Модно бути генієм

15 квітня 2013
Oxana Kril

Вік – не головне!

Декому з них все дуже легко дається. Декому треба багато працювати, щоби досягнути певних результатів. Проте всі вони варті уваги – адже уже в такий юний вік відзначитися, отримати визнання і заставити інших говорити про тебе, завдання не з легких.

Юний програміст

У три роки – швидко писати англійською, шкільні підручники ковтати за 2 місяці, а під партою в першому класі читати пригоди. Це все про Олега Соколова, якому зараз тільки 13 років, а він уже знає мову програмування “Бейсик” і не тільки.

Уже починаючи з третього класу він вчився на екстернаті, випереджаючи ровесників на пару років.

Проте юнак каже, що є також речі, які він дуже сильно не любить робити – писати. Процес цей він вважає безглуздим: дві третини завдань з математики вирішує усно, основних персонажів запам'ятовує одразу ж, а вірші вчить дорогою до школи в маршрутці.
 

Чотирьохкратні чемпіони

Наші юні українці також відзначилися і в танцях, а якщо точніше – в спортивних бальних танцях.

Єгор Макаренко і Поліна Поштук – дивлячись на них, тяжко повірити, що вони уже чотирьохкратні чемпіони світу з бальних танців. Тим не менше – це правда. У 2010 році в англійському місті Блекпул вони здобули 4 золоті медалі: 3 золота в індивідуальному заліку і одне в командному. 

“Довелося купляти окремий чемодан для завойованих 11-ти кубків. Єгор і Поліна привезли в Донецьк срібний Кубок, на якому були вибиті імена Чемпміонів Blackpool. В нашому регіоні це найвище досягнення на Чемпіонаті такого рівня і масштабу” – говорить з гордістю батько чемпіона.

Варто зауважити, що фестиваль у Блекпулі вважається найпрестижнішим і найвідомішим щорічним конкурсом зі спортивних бальних танців.
 

Міжнародна олімпіада геніїв

Екологія і захист навколишнього середовища зараз все більше й більше хвилює світову спільноту. І багато-хто зараз думає над питанням: “Як же зменшити шкідливі викиди?”. Українці від решти світу не відстають – у нас також є люди, які намагаються зберегти нашу Землю. Більше того – надзвичайно приємно, що молоде покоління переживає за майбутнє нашої землі.

Влітку 2012 року відбулася міжнародна Олімпіада геніїв у місті Освего, що недалеко від Нью-Йорку. Акцент в конкурсі молодих вундеркіндів робиться на екології, тому й роботи трьох українських дівчаток безпосередньо торкалися цієї теми. Також приємно, що вони не просто зробили щось корисне, а й завоювали бронзові медалі серед декількох сотень робіт. А тепер – що ж вони такого зробили?

Маша Леонова і Настя Руда – однокласниці, які разом представляли проект “Ефект попкорну - отримання високодисперсних порошків за допомогою мікрохвильової обробки”.

А Христина Ганзюк викликала фурор своєю роботою - пастою для чищення забруднених поверхонь, яка набагато дешевша ніж її аналоги відомих брендів. Як пишуть в газеті “Сегодня”: “Унікальність роботи - у використанні наших рідних природних мінералів, якими раніше не користувалися. Дівчинка навіть подала заявку на патент для свого винаходу”.

“Хімічити” Христина любить з дитинства – її мама Алла хімік за освітою. За її словами, у дочки є заповітна мрія – продовжити вивчати хімію в США.
 

Класик ХХІ століття

Коли більшість людей тільки починають вчитися грати на музичних інструментах, цей хлопчина уже писав етюд. Коли більшість тільки переходять з класу в клас, опановуючи все нові музичні твори відомих композиторів і покращуючи свої навики, цей юний українець уже створив марш та сонату у двох частинах аж на 18 сторінок.

Цього дуже талановитого хлопчика звати Ілля Овчаренко і йому лише 11 років.

Він уже підкорив українські і міжнародні сцени – у Росії, у Брянську, у Чехії, відомий конкурс піаністів, у Брно. Юнак навіть був солістом у симфонічному оркестрі, за що йому аплодували навстоячки.

Навчила ж і продовжує навчати юного українця Олена Саченко. Це саме вона займається з ним щодня і каже, що його композиції унікальні тим, що Ілля пише їх у класичному стилі. Також вона додає: “Музична інтуїція Іллі полягає в тому, що в його творах є якийсь вплив композиторів, котрих хлопчик насправді ще не знає. Слухаючи його сонату, я чую відголосок від Шумана, від Вагнера”.
 

У п'ятнадцять – власна виставка закордоном

Кажуть, що талановита людина – талановита у всьому. Ці слова можна підтвердити завдяки 16-річному Анатолію Гайструку.

Юний українець закінчив музичну школи по класу “синтезатор”, серйозно займався шахматами – має І дорослий розряд, але його основним захопленням є мистецтво. Живопис, графіка, батик – його досягнення в цих видах мистецтва досить значні і беззаперечні, що доведено багатьма перемогами на міжнародних і всеукраїнських конкурсах і фестивалях (Київ, Москва, Токіо, Будапешт, Париж, Чехія та інші).

Творча стежина юного художника Анатолія Гайструка почалася зі щасливого випадку: майбутній першокласник відвідував підготовчі дошкільні курси. Поруч навчалися вихованці Центру «Барви України». Після занять шестирічний хлопчик не поспішав додому, а залишався і дивитися, як малюють юні художники. А тоді й сам почав малювати – акварельними фарбами, якщо не було напохваті білого паперу, міг і на листочку із зошита щось накидати.

І ось майже через 10 років після цього, у березні 2011 року Анатолій уже повіз свої роботи до Данії вкотре: перша персональна виставка українського юного митця у цій країні викликала такий широкий розголос, що юного художника запросили вдруге.

Взірцем Митця із великої літери українець вважає Леонардо да Вінчі. «Бо він був не лише талановитим художником, а настільки різнобічним в усьому, що годі й уявити», - пояснює хлопець.
 

Зі школи до університету в 14 років

Коли більшість школярів ще й не думають про завершення школи, Олександр Костюченко вже не просто думав, а й закінчив. Він у 14 років отримав атестат і відсвяткував свій випускний.

"Коли я виявила, що Сашку садочка мало - він і писав, і читав, і мислив вже так, як першокласник, - то вирішила віддати його до школи раніше", - розповідає його мама Наталя.

Питання про те, на кого вчитися перед хлопцем не стояло – він знав, що хоче бути медиком і помагати людям. Єдиним питанням було – на хірурга чи на стоматолога вчитися. “Я поспілкувався з лікарями, і вони мені порадили вибрати саме стоматологію. У них менше відповідальність: хірург не може припуститися помилки, інакше помре людина. Якщо стоматолог помилиться, то це для нього зайва година роботи. Відчуваю, що це моє покликання” – розказує юний українець.
 

 

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Обираємо готель для відпочинку в Єгипті: на що звернути увагу
Обираючи тур, потрібно знати деякі нюанси: тільки в цьому разі відпочинок повністю відповідатиме вашим очікуванням. Який сервіс пропонують туристам на курортах Червоного моря та на що звернути увагу, бронюючи готель, ми вам зараз розкажемо.
Читати більше
11 трендових відтінків для вашого гардеробу (весна–літо 2021)
Сьогодні мова піде про кольорові тренди весна/літо 2021. Це перший сезон, коли колекції розроблялися ізольовано, і відповіддю на умови карантину стала суміш ескапізму, комфорту і повернення до природи.
Читати більше