концерту Едварда Гріга – без перебільшення, одного із десяти найпопулярніших у своєму жанрі творів усіх часів і народів. 

Адам Водніцкі – музикант, відомий не лише в себе на батьківщині, в Польщі, але й на всіх п´яти континентах. Критики часто називають його "феноменальним", "подиву гідним" піаністом. Навчався у Краківській музичній академії в класі Яна Гоффмана, у Гвідо Агості (Сієна, Італія) та Дьордя Себока (Indiana University, Блумінгтон, США). Лауреат низки польських конкурсів, учасник фестивалів Arundel Festival (Великобританія), Les Rencontres Internationales Frederic Chopin (Ноан, Франція), Шопенівського фестивалю в Маріанських Лазнях (Чехія) та ін. 

В 1973-77 роках викладав у Краківській музичній академії, в 1979 р. – в Техаському університеті (Остін, США), з 1980 р. – професор Музичного коледжу Північного Техасу (Дентон, США). Регулярно проводить майстер-курси в різних країнах світу. Є виконавчим редактором першого повного зібрання творів Ігнаци Яна Падеревського (видавництво Musica Iagellonica, Краків).

На завершення вечора прозвучить "Концерт для оркестру" одного з провідних польських композиторів-симфоністів ХХ ст. Вітольда Лютославського, котрий пройшов значну еволюцію стилю і репрезентував основні стильові напрямки мистецтва ХХ ст., від неокласицизму до авангарду. 

Одному із найвідоміших сьогодні в світі польських музикантів Анджею Бауеру саме стипендія Вітольда Лютославського уможливила поважні студії за кордоном. Він закінчив Лодзьку музичну академію в класі віолончелі Казімєжа Міхаліка. В 1986-87 рр. як стипендіат австрійського уряду вдосконалював майстерність у Вищій школі музики та театрального мистецтва у Відні, в Андре Наварри. В 1989-90 рр. завдяки стипендії Вітольда Лютославського продовжив студії в Уїльяма Пліза в Лондоні. Лауреат конкурсів ім. Д. Даньчовського (Познань), "Празька весна", Першої премії конкурсу ARD (1992, Мюнхен), лауреат відзнаки Європарламенту та Ради Європи. Учасник фестивалів та концертів у Польщі ("Варшавська осінь"), Німеччині, Франції, Італії, США, Пуерто-Ріко. В репертуарі – твори від епохи бароко до сучасності, в тому числі чимало присвячено самому виконавцеві. Анджей Бауер також активно працює як композитор та диригент.

Ансамбль пісні і танцю "Мазовше"

14 листопада 2015
19:00
Львівська Опера

 
Вже цього листопада на сцені Львівської Опери виступить унікальний для польської культури фольк-ансамбль пісні і танцю "Мазовше", який вперше представить українській публіці "Краків’ян і гуралів" – славетну оперу XVIII століття, що символічним чином демонструє структуру польського суспільства перед Третім поділом Польщі. Її лібрето часто порівнювали з "Чарівною флейтою" В. А. Моцарта. Цей твір вже впродовж двох століть популярності часто називають першою національною польською оперою.

Сьогодні народний ансамбль пісні й танцю MAZOWSZE ("Мазовше") є одним із найвідоміших фольклорних колективів у цілому світі завдяки своїм експресивним стилізованим спектаклям.

В його репертуарі – пісні і танці 42 етнографічних регіонів Польщі, а також пісні Ф.Шопена, Дж. Верді, твори М.Огінського, Ю. Ельснера, колядки, великодні, патріотичні, староваршавські пісні. "Мазовше" виконує також найпопулярніші народні пісні близько 50 країн світу мовою оригіналу, серед них Аргентини, Іспанії, Ізраїлю, Лівану, Франції, Китаю, Японії, Фінляндії, Єгипту. За понад шість десятиліть творчої праці ансамбль дав близько 7.000 концертів для 17 млн. глядачів у 50 країнах на 5 континентах, а також по цілій Польщі.

Артистична концепція Народного ансамблю пісні й танцю MAZOWSZE кристалізувалася в перші роки після Другої світової війни. За переказом, засновники колективу, композитор та диригент Тадеуш Сигетинський (котрий, до слова, свої музичні студії розпочав у консерваторії Галицького музичного товариства у Львові) і його дружина, актриса Міра Зімінська-Сигетинська на руїнах Варшави дали обітницю заснувати великий фольклорний ансамбль, який би популяризував народну музику на найвищому рівні.
 

Впродовж років тривала кропітка праця із збору матеріалу, що дуже швидко вийшов за межі лише центрального регіону Польщі – Мазовії, яка дала назву офіційно затвердженому в 1948 році колективу. Оселею "Мазовше" став палац в Кароліні під Варшавою, а прем’єра відбулася 6 листопада 1950 року в столичному Польському театрі перед варшавською публікою. З колективом співпрацювали експерти-фольклористи, музиканти та хореографи, для "Мазовше" творили Ельвіра Камінська, Еуґеніуш Паплінський, Збіґнєв Кілінський, Міхал Ярчик, а також теперішній хореограф, а в минулому соліст балету Вітольд Запала.

Джаз від польсько-українського гурту DAGADANA

15 листопада 2015
19:00
Львівська Філармонія

 


Унікальний вечір унікального джазу!
 
Улюбленці львівських джазоманів та добре знайомі в Європі – польсько-український квартет DAGADANA.

В рамках 4 міжнародного фестивалю "Відкриваємо Падеревського" на головній сцені Львівської Філармонії гурт DAGADANA представить етнічний репертуар обидвох країн – України та Польщі - з елементами джазу, фольку та електронної музики, а також композиції, натхненні творчістю Януша Ружевіча та Софії Андрухович. На львівському концерті відбудеться й кілька прем’єр творів, запланованих для запису в Пекіні разом із музикантами Китаю та Монголії.

ЕКСКЛЮЗИВНО для фестивалю "Відкриваємо Падеревського" - гурт DAGADANA разом із відомою українською піаністкою Маріанною Гумецькою підготував власні інтерпретації та варіації на теми творів Ігнація Яна Падеревського.
 


Квартет DAGADANA свого часу ініціювали вихованка Пісенної школи ім. Чеслава Нємена в Познані Дага Грегоровіч (вокал, електроніка) та випускниця теоретико-композиторського факультету Львівської національної музичної академії ім. М. Лисенка Дана Винницька (вокал, клавішні), що перебувала в Польщі за програмою Міністерства культури РП Gaude Polonia. Трохи згодом долучився студент факультету джазу Краківської музичної академії Міколай Поспєшальскі (контрабас, бас-гітара, скрипка, вокал).

У грудні 2008 року колектив випустив EP Wygadana з п'ятьма творами. Повнометражний дебют "Маленька" відбувся 2010 року. Платівка отримала високу оцінку рецензентів та нагороду Фонографічної академії "Фридерик" 2011 в категорії "Альбом року фолк/ Музика світу". У 2011 році DAGADANA видала свій другий диск "Чому ні", який дочекався номінації до нагороди "Фридерик" 2012 в категорії "Альбом року Folk/Музика світу" та зайняв восьме місце в рейтингу TOP 20 Best World Music Albums of 2011 порталу www.WorldMusic.co.uk  у Великобританії.
 


Сьогодні ж музика DAGADANA вже звучала на сценах Австрії, Бразилії, Болгарії, Китаю, Чехії  Індонезії, Франції, Малайзії, Марокко, Молдавії, Німеччини, Польщи, Румунії, Сербії, Сингапуру, Словаччини, Швеції, України, Угорщини та Великобританії, і на таких великих фестивалях як "Зупинка Woodstock" (Польща), Sound of the Xity (Китай), "Фестиваль народів пустелі" (Марокко), Ethno Jazz Festival, Bohemia Jazz Festival чи United Islands Festival (Чехія).

До концертного складу колективу входить також перкусист Бартош Міколай Назарук (Frank Parker).

Ми переконані, що участь у фестивалі і "Мазовша", і таких знаменитостей як Кшиштоф Пендерецький, піаніст Адам Водніцкі, віолончеліст та диригент Анджей Бауер, формації DagaDana перетворять його четверту едицію на справжнє велике свято польської музики.
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com