Італійські волонтери нагородженні відзнакою Президента України

25 березня 2019
Iryna Kozak

За оцінками експертів, 5.2 мільйона людей безпосередньо відчувають основний удар збройного конфлікту на сході України. Навіть після п'яти років активних бойових дій не існує однозначного вирішення, яке б припинило страждання цивільного населення, 3.5 мільйона з яких потребують гуманітарної допомоги та захисту у зв'язку з ескалацією конфлікту, психологічними та фізичними травмами, відсутністю доступу до основних та негайних послуг.
Мільйонам людей терміново потрібна гуманітарна підтримка в конфлікті, що триває, але все частіше залишається поза міжнародною увагою та перетворюється на забуту кризу.

Більшість людей, які потребують допомоги, живуть в постраждалих від конфлікту Донецькій та Луганській областях, розділених лінією розмежування довжиною 427 кілометрів. Вона стала полем активних бойових дій, що забрали життя понад 3300 цивільних, на якій постраждало близько 9000 осіб з 2014 року.

Не встигли ми відзначити День Добровольця, як на обрії солідарних з Україною іноземних друзів побільшало.

19 березня Українське Посольство в Римі, на чолі з Надзвичайним і Повноважним Послом України в Італійській Республіці Євгеном Перелигіним, мало за честь приймати в гостях та вручити відзнаки Президента України «За гуманітарну участь в антитерористичній операції» італійських волонтерів та друзів України — Джованні Д’Урсо та Вінченцо Гуерра — члени асоціації Ucraini Irpini (м.Авелліно). В присутності їхніх друзів, членів сім'ї, однодумців Посол подякував за плідну співпрацю та безцінний внесок, не тільки в стосунки українсько-італійських сторін, але і в покращення умов життя українців в зоні конфлікту.

“Сьогодні ми тут, щоб висловити нашу вдячність та шану італійським волонтерам від імені Президента України.
Дозвольте мені нагадати про 2014-2015 роки, коли українська армія не була такою сильною, як сьогодні, коли ми були не готові захищатися від агресивного сусіда, який до цього вдавав із себе союзника та друга.
Тільки справжня мужність українських солдатів, підтримка добровольців і друзів України з усього світу, дозволила нам зупинити російського агресора та захистити Європу від вторгнення.
З особливою теплотою я пригадую той день, коли зустрівся з Вінченцо Гуерра і Джованні Д'Урсо. Ми усі разом, у співпраці з Оксаною Библів розпочали гуманітарну місію, що допомогла доставити до України машину швидкої допомоги та ліки для української армії. Як ми вже знаємо, швидка допомога була негайно використана для порятунку поранених захисників і, як відомо, використовується досі, щоб допомогти цивільним особам.
Я безмежно радий, що ваш внесок був високо оцінений не тільки українськими військовими, а й усім нашим народом. Тому Президент України Петро Порошенко підписав указ Про нагородження італійських громадян Вінченцо Герра та Джованні Д'Урсо за їх добровільну участь в антитерористичній операції.
Бажаю зберегти цей ентузіазм та заохочувати інших італійських друзів підтримати Україну. Адже, наші солдати ризикують життям кожен день протягом останніх п'яти років не тільки для збереження територіальної цілісності України, але й для захисту кордонів Європи, демократії та спільних цінностей”, - відзначив Євген Перелигін.

Отримавши з рук Посла нагороди, обоє волонтерів закцентували на силі духу українських воїнів та їх готовності захищати батьківщину. Джованні Д'Урсо розповів про перші свої враження та ту небезпеку, яка спіткала їх в Донбасі. Незважаючи на те, що це був його восьмий візит в Україну, таку високу небезпеку довилось зустріти вперше.
Разом з каретою швидкої допомоги, в лютому 2016 року, на передову доставили медикаменти, дитячі іграшки, харчі та одяг. У співпраці української громади та італійських волонтерів, все прибуло у розташування 14-ї окремої моторизованої бригади Сухопутних військ ЗСУ, і через півгодини вже використовувалось за призначенням.

В суспільствах з демократичною традицією участь волонтерів у реалізації конкретних цілей та завдань має важливе значення не лише з точки зору безоплатної робочої сили, а й в контексті популяризація в соціумі таких норм і цінностей, якими є гуманізм, альтруїзм, відповідальність, допомога ближньому. Сподіваємось, що з кожним роком число небайдужих, іноземних друзів України більшатиме.

Користуючись можливістю перебування в Посольстві, італійські волонтери проявили бажання підтримати флешмоб на підтримку українських моряків, захоплених Росією у Керченській протоці.

Всі ми пам'ятаємо той момент в середині січня 2019 року, коли на суді над українськими військовополоненими моряками, останнім обирали запобіжний захід. Коли виступаючи єдиним фронтом, хлопці відмовилися відповідати на запитання суддів, посилаючись на конвенцію військовополонених. Їх підтримали дипломати Європейського Союзу, США, Великобританії, Балтії, Польщі, Швеції та Данії, які були присутні на судовому засіданні. Та беззаконня, якому кінця краю в Росії нема, не дозволяє виносити справедливі рішення!

Боротьба за кожного українського полоненого продовжується!

Італійські волонтери закликають світову спільноту до посилення тиску на Російську Федерацію, висловлюючи свою міжнародно-правову позицію в пунктах визнання українських моряків військовополоненими, забезпечити їм відповідні умови та обов'язково повернути в Україну!

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

3 найкращі способи позбутися болю у спині
Поєднання таких способів лікування запобігає проведенню оперативного методу, допомагає зменшити зайве застосування таблеток, надає тривалий вплив, що запобігає виникненню та рецидиву захворювання. 
Читати більше