Історичні знахідки, в які важко повірити досі

26 грудня 2018
Кирило Кр.
На Землі існує чимало археологічних знахідок, які свідчать про те, що історія життя на нашій планеті може бути далеко не такою, якою ми її собі уявляємо. Перед вами 6 найбільш примітних знахідок, які досі не розгадані.
 

1. Гігантські кам'яні кулі Коста-Ріки

Загадкові кам'яні утворення ідеально круглої форми інтригують не тільки своїм виглядом, але й своїм незрозумілим походженням.

Вперше їх виявили в 30-х роках XX століття працівники під час розчищення джунглів під бананові плантації. Місцеві легенди говорили, що всередині загадкових кам'яних куль повинно було бути заховано золото. Багато петросфер були розколоті, частина з них підірвана. Але вони були порожні.

Невідомо, ким і з якою метою створювалися ці петросфери. Можна припустити, що це були символи небесних світил або позначення меж між землями різних племен.

2. Багдадська батарейка

До відкриття електрики першими фору дали месопотамці. У 30-х роках XX століття на археологічних розкопках під Багдадом був виявлений загадковий артефакт, який отримав назву «Багдадська батарейка». Він мав такий вигляд: 13-сантиметрова посудина, через шийку якого проведений залізний прут зі слідами корозії. Усередині посудини знаходився мідний циліндр, а всередині циліндра — залізний стрижень.
Враховуючи будову знахідки, вчені припустили, що це древня батарейка, яка могла створити електричний струм напругою в 1 вольт.

 За однією з версій, подібна батарейка могла використовуватися в процесі гальванізації золота, також відкритим залишається питання, чому технологія виготовлення таких батарейок була загублена і в інших регіонах нічого подібного виявлено не було.

3. Рукопис Войнича

Манускрипт Войнича — найтаємничіша книга в світі. У неї немає автора, вона написана на незрозумілій мові, також сторінки рясніють незрозумілими символами і дивними ілюстраціями.

 Нестандартність манускрипту полягає в тому, що він написаний з використанням унікального алфавіту, не схожого ні на одну буквену систему. Ці незрозумілі знаки поставили в глухий кут криптографів XX століття і до теперішнього часу залишаються нерозшифрованими.

4. Золоті фігурки інків

Золоті фігурки, знайдені в Південній Америці, зовні нагадують літальні апарати, і в це складно повірити. Що послужило прообразом для створення цих фігурок, — невідомо.

 У 1996 році німецькі авіамоделісти Алгунд Енбом і Петер Белтинґ на практиці довели, що гіпотеза про моделі літальних апаратів в образі фігурок загадкових тварин має право на життя. Вони створили точні, збільшені в 16 разів копії так званого колумбійського золотого літачка. Для запуску в повітря моделі були оснащені моторами і системами радіоуправління.

Дві моделі не тільки змогли піднятися в повітря, але й прекрасно виконали фігури вищого пілотажу, а також відмінно планували навіть з вимкненими двигунами.

 

5. Генетичний диск

На неймовірному артефакті — генетичному диску — зображені речі і процеси, які сучасна людина може спостерігати тільки під мікроскопом. На диску, найімовірніше, показаний процес зародження і розвитку зародка. Також одним з дивних малюнків є голова людини незрозумілої форми.

 Диск виконаний з міцного каменю під назвою лідіт. При своїй винятковій міцності цей камінь має шарувату структуру і, не дивлячись на наявність цьогостародавнього артефакту, виготовити щось схоже на нього і практично, і теоретично є неможливим.

6. Антикітерський механізм

Антикітерський механізм є найстарішим і найвідомішим обчислювальним механізмом, першим аналогом комп'ютера через свою очевидно складну конструкцію.
Після десятиліть досліджень вчені змогли визначити, що механізм показує положення Сонця, Місяця, пересування планет по небесному склепінні, пророкує сонячні і місячні затемнення, навіть ключові події, такі, як-от Олімпійські ігри.

 Основні суперечки розгораються навколо того факту, ніби до виявлення Антикітерського механізму античним цивілізаціям виготовлення таких складних приладів було недоступно. Вчені стверджують, що цей набір бронзових шестерень випередив подібні види техніки на тисячу років.

За матеріалами: andreysklyarov, arttravelblog, chuchotezvous, repin.info, territa.

Зображення - pinterest.com.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Незвідана Греція та її історичні й природні дивовижі
Країна, про яку йтиметься далі, стабільно входить до топу найбільш відвідуваних туристами держав і після зустрічі з нею відразу закохує у себе. Чудовий клімат, тепле і чисте море, комфортабельні пляжі, мальовничі острови та унікальні історичні пам’ятки — усе це чарівна Греція.
Читати більше
ФОТОДОБІРКА УКРАЇНСЬКИХ МІСЦЬ НЬЮ-ЙОРКА (ЧАСТ. 3)
Прогулянка Україною посеред Нью-Йорку. У цій частині: титулований футбольний клуб, альма-матер Квітки Цісак, видатна кредитівка, знамените молодіжне об 'єднання та інші цікавинки.
Читати більше